Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hemp For Victory táhnou na Prahu

  9:12aktualizováno  9:12
Frýdek-Místek - Obnovená frýdecko-místecká kapela Prouza zahraje 18. října v pražské Akropoli. S ní se poprvé v Praze představí i její sbratřenci - Hemp For Victory. Obě kapely se v současnosti drží velmi pospolu a někteří členové Hemp For Victory, především zpěvák a kytarista Kája Mařík, hrají zároveň v kdysi velmi žádané a poté nešťastně rozpadlé Prouze.
"Koncert v Akropoli bude prvním koncertem obnovené Prouzy před pražským publikem, které na kapelu před pár lety dost chodilo. A zároveň uvedeme kapelu novou. Doufejme, že to nebude jejich poslední koncert před válkou," řekl s notnou dávkou suchého humoru společný manažer obou frýdecko-místeckých rockových kapel Petr Korč.

Obě kapely zřejmě čeká i hostování v Noci s Andělem a pro hitparádu Velká sedma Rádia 1 dokončili minulý týden Hemp For Victory singl Awfull Pushul Song. Ten rozhlasová stanice nasadí do vysílání zřejmě příští týden. O koncert Prouzy, po "jejíž zádech" se má dostat do podvědomí pražského hudebního publika i Hemp For Victory, projevil před dvěma dny zájem i další renomovaný pražský klub Rock Café.

"Je to tím, že Rádio 1 už nasadilo do svého vysílání skladby Prouzy a ta prý zní z této stanice pětkrát denně," řekl manažer. Hemp For Victory hrají na rozdíl od Prouzy výhradně anglicky a v jejich skladbách lze místy rozeznat vlivy šedesátých let, především Beatles. A to i přesto, že se kapela v poslední době těmto vlivům snaží bránit.

"Když mi někdo řekne, že je tam slyšet Beatles, snažím se skladbu přearanžovat, přitvrdit. Je to spíš podvědomý vliv někdejšího působení s Raivens," přiznává Kája Mařík, který má na svědomí i některé přearanžované skladby v nynější Prouze. V nich se snaží s použitím třetí kytary především o mocnější a naléhavější kytarový zvuk. S angličtinou však kapela nemíní přestat.

"Zkoušeli jsme nahrát skladbu s českým textem. Nebyla špatná, ale nějak to kapele nesedlo," říká anglicky zpívající frontman kapely Tomáš Křenek. Hemp For Victory si nedělají problémy s tím, že vydavatelství v České republice nechtějí anglicky zpívající kapely.

"Pokud se rozhodneme vydat desku, uděláme si ji sami v nyní vznikajícím malém studiu ve Frýdku-Místku. Protože patří našemu manažerovi, budeme mít dostatek možností nahrát ji tak, abychom s ní byli co nejvíc spokojeni," říká Kája Mařík. "Nesnáším, když kapele někdo zaplatí na dva týdny studio a ta pak ve stresu a nervozitě musí desku nahrát stůj co stůj."

Hemp For Victory nemíří do zábavných show ani na stadiony. "Máme rádi kluby a vyhráli jsme se třeba i na svatbách. Víme, že si naší hudbou nevyděláme na baráky," říkají.

Kapela Hemp For Victory.

Autoři:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

V 93 letech zemřela Luba Skořepová, herečka zkoumající záhady přírody

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Hrála v Národním divadle, desítky postav vytvořila i v televizních...

Pikous chce na Národní třídě slavit, i kdyby pak měl jíst jen topinky

Z loňských oslav na Národní třídě

Díky, že můžem! se jmenuje akce, kterou na 17. listopadu na pražskou Národní třídu chystá Martin Pikous. „Nechceme...

Najdete na iDNES.cz