Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Geri Halliwellová navštívila Prahu

  20:55aktualizováno  20:55
Zpěvačka Geri Halliwellová je v současnosti nejúspěšnější z pěti "zloprcků", kteří v letech 1996-1998 ovládli média celého světa pod názvem Spice Girls. V úterý ráno přiletěla do Prahy propagovat své nové album Scream If You Want To Go Faster. Halliwellová, která se ubytovala v pražském hotelu Intercontinental, se v dlouho nezdržela a ještě týž den večer opustila Českou republiku.
Londýnské předměstí Watford proslulo v populární hudbě jednak fotbalovým týmem, do nějž jeho fanoušek Elton John pumpoval nějakou dobu peníze, jednak jako místo, kde vyrůstala "zrzavá Spice" Geri Halliwellová.

Podle ní to nebylo moc šťastné období. Neměla žádná prsa a také menstruace se u ní dostavila jako u poslední z celé třídy. Prý se to na ní podepsalo. Kdesi prohlásila, že občas trpí nenávistí k vlastnímu tělu, která se čas od času projevuje potřebou dále hubnout. Trochu neobvyklé pro dívku, kterou tvůrci jejího stylu tlačí neustále do role moderního sexsymbolu.

Stejně tak je v podivném protikladu její zářivý úsměv a deprese, jimiž prý občas trpívá: "Jsem člověk a lidské bytosti nejsou dokonalé. A já mám k dokonalosti hodně daleko," tvrdívá.

"Jako děti jsme hráli takovou hru - co by ten člověk byl, kdyby byl ovoce. Myslím, že já bych byla citron." Ale je to pravda? Když si člověk přečte pár jejích interview, zjistí, že nedávno devětadvacetiletá dívka toho napovídá víc než všechny její bývalé kolegyně dohromady.

Zatímco zbylá, znovu obnovená čtveřice "Spajsek" vydala loni album, které lze označit vzhledem k jejich předchozí popularitě za neúspěšné, jejich bývalá kolegyně má na svém kontě už druhou sólovou desku a s ní velký hit, novou verzi kdysi slavné gayské hymny It´s Raining Men.

Podle některých byla jediná z celé pětky, která uměla pořádně zpívat. Snad se na tom podepsala její španělská matka nebo otcův vybroušený vkus: "Táta byl o dost starší a poslouchal hlavně Judy Garlandovou, Shirley Basseyou nebo písničky Marilyn Monroeové, říká Geri. "Byl moje největší hudební inspirace. Ale třeba k Beatles jsem si našla cestu až po odchodu ze Spice Girls, a to mi je musel skoro vnutit Robbie Williams."

Její pop kariéra začala v březnu 1994, kdy jako klubová tanečnice "nahoře bez" odpověděla na inzerát, který hledal mladé talenty pro právě sestavovanou dívčí skupinu. Skupina Spice Girls byla postavena na jednoduchém nápadu - každá z pětice představovala idealizovaný odlesk určitých dívčích typů, jenž byl potom v médiích dlouhodobě rozvíjen.

Přes řeči o depresích a citronu nepřipadl na Geri ani snílek, ani sportovkyně nebo dětský typ, ale sexy typ s hodně proříznutou pusou. Po celou dobu existence Spice Girls byla známa svým provokativním chováním a šťavnatým jazykem, ale i bezstarostnou upřímností.

Když v květnu 1998 odešla ze Spice Girls, aktivně se účastnila kampaně Spojených národů proti rakovině prsu. I když se nad tím konzervativnější veřejnost rozhořčovala, byl to z hlediska organizátorů výborný tah, neboť u problémů intimního charakteru nejlépe pomůže podobný typ otevřené populární osobnosti. To, že Geri Halliwellová vyskočila z rozjetého vlaku Spice Girls, bylo obecně považováno za chybu. Kromě osobního traumatu, který podle Geri občas ještě působí, tu byly rovněž pochyby, zda má jako zpěvačka šanci na sólové dráze vůbec uspět.

Trochu jí přálo štěstí. V době, kdy pracovala na novém albu Schizophonic, se do Evropy blížila latinská módní vlna a Geri mohla bez obav těžit ze svého španělského původu. Navíc dala se svým týmem dohromady poměrně dobré skladby. Žádné evergreeny, ale tituly dobře reflektující atmosféru konformně nekonformní mládeže rodícího se nového tisíciletí.

Výsledkem bylo nejdřív jedno druhé a pak za sebou tři první místa v britské singlové hitparádě. S novou deskou má ještě lepší pozici. Pro spolupráci na nedávno vydaném albu Scream If You Want To Go Faster se jí podařilo získat tři z nejlepších světových producentů, kteří nablýskali její nové nahrávky tak, že o další úspěchy nebude nouze.

Geri Halliwellová

Geri Halliwellová

Britská popstar Geri Halliwellová.

Hubená Geri Halliwellová

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

RECENZE: Pandu, Anděla a celou show Mirai přijali fanoušci s nadšením

Kapela Mirai hrála 21. března 2018 v brněnském Metro Music Baru.

Není lepšího způsobu, jak dokázat, že Anděl za objev roku doputoval do správných rukou, než hned po vyhlášení odehrát...

Ben Howard zahraje poprvé v Česku. Ovlivnil ho Bob Dylan i Joni Mitchellová

Anglický písničkář Ben Howard

Minulý týden anglický písničkář Ben Howard potěšil fanoušky krátkým videem, ve kterém po téměř čtyřech letech láká na...

RECENZE: Odcházení ve filharmonii aneb chtělo to moučník a digestiv

Dirigent Thomas Adès a mezzosopranistka Christianne Stotijnová na koncertě...

Byl to koncert, při němž se odcházelo. Z pódia i z hlediště. Jenže zatímco v jednom případě organizaci opuštění sálu...

Najdete na iDNES.cz