Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Havlová v Sanitce II. Bude to České televizi na podzim stačit?

  11:30aktualizováno  11:30
I během čekání na příštího ředitele musí ČT vyrábět. Žádné překvapivé průlomy se však zatím nerýsují: točí se nové díly Sanitky a Vyprávěj, zábava s Donutilem či s Těžkým Pokondrem. A věčné magazíny.

Jednou z nejzajímavějších tváří nové Sanitky bude Dagmar Havlová. | foto: KORZO

V zakletém zámku na Kavčích horách se dějí tajemné věci a odhalení se odkládá. Tiskovou konferenci o podzimní nabídce ČT v poslední chvíli zrušila, takže již shromáždění umělci se před médii rozutekli; přitom hlavní opory programu dávno prosákly ven.

Co ČT natočí v září

(výběr z plánu tří studií)

O pokladech – výpravná pohádka
Sanitka II – pokračování seriálu
Vyprávěj – pokračování seriálu
Putování za písničkou – cyklus s Jožkou Šmukařem
Vínečko – hudebně zábavný pořad
Za vesnickými muzikanty – cyklus o české dechovce
Všechnopárty – talk show Karla Šípa
Pokondr Live – talk show dua Těžkej Pokondr
Kuchařská pohotovost – pořad o vaření
Tenkrát na Balkáně – dokument o jizvách války

Zdroj: ČT

MF DNES již psala, že v Souboji seriálů budou diváci ze šesti pilotních dílů vybírat, který projekt se dotočí, že k zábavné talk show se vrátí Miroslav Donutil a další talk show se živě ujme tandem moderátorů zvaný Těžkej Pokondr.
 
Jiné než zábavné ambice si z novinek činí jen publicistický cyklus Pološero, pro nějž pracují známí tvůrci včetně Věry Chytilové. Sice se začnou vysílat i Čapkovy kapsy – klasikovy povídky v režii studentů filmu, ale to je "starý" nápad ještě z dob bývalé programové ředitelky Kateřiny Fričové. Z minulosti pochází též seriál Vyprávěj!, jenž pokračuje přes 80. léta, i rozhodnutí pokračovat v seriálu Sanitka z roku 1984, jehož jedinou novotou je herecká účast Dagmar Havlové.

Jinak se před kameru příběhu ze záchranné služby po letech vrátí Jaromír Hanzlík, Zlata Adamovská, Pavel Zedníček, Ivana Andrlová či Zdeněk Srstka, které doplní mladší herecká generace od Jana Budaře po Václava Jiráčka. Sanitku II začne točit Filip Renč 22. září a poslední klapka se plánuje až na příští léto, takže ve vysílání se může staronový seriál objevit nejspíše až v roce 2013.

Křest DVD Sanitka - Jaromír Hanzlík a Pavel Zedníček

Křest DVD Sanitka - Jaromír Hanzlík a Pavel Zedníček

Ale bude jedna pamětnická Sanitka stačit? Podle kuloárů předložili takzvaní "vývojáři" z ČT svým šéfům – a to bez dramatické tvorby, která představuje zvláštní kapitolu – na sto padesát návrhů nových pořadů, od vzdělávacích přes dětské až po citelně chybějící satiru.

Ve výrobním plánu se však zatím příliš neobjevují – na rozdíl od týdeníku Pokondr Live, jenž v září natočí čtyři pokračování. Pořad Romana Ondráčka a Miloše Pokorného, kam si hlavní host vždy pozve ještě hosta vlastního a v němž mohou prostřednictvím Skypu klást otázky i diváci, byl podle "vývojářů" jen jedním z více návrhů a dojednal se "bokem" ve vedení ČT1.

V zářijovém výrobním plánu jinak figurují vesměs staré známé cykly či běžný provoz: Příběhy slavných, Hodinový manžel, Rodinné křižovatky, Ta naše povaha česká, Návraty k divočině, Kuchařská pohotovost, Sama doma, Za vesnickými muzikanty. Nadále se točí i letité pořady AZ-kvíz, Studio Kamarád či Kouzelná školka. Zato samostatné sváteční pohádky jsou na příští rok objednány jen tři: rozdělí si je po jedné všechna studia ČT, tedy Praha, Ostrava a Brno.

