Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

iDNES.cz / KulturaHlavní menu

Menu ostrova


Biografie

Hana

(ta s modrými vlasy)

Hana (ta s modrými vlasy) je ta s modrými vlasy. Chodila s Bráchou, který je brácha Hany (té s většími prsy). Bylo, je a bude jí sedmnáct, což je pro postavu v komiksu ten nejlepší věk. Žije s matkou a jejím přítelem. Ten je v komiksu takzvaně rotující postavou, na které se vystřídali mimo jiné taxikář, molekulární chemik a podnikatel v oboru nemovitostí. Hana (ta s modrými vlasy) miluje Dýdžeje, který však chodí s Hildou. Ale to není ten důvod, proč Hana (ta s modrými vlasy) říká o Hildě, že je kráva. Říká to proto, že Hilda kráva opravdu je.

Hana

(ta s většími prsy)

Hana (ta s většími prsy) má větší prsa, i když se na toto téma vede mezi příznivci komiksu velká diskuse. Najdou se lidé, kteří tvrdí, že má ve skutečnosti menší prsa, ale neumí si to přiznat. Hana (ta s většími prsy) má Bráchu a chodila s Majkem. Žije v takzvané úplné rodině s Matkou a Otcem, který je však - když si vypůjčíme její slova - "úplně vadnej". Haně (té s většímy prsy) bylo, je a bude sedmnáct, což je pro postavu v komiksu nejlepší věk. Nemá ráda Hildu, která je kráva.

Miloš Gašparec

(1972)

Miloš Gašparec (1972) je slovenský architekt a výtvarník. Na rozdíl od Hany (té s modrými vlasy) a Hany (té s většími prsy) mu bylo 35, je mu 36 a za rok mu bude 37. Říká, že komiks o dospívajících dívkách může kreslit do 82 let. Pak se mu budou už příliš třást ruce, takže se stane autorem komiksu s méně výraznými postavami. Miloš (ten co kreslí) bydlí v Bratislavě. Hana (ta s většími prsy) o něm říká: "Miloš je super, protože nás kreslí hrozně sexy. Máme díky němu spousty nabídek od kluků. Ale vybíráme si."

Miloš Čermák

(1968)

Miloš Čermák (1968) je novinář a autor řady knih. V roce 2002 objevil na Internetu několik dílů slovenského komiksu Jana a Jana. Pozval je do kavárny, čímž se hned na začátek zcela zesměšnil, protože dívky v jejich věku chodí do klubu. Ale i tak se mu je podařilo přemluvit, aby se nechaly přejmenovat a počeštit. Od té doby pro ně píše scénáře. Hana (ta s modrými vlasy) o něm říká: "Někdy z nás dělá větší husy, než skutečně jsme. Ale co by člověk neudělal pro slávu."