Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Garáže skončily, začíná akce Eternity

  10:03aktualizováno  10:03
B r n o - Prostor brněnského Jadranparku je čím dál víc oblíbenějším místem. Svědčí o tom fakt, že se zde pořádají nejrůznější kulturní podniky -od filmových představení, přes výstavy, koncerty. Nejinak je tomu i v případě tanečních akcí.

Členité prostory, umožňující připravit několik samostatných a navzájem se nerušících scén, učarovaly také promotérovi Pavlu Tesařovi, který právě do Jadranparku míní umístit první ze série zbrusu nových parties nazvaných Eternity.

Ta odstartuje již v sobotu sedmého dubna ve dvacet hodin. "Původně jsme hledali úplně nové a neokoukané prostory, v jednání byly dvě industriální haly, ale přes komplikovaná jednání s jejich majiteli jsme od nápadu upustili. Jadranpark pak byl jediným možným místem, kam Eternity umístit. Je zde skvělá akustika a navíc pojme velké množství lidí. Až tři tisíce," vysvětloval Tesař. Jak Tesař doplnil, podobná velká akce se zde navíc ještě nekonala.

Na první dubnovou neděli nachystali pořadatelé hned několik překvapení - dvě samostatná pódia, která se připravují již dnes. Na hlavní scénu, situovanou do kina Jadranparku, přivedou pořadatelé dvě velké hvězdy světové taneční muziky - slovinského dýdžeje a producenta Umeka a Valentina Kanzyaniho, kterého mohli nedávno vidět a slyšet návštěvníci party Citadela.

"Měl jsem ho domluveného již dlouho, ještě před Citadelou, ale věřím, že lidi na něj přijdou znovu, jelikož v Brně předvedl skvělý výkon," vysvětloval Tesař. Oba hudebníky pak doplní Rakušan Oliver Maas a Česko bude reprezentovat kompletní sestava sdružení Sound of Mersey: DJs Lucca, Neon a Var. Z Jablonce nad Nisou pak dorazí jeden z nejúspěšnějších českých DJs Daho.

Zážitek z akce mnohým návštěvníkům jistě umocní špičková světelná a zvuková aparatura. Také prostor dozná jistých změn - stupňovitá podlaha bude částečně vyrovnána, aby se na ní mohlo tancovat. Chillout bude tentokrát situovaný do sálu, kde se tradičně odehrávají koncerty.

Zajímavostí bude, že Tesař nabídne brněnským posluchačům vystoupení představitelů kopřivnické taneční scény, tedy přesněji tvůrců, kteří jsou spříznění se zdejším klubem Nora. Do Brna tentokráte zamíří kapela Reynok, již tvoří bratři PH Zero a DJ Forest. Ve své tvorbě používají i řadu okolních, živých zvuků a na pódiu nezřídka spolupracují i s živými muzikanty. Poslední dobou Reynok často vystupuje jako předkapela skupiny Tatabojs.

Reynok tvoří PH Zero (vlevo)a DJ Forest. Hrají ambient, electro, house i hodne minimalistické techno.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Najdete na iDNES.cz