Jeden den v Česku

Právě v Brně se přece jen najde jeden nečekaný kousek ze zářijové produkce. Jmenuje se ČR 24 hodin a silně připomíná zrod nadnárodního dokumentu Život v jednom dni, který nedávno vstoupil do kin. Jeho tvůrci vybírali z 80 tisíc příspěvků, v nichž lidé ze všech končin světa znamenali okamžik téhož dne.

Česká varianta počítá s tím, že čtyřiadvacet režisérů natočí čtyřiadvacet dvouminutových minidokumentů, z nichž každý bude vypovídat o jedné hodině zdejšího dne. Na mozaice se podílejí osobnosti od klasiků po mladé talenty: Jiří Krejčík, Jan Němec, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, Vít Janeček, Radim Špaček, Robert Sedláček či Linda Jablonská.

Helena Třeštíková - Český lev 2010
Olga Sommerová
Linda Jablonská s Kristiánem

ČESKO V JEDNOM DNI. Co se stane v naší zemi během 24 hodin, zachytí i tři dokumentaristky - zleva Helena Třeštíková, Olga Sommerová a Linda Jablonská.

Jednorázový dokument však nemůže pokrýt případné "díry" v programu, který se ani v podzimní sezoně neobejde bez repríz. Tvůrci tvrdí, že nynější vedení ČT pozastavilo příjem nových látek; otázkou tedy je, zda programu nedojdou zásoby.

Zřejmě i proto se již dávno hotové premiéry schraňují: od loňska čekají na odvysílání například Santiniho jazyk v režii Jiřího Stracha nebo snímek Sama v čase normálnosti, jehož předloha vyhrála už před čtyřmi roky scenáristickou soutěž ČT. Cyklus hereckých beneficí Setkání s hvězdou doputuje na obrazovku až před Vánocemi a realizace reportérského námětu Josefa Klímy či "ságy rodu Mašínů" od Lucie Konášové jsou ve hvězdách.
Nejčtenější

Zemřel písničkář Wabi Daněk, autor legendární Rosy na kolejích

Písničkář Wabi Daněk

Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní interpret neoficiální...

Čtyři členové Chinaski odcházejí. Chemie vyprchala, vysvětlili fanouškům

František Táborský (první zleva), Michal Malátný (vpředu)

Kapela Chinaski po úspěšném halovém turné ohlásila rozkol. Opouštějí ji trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán...Zemřel Malcolm Young, kytarista a zakladatel legendární kapely AC/DC

Kytarista AC/DC Malcolm Young

Australský hardrockový kytarista Malcolm Young zemřel. Bylo mu 64 let. Oznámila to jeho rodina, která také připomněla,...

Nemístnému návrhu jsem se vysmála, řekla Ewa Farna Za scénou

Zpěvačka Ewa Farna v kulturním magazínu Za scénou.

Ať si ženy uvědomí svou hodnotu. Já se nabídce vysmála, řekla zpěvačka Ewa Farna v pořadu Za scénou.

Snímek roku vyfotil na mobil. Czech Press Photo získali i fotografové MAFRA

Vítěz kategorie PROBLÉMY DNEŠNÍ DOBY (single): Martin Bandžák, volný fotograf –...

Soutěž Czech Press Photo vyhrál černobílý snímek „Hizballáh, oslavy vítězství nad Izraelem“ od Martina Bandžáka z...Další z rubriky

Když zpíval Rock Me Baby, dívky šílely. Zemřel herec David Cassidy

David Cassidy

Americký herec a zpěvák David Cassidy, který byl generačním idolem 70. let, zemřel v 67 letech. Proslavil se v seriálu...

VIDEO: Gary Oldman hraje Winstona Churchilla v Nejtemnější hodině

Trailer k filmu Nejtemnější hodina

V první ukázce historického filmu Nejtemnější hodina, který do našich kin přijde 11. ledna 2018, se britský premiér...

Je na čase, aby si ze sebe Dejvické divadlo udělalo srandu, říká Krobot

Za scénou: Miroslav Krobot a Jaroslav Plesl

„Je na čase, aby si ze sebe Dejvické divadlo udělalo srandu,“ řekl režisér a herec Miroslav Krobot. Příští týden do kin...

Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook
Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook

S kontroverzním způsobem, jak pomoci především homosexuálním a neplodným párům, přišel 38letý Američan.Najdete na iDNES.cz