Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finalistka X-Factoru Nývltová je novou muzikálovou Kleopatrou

  16:04aktualizováno  16:04
Další z účastníků hudebních soutěží nachází uplatnění v muzikálu. Po účastnících Superstar se dočkala finalistka soutěže X-Factor Kamila Nývltová - zahraje si Kleopatru.

Kamila Nývltová | foto: TV Nova

"Vyhlédl jsem si ji při soutěži. Dáváme příležitosti mladým talentům," říká autor hudby a producent Michal David. Nývltová se o hlavní roli bude střídat s ostřílenými muzikálovými harcovnicemi Monikou Absolonovou a Radkou Fišarovou.

. PŮLMILIONOVÁ KLEOPATRA

Premiéru měl muzikál Kleopatra v únoru roku 2002. V pražském divadle Broadway se hrál dva roky, pak přesídlil na zhruba stejnou dobu do Bratislavy. Na pražská prkna se Kleopatra, kterou vidělo už více než půl milionu diváků, vrátila před rokem. Hrála se téměř půl roku.

S Davidem souhlasí i producent Ondřej Lichtenberg z divadla Broadway, kde se obnovená premiéra úspěšného muzikálu odehraje už 11. září. "Obměňujeme kádr. Snažíme se dávat šanci mladým," podotýká.

Podle Lichtenberga se Nývltová na roli hodí rozsahem hlasu i věkem. "Je excelentní, výjimečná zpěvačka. Takových sopránových hlasů tady moc není. Je navíc věkově přiměřená té roli," míní producent.

V původním nastudování Kleopatry se v titulní roli střídaly Bára Basiková, Ilona Csáková a Monika Absolonová. První dvě jmenované podle Lichtenberga se ale už na roli příliš nehodí.

Muzikál Kleopatra"Chystáme pro ně jiný charakter rolí, nemohou už hrát sedmnáctiletou egyptskou princeznu. V divadelní licenci se sice snese více, ale dámy odrostly této roli," upřesnil producent.

Nabídkou účinkovat v muzikálu je Nývltová samozřejmě nadšená. "Hrát v muzikálech jsem si vždy přála. Kleopatra byla zároveň taková mrcha a také holka, která šla za svým cílem. Líbila se mi a tuto roli jsem hrála, když jsme jezdili s tanečním souborem," říká čerstvě devatenáctiletá zpěvačka.

Kamila Nývltová v redakci iDNES.cz

Kleopatru pak zná i z pohledu diváka - ke zpěvákům a zpěvačkám z divadla Broadway podle vlastních slov prý vždy obdivně vzhlížela. "Přála jsem si, aby si mě všimli a věřila jsem, že tady budu jednou stát. Teď jsem tady," řekla.

. KDO JE KAMILA NÝVLTOVÁ?

Studentka posledního ročníku Střední odborné školy oděvní v Červeném Kostelci Kamila Nývltová se narodila 28. června 1989 v Trutnově a žije s rodinou ve Rtyni v Podkrkonoší.

Kamila Nývltová a Leoš Mareš v soutěži X Factor 11.5.2008Zpívá od dětství a svůj talent se pokouší prosadit v různých pěveckých soutěžích: v roce 2006 skončila čtvrtá na CzechTalentu Zlín, před rokem pak skončila na stříbrné příčce v soutěži Slavíci ve školní lavici. Do širšího podvědomí se ale dostala až díky účasti ve finále soutěže X-Factor, ve které skončila pátá. Odmalička se věnuje tanci, dělá mažoretku, učí malé děti tancovat hip hop a ráda peče. On podzimu chce začít studovat na pražské konzervatoři muzikálové herectví.

Autoři: ,Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

Cirkus 20. století veze Rudé brigády, srpen 68 i rozhlasovou Válku světů

Záběr z představení 8, které Divadlo Continuo hraje na poli u Švestkového dvora.

Ač plánovanou premiéru spláchla a odnesla bouře, zve až do středy jihočeské Divadlo Continuo na svůj Švestkový dvůr, v...

Slovácko sa opět nesúdí. Nabídne skleničku vína a trochu melancholie

Milena Steinmasslová a Jozef Kroner v seriálu Slovácko sa nesúdí (1984)

Ústřední postava Divadelního spolku Kašpar Jakub Špalek má chalupu v Němčičkách na Slovácku. A právě na tomto místě,...

RECENZE: Optimismus MacDonaldové překoná v Ungeltu i hospodářskou krizi

Záběr z představení Kdokoli může dělat cokoli

Betty opouští venkov a vrací se do Seattlu k sestrám a matce. Bohužel se právě píší 30. léta, ekonomická situace novým...

Najdete na iDNES.cz