Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Hranaři obsadili Bohnice, v léčebně se natáčely odposlechy

  13:08aktualizováno  13:08
Poslední z třiceti natáčecích dnů mají za sebou tvůrci filmu Hranaři. Snímek, jehož název vymyslel čtenář iDNES.cz a za odměnu si v něm mohl zahrát, natočil Tomáš Zelenka podle scénáře Oto Klempíře a Jiřího Hubáčka. Závěrečná klapka padla v pražské léčebně v Bohnicích, kde se připravovala scéna s odposlechy.

Název filmu

Film měl původně pracovní název Hrana, do kin ovšem vstoupí jako Hranaři. S výběrem názvu pomáhali i čtenáři iDNES.cz, jeden z nich byl nakonec úspěšný, ovlivnil výsledek a mohl si tak zahrát ve filmu.

"Návštěvníci bohnického parku se nestačili divit, když viděli skupinky vojáků v ruských uniformách, jejich asistentky a tajné ruské agenty v civilu," popsala mluvčí filmu Dana Voláková natáčení. Film se nyní přesouvá do střižny, mimo jiné i za autorem hudby Zdeňkem Mertou.

Násilí sice není ústředním motivem, ale došlo i na krev. A to ve chvíli, kdy jednomu z hlavních hrdinů povolí nervy. Rozhovory a domluvy nahradí puška, zůstanou pouze trosky a spousta mrtvých.

Z natáčení filmu Hranaři (Vilma Cibulková)
Z natáčení filmu Hranaři (Kateřina Brožová)

Vilma Cibulková a Kateřina Brožová jsou majitelkami VIP modelingové agentury.

Fandové thrillerů se dočkají honiček v autech, pronásledování i stříleček, kvůli nimž herci využili práce kaskadérů. Saša Rašilov v hlavní roli a jeho kolega Miroslav Etzler nakonec všechno zvládli sami.

Krev i modeling

Akci střídají pohledy do VIP modelingové aentury, kterou vlastní manželky hlavních hrdinů Vilma Cibulková a Kateřina Brožová. Společnost, v níž se promenádují Eva Jasanovská, Karolina Ruppert či Aneta Janatová, se kvůli dvěma natáčecím dnům usadila v horním patře City Tower - tedy v nejvyšší budově České republiky, čnící do výše 109 metrů.

Hranaři jsou filmovou fikcí, přesto se otírají o jedno z nejaktuálnějších témat: korupci. Drama se totiž rozbíhá kolem jedné zakázky, z níž měly podle zaběhnutých pravidel putovat vratky na vyšší místa. Jeden z hráčů se ovšem rozhodne pro sólový postup, načež se prudce roztočí kolotoč sledovaček, kompromitujících materiálů, tajných nahrávek, mediálních intrik, výhrůžek, vydírání a zabíjení. Systém se zadrhne a hrozí kolaps. Protihráči volí krajní řešení.

Z natáčení filmu Hranaři (Jan Tříska)

Jan Tříska

Z natáčení filmu Hranaři (Václav Postránecký)

Václav Postránecký

Z natáčení filmu Hranaři (Jiří Langmajer)

Jiří Langmajer

Z natáčení filmu Hranaři (Milan Kňažko)

Milan Kňažko

Z natáčení filmu Hranaři (Jiří Korn)

Jiří Korn

Z natáčení filmu Hranaři (Miroslav Etzler)

Miroslav Etzler

Z natáčení filmu Hranaři (Michal Dlouhý)

Michal Dlouhý

Z natáčení filmu Hranaři (Martin Dejdar)

Martin Dejdar

V hlavních rolích uvidíte kromě Rašilova a Etzlera i Jana Třísku, Jiřího Langmajera, Martina Dejdara, Milana Kňažka, Václava Postráneckého, Michala Dlouhého, Norberta Lichého, Jiřího Korna či Michala Pavlatu.

Hranaři se do kin dostanou 1. prosince.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Jára Cimrman dobývá Ameriku, ukáže v cestopisu Smoljakův syn

Knihy podepisova i syn Ladislava Smoljaka David.

Může zneuznaný český génius z dob Rakousko-Uherska prorazit za mořem? Na průzkum se vydal cestopisný dokument Cimrman...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Najdete na iDNES.cz