Gin Game mladým naznačí, že i oni zestárnou, věří Zuzana Kronerová

  9:54aktualizováno  9:54
Jedno neobvyklé setkání v domově důchodců a vášeň nejen pro karetní hru nabízí novinka Vršovického divadla Mana Gin Game. Spolu s Dušanem Sitkem se zde představí Zuzana Kronerová.

Zuzana Kronerová na zkouškách novinky Gin Game | foto: Alena Hrbková

Příběh z prostředí penzionu pro penzisty, tragikomedie z podzimu života. Pražské Vršovické divadlo Mana uvedlo v úterý v premiéře svou inscenaci hry Gin Game, která může podle popisu působit jako přestavení výhradně pro starší generaci. „Ty nejlepší divadelní texty dokážou oslovit všechny. To je i případ hry Donalda L. Coburna, která byla mimochodem oceněna Pulitzerovou cenou,“ upozorňuje herečka Zuzana Kronerová, která ztvárňuje jednu ze dvou rolí.

„Doufám, že naší inscenací oslovíme nejen starší, ale i mladší diváky. Ať se připraví na to, že i oni budou jednou staří,“ směje se.

Slovenská herečka, která nedávno zaujala diváky i kritiky ve filmu Bába z ledu, zde hraje Fonsie Dorseyovou. Ve zmíněném penzionu potká jistého Wellera (v podání Dušana Sitka), který si krátí čas karetní hrou gin.

„Je to paní, která je velice osamělá a není jí v domově důchodců zrovna nejlépe. Ve Wellerovi najde spřízněnou duši. Ale jak se celý příběh vyvine, raději neprozradím. Aby byli naši diváci překvapeni,“ naznačuje herečka a ještě upozorňuje, že Gin Game patří do žánru tragikomedie. 

Fotogalerie

Režie vršovické novinky se ujal Ondřej Zajíc, dramaturgyní je Věra Mašková, tedy dvě jména dlouhé roky spjatá s Městskými divadly pražskými. „S Ondřejem Zajícem se mi pracovalo skvěle, analyzovali jsme situace i charaktery postav, výborná je i dramaturgyně Mašková. A s Dušanem Sitkem jsme velice kompatibilní dvojice, hrajeme spolu už podruhé,“ pochvaluje si herečka, která se ve zdejším divadle objevila poprvé. 

„Vršovické divadlo Mana je sympatické komornější divadlo, výjimečné tím, že se nachází pod kostelem. Cítím se tu dobře, obzvlášť spokojená jsem s tím, že je v divadelním sále skvělá akustika,“ pochvaluje si nové působiště.

Hru Gin Game u nás proslavilo Divadlo Viola, kde ji čtrnáct let hrály legendy Blanka Bohdanová a Josef Somr. „Jsem poctěna, že můžu hrát ve stejné hře jako tihle dva skvělí herci, které obdivuji a miluji,“ dodává Kronerová. 

Gin Game má ve středu večer druhou premiéru.


Nejčtenější

RECENZE: Doktor Martin v kině trestá herce, diváky i původní seriál

Miroslav Donutil při natáčení filmu Doktor Martin: Zločin v Beskydech

I Česká televize má právo na omyl. Jenže film Doktor Martin: Záhada v Beskydech, který právě vstoupil do kin, není...

KOMENTÁŘ: Láme Freddie Mercury rekordy kin? Jen při ztrátě paměti

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

Tak sláva. Pohnutý osud Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen a hlavně jejich skvělá muzika přivedly na životopisný film...

Padla poslední klapka Jana Žižky. Do ciziny půjde pod názvem Medieval

Vinzenz Kiefer, Machael Caine a Alistair Brammen při natáčení filmu Jan Žižka

Téměř tři měsíce trvalo natáčení filmu Jan Žižka, poslední klapka nyní padla v Nymburku. Režisér míří do střižny a...

ANKETA: Vyberte nejlepší štědrovečerní pohádku za 25 let

Z pohádky Lotrando a Zubejda

Novodobou tradici, podle níž každý Štědrý večer vysílá vlastní či koprodukční premiérovou pohádku, zahájila Česká...

GLOSA: Jak politická korektnost vyzdvihla i pohřbila moderátora Oscarů

Herec Kevin Hart

Dva dny poté, co černošský komik Kevin Hart s nadšením zveřejnil, že bude uvádět Oscary, se své role vzdal. Nechce prý...

Další z rubriky

Cina bude Malý princ. Moje nejtěžší a doufám i nejoblíbenější role, hlásí

Jan Cina v divadelním představení Malý princ

Už před dvěma lety tu zazářil jako princ v pohádce Šíleně smutná princezna, nyní však čeká Jana Cinu na půdě pražského...

TIPY NA DÁRKY: Pejsek s kočičkou skončili v Dejvicích, Kundera u Bartošky

Herec Ivan Trojan v diskusním pořadu iDNES.tv Rozstřel (13. ledna 2017)

Pro milovníky divadla a školených hlasů oblíbených herců se každý rok zvětšuje nabídka toho, co by si mohli přát pod...

TIPY NA DÁRKY: Vánoční bonus nabízí muzikál s Kornem i největší český festival

Doktor Ox

Vstupenky na kulturní události se staly oblíbeným vánočním dárkem a uvědomují si to i pořadatelé, kteří nabízejí různé...

Najdete na iDNES.cz