Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gabrielle Anwar: Jsem sexy! Stydět se nebudu

  13:40aktualizováno  13:40
Má dokonalé křivky, pro ránu nejde daleko a žije na jedné nejkrásnějších plážích světa. Jak vidí postavu sexy rošťačky Fiony ze seriálu Status: Nežádoucí její představitelka Gabrielle Anwar?

Status: Nežádoucí - Gabrielle Anwar | foto: Status: Nežádoucí

Diváci měli díky Jacku Bauerovi možnost poznat, jak dlouhých je 24 hodin. Kriminálky z amerických měst jim odhalily umění soudního lékařství. Co nového může přinést seriál Status: Nežádoucí?
Seriál 24 hodin znám a máte pravdu, že je to výborný nápad. Status: Nežádoucí na rozdíl od jiných seriálů citlivě míchá několik žánrů. Najdete v něm komedii, drama, boj, akci. Nově kombinuje vyprávění, což je pro mě osvěžující, uvědomíme-li si, že na diváky denně útočí desítky seriálů. Televize se doslova perou o něco nového, neokoukaného.

foto Status: Nežádoucí láká na ironický humor
seznamte se s novým seriálem

Děj seriálu se přesouvá ze slunné Nigérie na ještě slunnější Floridu. Váš partner v seriálu Michael Westen, kterého hraje Jeffrey Donovan, pláže nenávidí. Jak jste na tom vy?
Od přírody nejsem zrovna kosmopolitní typ. Pocházím z malého domku v horách. Fungovat v místě jako je Miami je pro mě vyčerpávající. Je to takové Las Vegas na pláži.

Jak zde odpočíváte?
Samozřejmě zajdu i na pláž. Jenže mi prostě scházejí hory. V Kalifornii žiju dlouho a k ní kopce zkrátka patří.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarO Floridě lidé říkají, že je státem ve státě. Myslíte si, že právě proto se filmaři uchýlili sem k natáčení seriálu?
Mohlo by to tak být. Když přemýšlím nad zbytkem země, stále mě překvapuje, že v jednom státě žijí tak drasticky jiní lidé, které ovlivňuje pouze jejich bydliště. Vlastně většina štábu pochází z Miami. A všichni nosí havajské košile.

Což vám jako Britce musí připadat směšné.
To je pravda...

Dokážete si představit, že byste stejně jako Michael Westen ze dne na den přišla o práci, peníze a nevěděla, kdo je váš přítel nebo nepřítel?
Ve skutečnosti se tahle situace trochu podobá životu v Los Angeles. Je to velmi soutěživé prostředí a většina lidí, která do města přijde, je zapojena do filmového průmyslu. A právě do něj je těžké se dostat, proto musíte mít ostré lokty, když se snažíte vybojovat si místo v popředí. Je těžké se zorientovat v tak velkém světě ambicí. Já už to mám za sebou, pomáhá mi i má rodina.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarHrajete Fionu, ženu, která se nebojí sem tam něco vyhodit do vzduchu, má kamarády v IRA a pro ránu nejde daleko. Dočetla jsem se, že vás osobně kvůli praní vyhodili ze střední školy. Nevidíte v tom paralelu, byť malou?
Mám výbušnou povahu. Co k tomu dodat? Dětem říkám, že se mají ovládat, ale na druhou stranu musí mít vlastní názor. Nikdo není dokonalý.

Fiona by se dala přirovnat k mužskému ideálu: má dokonalou postavu, dokonale se pere a žije na jedné z nejdokonalejších plážích. Neštve vás hrát tak prvoplánově vykreslenou ženskou?
Jsem ráda v kůži ženy, která ví, co chce. Souhlasím, že Fiona může být mužskou stereotypní fantazií. Je sexy, ale to nutně nemusí být špatné. Podle mě je dobré uvědomovat si svoji sexualitu a umět s ní pracovat.

Upoutávka na seriál Status: Nežádoucí

Dá se to považovat za trend, myslím práci se sex-appealem?
Doufám (směje se). Pokud vám to umožní odhalit vaši ženskou podstatu, tak super, jděte do toho! Přece i ženská se třemi dětmi může hrát žádanou kost a říct: Jsem sexy, no a? Stydět se nebudu.

Má pro vás postava Fiony i nějaká negativa, když odmyslím chybějící hory v Miami a havajské košile ve štábu?
Nikdy jsem nechtěla na nikoho mířit zbraní, zabíjet. Všichni víme, že v seriálu jsou zbraně atrapy a děj je vyžaduje, tak jsem se s tím ztotožnila. Takový je už svět, ve kterém žijeme.


Gabrielle Anwar

Narodila se 4. února v anglickém Lalehamu v hrabství Middlesex. V Londýně vystudovala herectví a taneční školu. Při natáčení filmů a televizních seriálů se seznámila s americkým hercem Craigem Sherrefem, s nímž se později odstěhovala do Hollywoodu.
Kromě řady menších rolí se prosadila ve filmech Vůně ženy, Tři mušketýři a Lupiči těl. V roce 1993 ji magazín People zařadil mezi padesát nejkrásnějších lidí planety. Kromě Fiony Glenanne v seriálu Status: Nežádoucí v poslední době ztvárnila i princeznu Markétu, sestru anglického krále Jindřicha VIII. v sérii Tudorovci. Je rozvedená, má tři děti.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Nová Lara Croft prohrála s domácí Tátovou volhou, Tlumočník zapadl

Tomb Raider (2018)

Premiérová akční legenda Tomb Raider, která do role bojovnice Lary Croft přivedla Alicii Vikanderovou, startovala...

RECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

Ledňáček říční

Umět se dívat je dar, kterého se Mariánu Polákovi dostalo vrchovatě. Naopak byl ochuzen o umění mlčet, což je hlavní...

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

Najdete na iDNES.cz