Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Husí krky, obruče na všech částech těla. Je tu opět ženský cirkus

  8:55aktualizováno  8:55
V pátek začíná další ročník festivalu Fun Fatale, jehož úvodní část se první tři dubnové dny odehraje v pražském KD Mlejn.

Z představení HoopStep | foto: Fun Fatale

Oficiální program na apríla zahájí Eliška Brtnická se svým novým představením Enola inspirovaným knihou Sadako a tisíc jeřábů. Organizátoři slibují nezvyklou kombinaci, Brtnické se prý podařilo spojit „akrobacii na visuté hrazdě, tanec a papír“.

Z dalšího programu zaujme Švýcarka Lucie N’Duhirahe či mezinárodní představení Fun Fatale International Cabaret, na kterém se podílejí performerky z Kanady, Švédska, Německa či Ruska.

Nedělní část pražské části zahájí představení HoopStep, v němž vystoupí Christine Trevissenová a Silke Schiroková s obručemi Hula Hoop, jaké je v současné době k vidění. Obruče se budou točit kolem všech možných i nemožných částí těla, budou létat vzduchem i po podlaze. „Zábava a údiv zaručeny. Čas i komika tohoto představení jsou přímo předurčeny k tomu, abyste s sebou vzali i své děti,“ vzkazuje za pořadatele Vlasta Tichá.

Fotogalerie

Nedělní program zahájí český soubor Cirkus TeTy s představením Husí krky. „Kombinace fyzického divadla a nového cirkusu, především různých druhů lan, je vlastně intimní zpovědí dvou žen 30+. Ženy před diváky formulují vzájemné vztahy, osobní vzpomínky i zážitky, dotknou se témat ženského přátelství, vzhledu, vystupování ve společnosti, milostných vztahů, pracovního nasazení i mateřství,“ popisuje Tichá.

Závěr pražské části festivalu bude patřit Natalii Reckertové z Německa a její performanci Image - Selfie with eggs. „Text odkazující k vědeckým experimentům je vtipný a trefný, elektronická hudba pak dotváří unikátní, neobvyklý a intenzivní zážitek,“ slibuje Tichá. „Výjimečná kombinace stand-up comedy, robotických pohybů a neskutečné výdrže ve stoji na rukou,“ dodává.

Fun Fatale láká i na bohatý doprovodný program, například každoroční workshopy pod vedením zahraničních lektorek. Letos to bude v Praze dvoudenní workshop vzdušné akrobacie na šálách s Isabelle Schusterovou a handbalancing s Noëmie Armellinovou.

V Jihlavě proběhne workshop Hula Hoop s Christine Trevissenovou a Silke Schirokovou a workshop Duo na šále s Eliškou Brtnickou. Závěsnou akrobacii, tentokrát pro sólové provedení, bude Eliška vyučovat také na bratislavském workshopu. Letošní pátý ročník Fun Fatale bude totiž po pražské části pokračovat právě ve zmíněných městech.

Autor:Nejčtenější

Nečekaně zemřela Dolores O'Riordanová, nezaměnitelný hlas Cranberries

Zpěvačka Dolores O'Riordanová na pražském koncertu kapely The Cranberries.

Hlavní tvář irské skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová náhle zemřela ve věku 46 let. Zpěvačku našli v hotelovém...

PRVNÍ DOJMY: Pat a Mat, Vetchý a Donutil. A konec rudých iluzí

Hrdinové filmu Můj strýček Archimedes

Ač točí v obou zemích, tvrdí, že do rodného Řecka jezdí žít, kdežto do své druhé vlasti, do Česka, spíš pracovat. I...Tragicky zesnulému herci Jakubu Zedníčkovi aplaudoval ve stoje plný sál

S hercem Jakubem Zedníčkem, který tragicky zemřel při dopravní nehodě, se do...

Rodina, přátelé a kolegové se ve čtvrtek přišli do Městského divadla Brno rozloučit s mladým hercem Jakubem Zedníčkem,...

RECENZE: Veselé díky za Dabing Street, kde z vulgarit vytaví poezii

Tereza Voříšková v seriálu Dabing Street

Comeback, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda - a teď Dabing Street. V důstojně vážném roce „osmičkových“ výročí tvoří seriál...

Zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. Do Prahy tajně přivezl Nico

Hudební publicista Vojtěch Lindaur na snímku z roku 2011

Ve věku šedesáti let po dlouhé nemoci zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. V říjnu 1985 do Československa tajně...

Další z rubriky

Kolik životů stojí jedna vaše noha? Divadlo si hraje s čísly i Goethem

Tomáš Turek, Pavel Neškudla a Miroslav Hanuš při zkoušce inscenace Ghost...

Aktuální kusy i inscenace klasiky čeká divadelního diváka v prvním měsíci nového roku. Divadlo v Dlouhé chystá Ghost...

DIVADLA ROKU: Nejlepší byla Lucerna, prskající Vydra příliš nepobavil

Z inscenace Lucerna (český mýtus) v pražském Divale v Dlouhé

Divadelní rok 2017 přinesl velké množství vydařených premiér, takže následující žebříček spíše chválí než kritizuje. S...

Holubová, Salzmannová a Kronerová u čaje. Podává se k němu apokalypsa

Záběr z finálních zkoušek kusu Čaj a apokalypsa

O tom, že pražské Divadlo Letí nyní skutečně letí, svědčí účast předních hereček na nejnovější premiéře Čaj a...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz