Zima se blíží. A poslední Hra o trůny? Co zatím víme o finále seriálu

  6:55aktualizováno  6:55
Už více než rok čekají televizní fanoušci na pokračování seriálu Hra o trůny. Stanice HBO si s natáčením finální série jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob dala načas a úpěnlivě tají jakékoli detaily. Něco se ovšem už podařilo zjistit k navazujícímu seriálu Dlouhá noc.

Sophie Turnerová v sedmé řadě Hry o trůny | foto: HBO / Helen Sloan

„Podobně jako zima, i finální série seriálu Hra o trůny přichází. Ovšem ne tak rychle.“ Tak začíná americký filmový web Hollywood Reporter výčet faktů, které jsou zatím známy k poslední řadě tohoto seriálového fenoménu.

Co se zatím s určitostí ví, je počet dílů. Dosud poslední sedmá série jich namísto obvyklých deseti obsahovala sedm, finální osmá jich bude mít pouze šest. Malý počet vynahradí délka jednotlivých dílů, místo klasické seriálové stopáže půjde spíše o kratší filmy.

Web tvrdí, že existuje zatím pouze jeden jediný člověk, který opravdu ví, jak to celé skončí. Myslí tím samozřejmě autora knižní předlohy G. R. R. Martina, který se nadále trápí přepisováním odkládané knihy Vichry zimy.

Ty prý nevyjdou ani letos, ovšem k vydání je již připravena volně navazují kniha Fire and Blood, kde Martin popisuje kompletní historii rodu Targaryenů. Text vyjde v angličtině 20. listopadu.

Fotogalerie

Ale zpět k seriálu, který na základě Martinova fantasy světa vznikl. Že ani samotní herci netuší, jak Hra o trůny skončí, dokládají slova herečky Emilie Clarke. „Ani nevím, jestli to nevím. A myslím to vážně. Tuším, že natočili spoustu materiálu, o kterém nám ani neřekli. Opravdu. Vůbec nám v tomhle nevěří,“ řekla představitelka sličné Daenerys. „Existuje mnoho eventuálních konců a myslím, že se točí všechny,“ dodala herečka. HBO tedy zřejmě natočila několik různých rozuzlení, aby fanoušky zmátla a znejistěla je v případě, že nějaký kus unikne na internet předčasně.

Jako režiséři budou pod finálními epizodami podepsání Miguel Sapochnik a David Nutter. Vzhledem k tomu, že prvně jmenovaný stojí za opěvovanými, řežbami nabitými epizodami Hardhome (Tvrdodomov) či Bitvy bastardů, dá se čekat opravdu hodně akce. Nutter režíroval Deště Kastameru, tedy díl, který končil šokujícím momentem známým jako Red Wedding. Úplně poslední díl Hry o trůny má však do svých rukou vzít kreativní dvojice D. B. Weiss a David Benioff.

Dlouhá noc

Ač už se herci se seriálem definitivně rozloučili (a podle herečky Sophie Turnerové to prý bylo opravdu slzavé), není u poslední řady dosud znám termín premiéry. HBO pouze ujistila, že tak bude v první polovině roku 2019.

A jen trochu jasněji je i ohledně navazujících seriálů. Nejdále je zřejmě projekt nazvaný Long Night, tedy Dlouhá noc. Nový seriál ze světa G. R. R. Martina se bude v Západozemí odehrávat tisíce let před současným děním Hry o trůny. 

Vyprávět bude o prvním střetnutí lidí s Bílými chodci a temné noci, která trvala celou jednu generaci. Jeden moment z této doby už mohli diváci Hry o trůny vidět. Šlo o vzpomínku Dětí lesa na osudovou chvíli, kdy stvořili prvního Bílého chodce.

Pokud se začne natáčet příští rok, mohl by se nový seriál dostat na obrazovky v roce 2020.


Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

PRVNÍ DOJMY: Vy jste ti od Pohlreicha? Startuje pořad Ano, šéfová!

Moderátoři pořadu Ano, šéfová!

I kdyby se přetrhli, Jitka Pagana a její syn Santo, kteří v pořadu Ano, šéfová! převzali štafetu Zdeňka Pohlreicha v...

Jak to, že jsou Češi tak vysocí? divil se Michael Caine při natáčení Žižky

Michael Caine při natáčení českého filmu Jan Žižka

Oscarový herec Michael Caine si už odehrál svůj part ve snímku Jan Žižka. V chystaném filmu Petra Jákla se anglická...

RECENZE: Rédl je jako Rudý kapitán. Čili přehnaná estébácká kovbojka

Záběr ze seriálu Rédl

Kam se hrabe slavná Chobotnice z mafiánské Sicílie na čtyřdílný thriller z naší historie, jenž pod jménem titulního...

V 87 letech zemřel herec Rolf Hoppe, král z Tří oříšků pro Popelku

Německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe, českým divákům je znám především...

Ve věku 87 let zemřel německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe. Divákům v Česku je znám díky roli krále v pohádce...

Další z rubriky

PRVNÍ DOJMY: Pět statečných zaslouží obdiv. Ale chtěli být hvězdami?

Z cyklu Pět statečných

Je opravdu zábavný, ale místy až na hraně. Protože dokumentární seriál o lidech s lehkou mentální poruchou Pět...

Jak to, že jsou Češi tak vysocí? divil se Michael Caine při natáčení Žižky

Michael Caine při natáčení českého filmu Jan Žižka

Oscarový herec Michael Caine si už odehrál svůj part ve snímku Jan Žižka. V chystaném filmu Petra Jákla se anglická...

Zemřel William Goldman, autor scénáře, který proslavil Roberta Redforda

William Goldman v březnu 1977 přebírá Oscara za scénář k filmu Všichni...

Americký scenárista a spisovatel William Goldman, který dostal prestižního Oscara za filmy Butch Cassidy a Sundance Kid...

Najdete na iDNES.cz