Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Haly ČKD rozhýbe divadelní pohyb

  12:58aktualizováno  12:58
- Sdružení Čtyři dny téměř magicky pronásleduje číslo čtyři. Již počtvrté pořádá festival nezávislého divadla, který nese název 4+4 dny v pohybu a který se letos uskuteční v industrálních prostorách hal ČKD. Tým se navíc rozrostl o dalšího člověka, takže sdružení mají na starosti čtyři lidé. Právě oni se českému publiku snaží zprostředkovat nekomerční divadlo nonverbální komunikace spojené s pohybovým, tanečním, hudebním a multimediálním uměním. Na zítřek pro vás připravujeme rozhovor s organizátory festivalu.

Loni objevilo sdružení pro festival prostory bubenečské čističky vod. Letos herce i publikum přivítají lidé ze Čtyř dní v karlínských halách ČKD, které jsou určeny k demolici.

 " Je to hrozná škoda, protože město takhle devastuje jedinečné prostory, které by se daly skvěle využít," lituje budoucnosti hal kurátor festivalu Pavel Štorek. Štorek tvrdí, že haly zvládne sdružení upravit tak, aby se nevytratilo jejich původní kouzlo. Na druhou stranu se prý návštěvníci nemusejí obávat velké špíny a zimy.

Mezi představení, která byste rozhodně měli vidět, podle Štroka patří kus britsko -  německého soubor Gob Squad, který přiveze představení Bezpečný. Jde o kombinaci klasické hry a rockového koncertu a vše se točí kolem havárie letecké katastrofy. Další peckou by pak mělo být vystoupení Italů ze skupiny Motus.

Mimo zahraničních souborů samozřejmě nebudou chybět ani zdejší umělci. Festival obohatí například baletní jednotka Křeč s bratry Cabanovými, již uvedou  " praktickou a nevratnou estetickou industriální banalitu." Celý program festivalu pak doprovodí výstavy a koncerty, které si pod svoji patronaci vzal Jazz Club Železná.

Pořadatelé nepočítají, že by se jim letos podařilo na festivalu vydělat, o což jim ani nejde. Hlavním cílem je dovézt kvalitní divadlo." Vydělat se dá , ale programová koncepce by zřejmě musela být úplně jiná. Nejde o to, že bychom to neuměli, ale museli bychom prostě dělat trochu jiný festival,"vysvětluje Pavel Štorek.

Producentka Markéta Černá dodává: "Naše existence je závislá na grantové politice státu, což vám nikdy nezaručuje, že budete vědět, kolik peněz dostanete. My pokryjeme náklady na festival, ale pak už nám nezbudou peníze na provoz společnosti. Nula od nuly pojde, tak je to."

Přesto se sdružení Čtyři dny již počtvrté podařilo uspořádat přehlídku současného nezávislého divadla, jehož jméno je dnes  zárukou kvalitní zábavy a podívané.

4+4 dny v pohybu

Haly ČKD Karlín, Pernerova 55, Praha 8
13. - 20. 11. 1999 vstupenky v prodeji v Divadle v Celetné nebo na místě vždy v den představení od 18: 00

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Nachlass. Festival pozve do pokojů, kde se lidé chystali na smrt

Prohlídka skoro dokončeného Nového divadla v Plzni.

Připravovali se na vlastní smrt, diváci nyní mohou nahlédnout do jejich pokojů. Výjimečné divadelní zážitky v podání...

Vážností bychom Vlasy pohřbili. Čekejte hvězdy i holé zadky, láká režisér

Šimon Caban na zkouškách muzikálu Vlasy

Se zdravým nadhledem pracuje režisér Šimon Caban na muzikálu Vlasy pro pražské Divadlo Kalich. Nehrozí prý patos ani...

Koně v cirkusu. Už se ozvali ochránci, drezúra to ale není, zní z Letné

Záběr z představení Bestias, která na Letní Letnou veze soubor Baro d´Evel Cirk...

Na nezvyklé zapojení zvířat láká jedna ze zahraničních hvězd letošního ročníku novocirkusového festivalu Letní Letná. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz