Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězdou bluesového Echa bude „Kvílící“ Walter

  11:03aktualizováno  11:03
V pátek 14. března se po necelém půlroce rozezní stěny Domu kultury v Šumperku tóny blues. Odehraje se zde pátý ročník "mladšího bratříčka" prestižní mezinárodní přehlídky Blues Alive, nazvaného Echo Blues Alive.

Khalif Wailin´ Walter | foto: Echo Blues Alive

Přestože principem Echa je připomenout umělce, kteří měli na podzimní přehlídce mimořádný úspěch, dramaturgie festivalu se snaží v podobě hlavních hvězd přivážet zajímavé bonbónky ze zahraničí, které v Česku dosud nekoncertovaly.

V minulých letech tak byli ozdobami programu například slavní bluesmani Guy Davis či Otis Taylor. Letos pořadatelé zalovili ve vodách nejmladší bluesové generace a představí publiku muzikanta, který patří mezi největší přísliby ve svém žánru.

Khalif Wailin´ WalterKhalif Wailin´ Walter, jak zní jméno tohoto objevu, je vynikající kytarista i zpěvák, který pomyslnou bluesovou školu vychodil u svého strýčka, kterým není nikdo menší než fenomenální bluesový kytarista Carl Weathersby, a posléze jako doprovodný hráč v kapele další slavné bluesové osobnosti Lonnieho Brookse.

Na vlastní nohy jako kapelník se Walter postavil po nástupu nového století, kdy začal pracovat na vlastním výrazu, který je ovlivněn bluesovými klasiky Albertem Kingem, Freddiem Kingem a Albertem Collinsem.

Khalif Wailin´ WalterWalterův styl zpěvu má ovšem blíže k neworleanskému rhythm´n´blues, čímž vzniká originální třaskavá směs, schopná oslovit různé typy posluchačů. Khalif Wailin´ Walter koncertoval na řadě významných bluesových festivalů včetně toho nejprestižnějšího, chicagského.

Vloni si Walter v Polsku poprvé zahrál s tamní bluesovou kapelou č. 1, J. J. Bandem. Skupinu dobře znají z loňského ročníku i návštěvníci Blues Alive, kde byla jednou z nejaplaudovanějších položek programu. Američan s Poláky se nyní rozhodli na spolupráci navázat mimo jiné právě na Echu Blues Alive.

Dalšími účastníky letošního Echa Blues Alive budou ještě polští Teenage Beat, slovenský Bluesweiser, který se právě nachází na českém turné, ostravský bluesový písničkář Pepa Streichel a přerovská soul-bluesová skupina Mothers Follow Chairs.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Projde i úkrok mimo metal, fanoušci festivalu Brutal Assault věří

Záběr z festivalu Brutal Assault 2017. Na snímku kapela Samael

Loni měli vyprodáno, do vojenské pevnosti v Jaroměři-Josefově dorazilo kolem dvaceti tisíc lidí. Letos bude mít...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

RECENZE: Charismatický Pepula. Sukův portrét dost říká, ale i zamlčuje

Josef Suk během koncertu Pražského jara v roce 2007

Novináři, kteří znali houslistu Josefa Suka, vědí, jak byl plachý a uzavřený. Přimět ho k rozhovoru bylo velmi obtížné....

Najdete na iDNES.cz