Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Haly ČKD rozhýbe divadelní pohyb

  12:58aktualizováno  12:58
- Sdružení Čtyři dny téměř magicky pronásleduje číslo čtyři. Již počtvrté pořádá festival nezávislého divadla, který nese název 4+4 dny v pohybu a který se letos uskuteční v industrálních prostorách hal ČKD. Tým se navíc rozrostl o dalšího člověka, takže sdružení mají na starosti čtyři lidé. Právě oni se českému publiku snaží zprostředkovat nekomerční divadlo nonverbální komunikace spojené s pohybovým, tanečním, hudebním a multimediálním uměním. Na zítřek pro vás připravujeme rozhovor s organizátory festivalu.

Loni objevilo sdružení pro festival prostory bubenečské čističky vod. Letos herce i publikum přivítají lidé ze Čtyř dní v karlínských halách ČKD, které jsou určeny k demolici.

 " Je to hrozná škoda, protože město takhle devastuje jedinečné prostory, které by se daly skvěle využít," lituje budoucnosti hal kurátor festivalu Pavel Štorek. Štorek tvrdí, že haly zvládne sdružení upravit tak, aby se nevytratilo jejich původní kouzlo. Na druhou stranu se prý návštěvníci nemusejí obávat velké špíny a zimy.

Mezi představení, která byste rozhodně měli vidět, podle Štroka patří kus britsko -  německého soubor Gob Squad, který přiveze představení Bezpečný. Jde o kombinaci klasické hry a rockového koncertu a vše se točí kolem havárie letecké katastrofy. Další peckou by pak mělo být vystoupení Italů ze skupiny Motus.

Mimo zahraničních souborů samozřejmě nebudou chybět ani zdejší umělci. Festival obohatí například baletní jednotka Křeč s bratry Cabanovými, již uvedou  " praktickou a nevratnou estetickou industriální banalitu." Celý program festivalu pak doprovodí výstavy a koncerty, které si pod svoji patronaci vzal Jazz Club Železná.

Pořadatelé nepočítají, že by se jim letos podařilo na festivalu vydělat, o což jim ani nejde. Hlavním cílem je dovézt kvalitní divadlo." Vydělat se dá , ale programová koncepce by zřejmě musela být úplně jiná. Nejde o to, že bychom to neuměli, ale museli bychom prostě dělat trochu jiný festival,"vysvětluje Pavel Štorek.

Producentka Markéta Černá dodává: "Naše existence je závislá na grantové politice státu, což vám nikdy nezaručuje, že budete vědět, kolik peněz dostanete. My pokryjeme náklady na festival, ale pak už nám nezbudou peníze na provoz společnosti. Nula od nuly pojde, tak je to."

Přesto se sdružení Čtyři dny již počtvrté podařilo uspořádat přehlídku současného nezávislého divadla, jehož jméno je dnes  zárukou kvalitní zábavy a podívané.

4+4 dny v pohybu

Haly ČKD Karlín, Pernerova 55, Praha 8
13. - 20. 11. 1999 vstupenky v prodeji v Divadle v Celetné nebo na místě vždy v den představení od 18: 00

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

RECENZE: I zavilému demokratovi se v dnešní době připálí párky na grilu

Z představení Nová Atlantida

Nová Atlantida je změť. Absolutní. Autorská novinka pražského Národního divadla, kterou režisér Jiří Adámek a dramaturg...

Vrací se Sňatky z rozumu. Poví, kdo tehdy postavil Vinohrady s Žižkovem

Otakar Brousek

Divadlo na Vinohradech si v rámci oslav svého stodesátého výročí od založení nadělilo Sňatky z rozumu.

RECENZE: Měsíčňanky chodí nahé. Národní divadlo zahodilo i takovou šanci

Jaroslav Březina (v popředí) v titulní úloze Janáčkovy opery Výlety páně...

Pražské Národní divadlo uvedlo Janáčkovu satirickou operu Výlety páně Broučkovy. O čem se hraje, těžko říct. Nevyužita...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.cz