Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gabrielle Anwar: Jsem sexy! Stydět se nebudu

  13:40aktualizováno  13:40
Má dokonalé křivky, pro ránu nejde daleko a žije na jedné nejkrásnějších plážích světa. Jak vidí postavu sexy rošťačky Fiony ze seriálu Status: Nežádoucí její představitelka Gabrielle Anwar?

Status: Nežádoucí - Gabrielle Anwar | foto: Status: Nežádoucí

Diváci měli díky Jacku Bauerovi možnost poznat, jak dlouhých je 24 hodin. Kriminálky z amerických měst jim odhalily umění soudního lékařství. Co nového může přinést seriál Status: Nežádoucí?
Seriál 24 hodin znám a máte pravdu, že je to výborný nápad. Status: Nežádoucí na rozdíl od jiných seriálů citlivě míchá několik žánrů. Najdete v něm komedii, drama, boj, akci. Nově kombinuje vyprávění, což je pro mě osvěžující, uvědomíme-li si, že na diváky denně útočí desítky seriálů. Televize se doslova perou o něco nového, neokoukaného.

foto Status: Nežádoucí láká na ironický humor
seznamte se s novým seriálem

Děj seriálu se přesouvá ze slunné Nigérie na ještě slunnější Floridu. Váš partner v seriálu Michael Westen, kterého hraje Jeffrey Donovan, pláže nenávidí. Jak jste na tom vy?
Od přírody nejsem zrovna kosmopolitní typ. Pocházím z malého domku v horách. Fungovat v místě jako je Miami je pro mě vyčerpávající. Je to takové Las Vegas na pláži.

Jak zde odpočíváte?
Samozřejmě zajdu i na pláž. Jenže mi prostě scházejí hory. V Kalifornii žiju dlouho a k ní kopce zkrátka patří.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarO Floridě lidé říkají, že je státem ve státě. Myslíte si, že právě proto se filmaři uchýlili sem k natáčení seriálu?
Mohlo by to tak být. Když přemýšlím nad zbytkem země, stále mě překvapuje, že v jednom státě žijí tak drasticky jiní lidé, které ovlivňuje pouze jejich bydliště. Vlastně většina štábu pochází z Miami. A všichni nosí havajské košile.

Což vám jako Britce musí připadat směšné.
To je pravda...

Dokážete si představit, že byste stejně jako Michael Westen ze dne na den přišla o práci, peníze a nevěděla, kdo je váš přítel nebo nepřítel?
Ve skutečnosti se tahle situace trochu podobá životu v Los Angeles. Je to velmi soutěživé prostředí a většina lidí, která do města přijde, je zapojena do filmového průmyslu. A právě do něj je těžké se dostat, proto musíte mít ostré lokty, když se snažíte vybojovat si místo v popředí. Je těžké se zorientovat v tak velkém světě ambicí. Já už to mám za sebou, pomáhá mi i má rodina.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarHrajete Fionu, ženu, která se nebojí sem tam něco vyhodit do vzduchu, má kamarády v IRA a pro ránu nejde daleko. Dočetla jsem se, že vás osobně kvůli praní vyhodili ze střední školy. Nevidíte v tom paralelu, byť malou?
Mám výbušnou povahu. Co k tomu dodat? Dětem říkám, že se mají ovládat, ale na druhou stranu musí mít vlastní názor. Nikdo není dokonalý.

Fiona by se dala přirovnat k mužskému ideálu: má dokonalou postavu, dokonale se pere a žije na jedné z nejdokonalejších plážích. Neštve vás hrát tak prvoplánově vykreslenou ženskou?
Jsem ráda v kůži ženy, která ví, co chce. Souhlasím, že Fiona může být mužskou stereotypní fantazií. Je sexy, ale to nutně nemusí být špatné. Podle mě je dobré uvědomovat si svoji sexualitu a umět s ní pracovat.

