Gabrielle Anwar: Jsem sexy! Stydět se nebudu

  13:40aktualizováno  13:40
Má dokonalé křivky, pro ránu nejde daleko a žije na jedné nejkrásnějších plážích světa. Jak vidí postavu sexy rošťačky Fiony ze seriálu Status: Nežádoucí její představitelka Gabrielle Anwar?

Status: Nežádoucí - Gabrielle Anwar | foto: Status: Nežádoucí

Diváci měli díky Jacku Bauerovi možnost poznat, jak dlouhých je 24 hodin. Kriminálky z amerických měst jim odhalily umění soudního lékařství. Co nového může přinést seriál Status: Nežádoucí?
Seriál 24 hodin znám a máte pravdu, že je to výborný nápad. Status: Nežádoucí na rozdíl od jiných seriálů citlivě míchá několik žánrů. Najdete v něm komedii, drama, boj, akci. Nově kombinuje vyprávění, což je pro mě osvěžující, uvědomíme-li si, že na diváky denně útočí desítky seriálů. Televize se doslova perou o něco nového, neokoukaného.

foto Status: Nežádoucí láká na ironický humor
seznamte se s novým seriálem

Děj seriálu se přesouvá ze slunné Nigérie na ještě slunnější Floridu. Váš partner v seriálu Michael Westen, kterého hraje Jeffrey Donovan, pláže nenávidí. Jak jste na tom vy?
Od přírody nejsem zrovna kosmopolitní typ. Pocházím z malého domku v horách. Fungovat v místě jako je Miami je pro mě vyčerpávající. Je to takové Las Vegas na pláži.

Jak zde odpočíváte?
Samozřejmě zajdu i na pláž. Jenže mi prostě scházejí hory. V Kalifornii žiju dlouho a k ní kopce zkrátka patří.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarO Floridě lidé říkají, že je státem ve státě. Myslíte si, že právě proto se filmaři uchýlili sem k natáčení seriálu?
Mohlo by to tak být. Když přemýšlím nad zbytkem země, stále mě překvapuje, že v jednom státě žijí tak drasticky jiní lidé, které ovlivňuje pouze jejich bydliště. Vlastně většina štábu pochází z Miami. A všichni nosí havajské košile.

Což vám jako Britce musí připadat směšné.
To je pravda...

Dokážete si představit, že byste stejně jako Michael Westen ze dne na den přišla o práci, peníze a nevěděla, kdo je váš přítel nebo nepřítel?
Ve skutečnosti se tahle situace trochu podobá životu v Los Angeles. Je to velmi soutěživé prostředí a většina lidí, která do města přijde, je zapojena do filmového průmyslu. A právě do něj je těžké se dostat, proto musíte mít ostré lokty, když se snažíte vybojovat si místo v popředí. Je těžké se zorientovat v tak velkém světě ambicí. Já už to mám za sebou, pomáhá mi i má rodina.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarHrajete Fionu, ženu, která se nebojí sem tam něco vyhodit do vzduchu, má kamarády v IRA a pro ránu nejde daleko. Dočetla jsem se, že vás osobně kvůli praní vyhodili ze střední školy. Nevidíte v tom paralelu, byť malou?
Mám výbušnou povahu. Co k tomu dodat? Dětem říkám, že se mají ovládat, ale na druhou stranu musí mít vlastní názor. Nikdo není dokonalý.

Fiona by se dala přirovnat k mužskému ideálu: má dokonalou postavu, dokonale se pere a žije na jedné z nejdokonalejších plážích. Neštve vás hrát tak prvoplánově vykreslenou ženskou?
Jsem ráda v kůži ženy, která ví, co chce. Souhlasím, že Fiona může být mužskou stereotypní fantazií. Je sexy, ale to nutně nemusí být špatné. Podle mě je dobré uvědomovat si svoji sexualitu a umět s ní pracovat.

Upoutávka na seriál Status: Nežádoucí

Dá se to považovat za trend, myslím práci se sex-appealem?
Doufám (směje se). Pokud vám to umožní odhalit vaši ženskou podstatu, tak super, jděte do toho! Přece i ženská se třemi dětmi může hrát žádanou kost a říct: Jsem sexy, no a? Stydět se nebudu.

Má pro vás postava Fiony i nějaká negativa, když odmyslím chybějící hory v Miami a havajské košile ve štábu?
Nikdy jsem nechtěla na nikoho mířit zbraní, zabíjet. Všichni víme, že v seriálu jsou zbraně atrapy a děj je vyžaduje, tak jsem se s tím ztotožnila. Takový je už svět, ve kterém žijeme.


Gabrielle Anwar

Narodila se 4. února v anglickém Lalehamu v hrabství Middlesex. V Londýně vystudovala herectví a taneční školu. Při natáčení filmů a televizních seriálů se seznámila s americkým hercem Craigem Sherrefem, s nímž se později odstěhovala do Hollywoodu.
Kromě řady menších rolí se prosadila ve filmech Vůně ženy, Tři mušketýři a Lupiči těl. V roce 1993 ji magazín People zařadil mezi padesát nejkrásnějších lidí planety. Kromě Fiony Glenanne v seriálu Status: Nežádoucí v poslední době ztvárnila i princeznu Markétu, sestru anglického krále Jindřicha VIII. v sérii Tudorovci. Je rozvedená, má tři děti.


Nejčtenější

RECENZE: Doktor Martin v kině trestá herce, diváky i původní seriál

Miroslav Donutil při natáčení filmu Doktor Martin: Zločin v Beskydech

I Česká televize má právo na omyl. Jenže film Doktor Martin: Záhada v Beskydech, který právě vstoupil do kin, není...

„Cikáni nechodí do práce dřív, než musí.“ Seriál Most! hlásí ostrý tón

Hospodská parta ze seriálu Most!

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se zase jednou zapotí. Hlídá totiž pořady, které by mohly ohrozit mravní...

KOMENTÁŘ: Láme Freddie Mercury rekordy kin? Jen při ztrátě paměti

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

Tak sláva. Pohnutý osud Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen a hlavně jejich skvělá muzika přivedly na životopisný film...

ANKETA: Vyberte nejlepší štědrovečerní pohádku za 25 let

Z pohádky Lotrando a Zubejda

Novodobou tradici, podle níž každý Štědrý večer vysílá vlastní či koprodukční premiérovou pohádku, zahájila Česká...

ČT má dva zábavné seriály, Rapla 2, Strážmistra Topinku a Koptův pořad

Druhou řadu seriálu Rapl natáčí v těchto dnech v Karlových Varech Česká...

Česká televize zveřejnila svůj program na první polovinu roku 2019. Takzvané jarní schéma obsáhne dva komediální...

Další z rubriky

RECENZE: Smrtelné stroje znají jenom boje. A herecké utrpení

Trailer k filmu Smrtelné stroje

Film Smrtelné stroje, který právě vstoupil do kin, se zaštiťuje jmény tvůrců Pána prstenů či Hobita. Ale režisér obou...

VIDEO: Jídlo a voda už došly, kyslík dojde ráno, hlásí příští Avengers

Trailer k filmu Avengers: Infinity War - Part II

Každá cesta jednou končí, zazní v první ukázce z příštího dílu Avengers, který dostane podtitul Endgame. Do kin přijde...

DO KINA: Doktor Martin hájí národní barvy proti Smrtelným strojům

Miroslav Donutil při natáčení filmu Doktor Martin: Zločin v Beskydech

Z osmi ohlášených titulů týdne jsou dva české a diváky si navzájem rozdělí podle věku. Krimikomedie Doktor Martin:...

Najdete na iDNES.cz