Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudba proti Telecomu

  19:59aktualizováno  19:59
- Dvoudenní taneční nonstop party, která si vzala za cíl připomenout Telecomu jeho závazky k uživatelům Internetu, je v plném proudu. Terminal Bar žije hudbou, přestože party již běží mnoho hodin. Kromě přímého přenosu si na našich stránkách můžete přečíst i protest Ondřeje Neffa nazvaný "Dráty jsou vaše, komunikace naše".

Ondřej Neff na tiskové konferenci ve čtvrtek ráno přečetl manifest "Dráty jsou vaše, komunikace naše" sepsaný právě pro tuto příležitost.

Zde je jeho plné znění:

Nechme dráty křičet: Dráty jsou vaše, komunikace naše

Internet je vyslanec jednadvacátého století. Je to svobodné komunikační médium. Spojuje lidi bez ohledu na to, kde jsou a co jsou. Je určen pro každého, kdo má otevřenou mysl. Bourá přehrady a navazuje cesty. Patříme internetu a internet patří k nám. Komunikace je naše.
Dráty nejsou naše. Dráty patří telekomunikační společnosti SPT Telecom. Ta se o rozvoj internetu ničím nezasloužila, zato se snaží na internetu co nejvíc vydělávat. Nechme dráty křičet na protest!
Náš protest není první. V předchozích akcích se podařilo dosáhnout dílčího vítězství. SPT Telecom ustoupil a zavedl speciální tarif Internet ´99. Ten jen zmírňuje důsledky posledního zdražení u některých skupin uživatelů. Je časově omezen pro rok 1999.

Co žádáme? Jasnou tarifní politiku, která umožní rozvoj internetu v naší zemi. V průběhu roku 1999 je SPT Telecom smluvně zavázán dobudovat tzv. inteligentní telefonní síť. Ta umožní zavedení jednotného telefonního čísla pro internet. Dále požadujeme tarif, jehož základem bude ekonomicky zdůvodněný paušál. Zároveň požadujeme, aby SPT Telecom poskytl všem uživatelům telefonní sítě službu podrobného a adresného vyúčtování telefonních hovorů a internetových spojení.
SPT Telecom zanedlouho vstoupí do posledního roku svého monopolu. Minulý týden se představil jeho první konkurent. Zatím jsou dráty jeho. Záleží teď na něm, zda se dokáže zbavit pověsti molochu, který drží své zákazníky jako rukojmí a nakládá s nimi podle své vůle. Dráty jsou zatím jeho, komunikace naše. Po celou dobu, která zbývá do konce monopolu, necháme dráty křičet na protest. Na sliby neskočíme - jsme zákazníci a očekáváme komunikaci, vstřícnost a rozumná řešení.

Party, která půjde po Internetu do celého světa, můžete také sledovat na stránkách http://fair4all.terminal.cz. Pořadatelé Neffův manifest přeložili do několika jazyků, například do angličtiny, italštiny, dánštiny či litevštiny. Lidé po celém světe se tak mohou k protestu připojit tím, že si na manifest kliknout a tím celý projekt podpoří.

Redakce iDNES se brzy ohlásí s dalšími informacemi.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

VIDEO: Michal Kindl představuje singl i album Barvy. Barevným klipem

Zpěvák Michal Kindl

Nové jméno na scéně představuje Michal Kindl, skladatel, klavírista a zpěvák, který si na poměry branže v pozdním věku...

Jak dopadnou Andělé? Tak či onak přistanou v dobrých rukách

Kapela J.A.R.

Už v úterý večer se dozvíme, kdo z tuzemských hudebníků se bude těšit ze zlaté sošky, jež se udělují jako ceny Anděl....

Festival Aerodrome završuje program hvězdnou zpěvačkou Lanou Del Rey

Zpěvačka Lana Del Rey

Poslední ohlášenou hvězdou Aerodrome Festivalu, který se bude konat od 28. do 30. června na letišti v Panenském Týnci,...

Najdete na iDNES.cz