Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Havlová točí pro televizi. A nikdo tam nesmí

  2:33aktualizováno  2:33
V Černošicích u trati stojí vila, jejíž část majitelé dočasně pronajali České televizi. Teď v ní už druhý týden "žije" Dagmar Havlová.

Dagmar Havlová a Zdeněk Zelenka | foto: archiv 3p3 Consulting

Havlová je hrdinkou televizního snímku, jehož pracovní název Nový syn chtějí tvůrci měnit: příliš mnoho prý prozrazuje. Naopak o tom, jak vypadá natáčení, neprozradí nikdo nic. Na "plac" se nesmí, již dohodnuté návštěvy se ruší.

Loni na podzim, kdy MF DNES informovala o chystaném projektu scenáristky Hany Cielové a režiséra Zdeňka Zelenky jako první, působila herečka vstřícně a vyrovnaně.

"Hraju tam krásnou postavu matky v dramatické situaci," potvrdila tehdy Havlová. "Těším se na nádhernou roli, na práci, kterou mám tak ráda, na návrat do televize, kde jsem natočila spoustu inscenací a seriálů, a samozřejmě na kolegu Viktora Preisse," zmínila herce, který představuje jejího manžela.

Poté však mediální zájem o návrat někdejší první dámy před kameru prudce vzrostl a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Už při natáčení filmu Normal, v němž Havlová hraje ženu sériového vraha alias Milana Kňažka, směli novináři mluvit jen s režisérem Juliem Ševčíkem.

"Bolí ji hlava," omluvil tenkrát svou hvězdu. Pak herečka náhle ze zdravotních důvodů opustila svou roli v divadelním Odcházení, což vyvolalo řadu dohadů, a také nynější uzavřené natáčení podporuje spekulace, zda se herečka neocitla ve velkém nervovém vypětí.

Televize to však odmítá a bere zodpovědnost na sebe. "Rozhodli jsme se, že během velmi náročného natáčení, které klade na herce mimořádné nároky, nebudeme narušovat práci týmu jednotlivými návštěvami médií," říká mluvčí ČT Ladislav Šticha.

"Není žádným tajemstvím, že Viktor Preiss i Dagmar Havlová jsou absolutní profesionálové a obzvlášť paní Havlová je, troufnu si to tvrdit, herecká maximalistka, která chce dát své roli úplně všechno. Což si pochopitelně vyžaduje soustředění – a to znamená také klid," vysvětluje mluvčí.

Navíc podle něj komorní psychologický příběh, v němž hrdinka Havlové vezme do rodiny kamaráda svého tragicky zemřelého syna, potřebuje jiný přístup než "rychlonatáčení" nekonečného seriálu.

"Možná proto mohl mít někdo pocit, že není paní Havlová ve své kůži, ale opak je pravda. Odvedla a odvádí fantastickou profesionální práci," shrnuje Šticha. Několikahodinový středeční výpadek natáčení připsal prudkým přívalovým dešťům s tím, že "drobný skluz bude vyrovnán v dalších natáčecích dnech".

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

RECENZE: Equalizer 2 je kazatel s flintou, kterému chybí čas na akci

Záběr z filmu Equalizer 2

Čtyři roky po filmu Equalizer přichází do kin druhý díl. Denzel Washington v titulní roli opět koná dobro se zbraní v...

Najdete na iDNES.cz