Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlavní soutěž MFFKV zahájila temná detektivka z močálu

  16:38aktualizováno  22:48
Pocty zahájit hlavní soutěž v Karlových Varech se dostalo dánskému filmu Ukrutně šťastni. Temná krimi z míst, kde se lidé topí v močálech a alkoholu, pokračuje v tradici filmů s atmosférou, na které festivalové publikum slyší.

Ukrutně šťastni - snímek z filmu | foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Loni film v podobném duchu - islandský thriller Severní blata - získal Křišťálový globus. Zástupci dánského filmu v čele s režisérem Henrikem Rubenem Genzem nicméně vůbec temně nepůsobili.

43. MFFKV - prezentace filmu Ukrutně šťastni - režisér Henrik Ruben Genz"Krajina, kde jsme natáčeli, působí skutečně neutěšeně, ale lidé, kteří tam žijí, jsou tak vřelí, že jsme se tam cítili báječně. Úplně jako doma," uklidnil Genz na tiskové konferenci novináře, kteří se báli, zda filmaře během natáčení nepřemohla deprese. Na stejné místo se režisér dokonce dobrovolně vrátil v rámci dovolené.

Přijel cirkus
Groteskně laděné drama, kde dojde i na vraždu, má sice základ v příběhu v románu Erlinga Jepsena, filmaři se ho nicméně vydali natáčet do míst, kde se skutečně odehrál.

"Způsobili jsme tím pozdvižení, pro místní to bylo, jako by do města přijel cirkus. Ale přijali nás báječně a také nám leccos odvyprávěli. Nejen že se celé drama odehrálo kousek od jejich domovů, Erling Jepsen byl jejich rodák, a tak je zajímalo, co z toho všeho vznikne. V něčem se sice jejich a naše verze rozcházejí, ale to není zas tak podstatné, důležitý je výsledek," vysvětlil Genz.

43. MFFKV - prezentace filmu Ukrutně šťastni - herec Jakob CedergrenNejvyhledávanější osobou dánského týmu je a vzhledem k severskému sex-appealu zřejmě i bude Jacob Cedergren, představitel hlavní role policisty Roberta. Sympatický mladík přiznal, že má rád Colomba a v mládí měl slabost pro detektiva, kterého zmrazili a rozmrazili. "To je taková severská specialita, jako kluka mě bavilo sledovat jeho příběhy."

Ke skutečným policistům ho nicméně žádný zvláštní vztah nepojí. "Mám k nim respekt. V Dánsku je jich málo, méně, než by bylo třeba, takže jsou neustále ve velkém stresu, a to jsem se také snažil přenést do své postavy."

Film Ukrutně šťastni byl v sobotu jediným soutěžním snímkem, který mělo publikum možnost vidět. Až večer ho následoval italský soupeř, komedie Ranní ptáče dál doskáče.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Neradostné příběhy, ale radost pohledět. Kdo má šanci na cenu z Varů

Delegace k filmu Křižáček: režisér Václav Kadrnka a herci Matouš John a Karel...

Zvláštní. Ač většina hraných filmů hlavní soutěže karlovarského festivalu vyprávěla o lidských traumatech od osobních...

OBRAZEM: Potlesk pro Vorlíčka, příjezd Rennera. To byly čtvrteční Vary

Delegace filmu Po strništi bos pózuje před Domem ČT (6. července 2017).

Před blížící se letní premiérou Svěrákova snímku Po strništi bos jej delegace dorazila představit na filmový festival....

RECENZE: Klid, nenávidíme teroristy. Komedie Pěkně blbě umí smích vyostřit

Hrdinové filmu Pěkně blbě

Americká romantická komedie Pěkně blbě zahajovala karlovarský filmový festival a po jeho sobotním závěru vstupuje do...

Najdete na iDNES.cz