Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrad láká návštěvníky i hudbou

  23:57aktualizováno  23:57
Hukvaldy - Čarodějné reje, bitvy, ale především koncerty vážné hudby zaplní pestrý program letošní sezóny na hradě Hukvaldy. Organizátoři z Fondu Janáčkovy Hukvaldy otevřou květen akcí nazvanou Čarodějné reje na hradě Hukvaldy, kdy pro nejkrásnější čarodějnice a čaroděje je připravena speciální cena kastelána. "Chceme hrad víc otevřít návštěvníkům, v květnu až září máme mimořádnou otevírací dobu," uvedla Radmila Kotterbová z Janáčkova fondu.
Hrad bude v těchto měsících otevřen od devíti hodin dopoledne až do desíti večer. "Program budeme mít letos různorodý. Vychází hlavně vstříc turistice rodin s dětmi," dodala.

V květnu tak mohou návštěvníci uvidět inscenovanou bitvu pruských a rakouských vojenských jednotek v podání členů Klubu vojenské historie, poslední květnový víkend už bude patřit hudbě, kdy v kapli svatého Ondřeje zahraje varhaník Pavel Rybka.

Hudební svátek zažijí návštěvníci hradu na tradičním mezinárodním hudebnímu festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Přehlídka začíná v polovině června a otevře ji vystoupení členů operního souboru Národního divadla moravskoslezského, kteří předvedou Johanku z Arku italského skladatele Giuseppe Verdiho. Na letošním festivalu vystoupí třeba i studenti Janáčkovy konzervatoře, kteří představí operní dílko Bohuslava Martinů Veselohra na mostě.

Organizátoři lákají také recitálem proslulého slovenského tenoristy Petera Dvorského, opět připravují baletní vystoupení souboru Národního divadla moravskoslezského,  kteří stejně jako v loňské roce chystají představení Time of Dance.

Nechybí ani pocta slavnému hukvaldskému rodákovi Leoši Janáčkovi, od něhož zazní v přírodním amfiteátru rané operní dílo Počátek románu. "Existuje komplexní studie na úpravu přírodního amfiteátru. Náklady by měly stát okolo třiceti milionů korun," uvedla Kotterbová z Janáčkova fondu, který uzavřel smlouvu, v níž se zavázal k rekonstrukci Janáčkova rodného domku v Hukvaldech.

Program na hradě Hukvaldy v prázdninových měsících podtrhne Tomáš Kočko se svým orchestrem, bubnování, nebo také hradní karneval s večerním rejem masek s hudbou.
Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

Zemřela Eva Gorčicová, hlas známý z Dallasu či Star Treku

Eva Gorčicová v muzikálu Charleyova teta v Městském divadle Brno

V úterý 22. prosince odešla další z hereček Městského divadla Brno, pětašedesátiletá Eva Gorčicová. Talentovaná...

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

Ringo Starr a poslední člen Bee Gees Barry Gibb získají titul sir

Ringo Starr bude na Grammy vystupovat, cenu za celoživotní dílo pro Beatles si...

Z bývalého člena skupiny The Beatles Ringo Starra, hudebníka Barryho Gibba z kapely Bee Gees či bývalého britského...

Najdete na iDNES.cz