Upoutávka na seriál Status: Nežádoucí

Dá se to považovat za trend, myslím práci se sex-appealem?
Doufám (směje se). Pokud vám to umožní odhalit vaši ženskou podstatu, tak super, jděte do toho! Přece i ženská se třemi dětmi může hrát žádanou kost a říct: Jsem sexy, no a? Stydět se nebudu.

Má pro vás postava Fiony i nějaká negativa, když odmyslím chybějící hory v Miami a havajské košile ve štábu?
Nikdy jsem nechtěla na nikoho mířit zbraní, zabíjet. Všichni víme, že v seriálu jsou zbraně atrapy a děj je vyžaduje, tak jsem se s tím ztotožnila. Takový je už svět, ve kterém žijeme.


Gabrielle Anwar

Narodila se 4. února v anglickém Lalehamu v hrabství Middlesex. V Londýně vystudovala herectví a taneční školu. Při natáčení filmů a televizních seriálů se seznámila s americkým hercem Craigem Sherrefem, s nímž se později odstěhovala do Hollywoodu.
Kromě řady menších rolí se prosadila ve filmech Vůně ženy, Tři mušketýři a Lupiči těl. V roce 1993 ji magazín People zařadil mezi padesát nejkrásnějších lidí planety. Kromě Fiony Glenanne v seriálu Status: Nežádoucí v poslední době ztvárnila i princeznu Markétu, sestru anglického krále Jindřicha VIII. v sérii Tudorovci. Je rozvedená, má tři děti.
Nejčtenější

Televize Prima stáhne pořad 1 proti všem, čekala od něj víc diváků

Moderátoři pořadu 1 proti všem

Vlajková loď podzimu, jak TV Prima označovala svou novinku 1 proti všem, předčasně končí. Interaktivní tipovací soutěž,...

Zemřel zpěvák Vláďa Šafránek. Zpíval v Harleji, založil Walda Gang

Zpěvák Vláďa Šafránek zemřel v šestačtyřiceti letech

V šestačtyřiceti letech zemřel hudebník Vladimír Šafránek, zakladatel populárního uskupení Walda Gang. Známý byl i z...Zemřel malíř Libor Vojkůvka. Proslavil se i díky cestování

Malíř Libor Vojkůvka (2009)

Vystudoval zahradnictví, ale proslavil se jako malíř samouk. Sám se považoval i za cestovatele, sběratele, akvaristu,...

Český slavík letos nebude. Chce restart, další ročníky plánuje změny

Karel Gott líbá svého dvaačtyřicátého Slavíka (25. listopadu 2017).

Anketa hudební popularity Český slavík se letos neuskuteční. Informaci deníku Právo portálu iDNES.cz potvrdil Jaroslav...

Českého slavíka zničily sociální sítě, řekl hudební kritik Vlček v Rozstřelu

Hudební kritik Josef Vlček v diskusním pořadu Rozstřel (20. září 2018)

„Pár lidí, kteří se rozhodli Slavíka zničit, jej zničili. Je to problém sociálních sítí,” řekl hudební kritik Josef...

Další z rubriky

Kdo vyrobil za čtyřicet let nejvíc smíchu? Cenu získá Milan Šteindler

Milan Šteindler v pořadu Rozstřel (23. ledna 2018)

Čtyřicet let existence slaví Festival české filmové komedie, známý jako Novoměstský hrnec smíchu, který se vrací k...

VIDEO: Máme na víc. O předvolební kampani Michala Horáčka vznikl film

Trailer k filmu Máme na víc

Prezidentský kandidát Michal Horáček se svým štábem sleduje a glosuje vystoupení Miloše Zemana. To je situace, kterou...

VIDEO: Nejdřív je vedl odbojář, pak papaláš. Hlásí se Zlatý podraz

Teaser: film Zlatý podraz

Od roku 1938 se odvíjí příběh basketbalového týmu, jehož nadějné mezinárodní dráze i životní lásce jednoho ze sportovců...

Najdete na iDNES.cz