Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finalistka X-Factoru Nývltová je novou muzikálovou Kleopatrou

  16:04aktualizováno  16:04
Další z účastníků hudebních soutěží nachází uplatnění v muzikálu. Po účastnících Superstar se dočkala finalistka soutěže X-Factor Kamila Nývltová - zahraje si Kleopatru.

Kamila Nývltová | foto: TV Nova

"Vyhlédl jsem si ji při soutěži. Dáváme příležitosti mladým talentům," říká autor hudby a producent Michal David. Nývltová se o hlavní roli bude střídat s ostřílenými muzikálovými harcovnicemi Monikou Absolonovou a Radkou Fišarovou.

. PŮLMILIONOVÁ KLEOPATRA

Premiéru měl muzikál Kleopatra v únoru roku 2002. V pražském divadle Broadway se hrál dva roky, pak přesídlil na zhruba stejnou dobu do Bratislavy. Na pražská prkna se Kleopatra, kterou vidělo už více než půl milionu diváků, vrátila před rokem. Hrála se téměř půl roku.

S Davidem souhlasí i producent Ondřej Lichtenberg z divadla Broadway, kde se obnovená premiéra úspěšného muzikálu odehraje už 11. září. "Obměňujeme kádr. Snažíme se dávat šanci mladým," podotýká.

Podle Lichtenberga se Nývltová na roli hodí rozsahem hlasu i věkem. "Je excelentní, výjimečná zpěvačka. Takových sopránových hlasů tady moc není. Je navíc věkově přiměřená té roli," míní producent.

V původním nastudování Kleopatry se v titulní roli střídaly Bára Basiková, Ilona Csáková a Monika Absolonová. První dvě jmenované podle Lichtenberga se ale už na roli příliš nehodí.

Muzikál Kleopatra"Chystáme pro ně jiný charakter rolí, nemohou už hrát sedmnáctiletou egyptskou princeznu. V divadelní licenci se sice snese více, ale dámy odrostly této roli," upřesnil producent.

Nabídkou účinkovat v muzikálu je Nývltová samozřejmě nadšená. "Hrát v muzikálech jsem si vždy přála. Kleopatra byla zároveň taková mrcha a také holka, která šla za svým cílem. Líbila se mi a tuto roli jsem hrála, když jsme jezdili s tanečním souborem," říká čerstvě devatenáctiletá zpěvačka.

Kamila Nývltová v redakci iDNES.cz

Kleopatru pak zná i z pohledu diváka - ke zpěvákům a zpěvačkám z divadla Broadway podle vlastních slov prý vždy obdivně vzhlížela. "Přála jsem si, aby si mě všimli a věřila jsem, že tady budu jednou stát. Teď jsem tady," řekla.

. KDO JE KAMILA NÝVLTOVÁ?

Studentka posledního ročníku Střední odborné školy oděvní v Červeném Kostelci Kamila Nývltová se narodila 28. června 1989 v Trutnově a žije s rodinou ve Rtyni v Podkrkonoší.

Kamila Nývltová a Leoš Mareš v soutěži X Factor 11.5.2008Zpívá od dětství a svůj talent se pokouší prosadit v různých pěveckých soutěžích: v roce 2006 skončila čtvrtá na CzechTalentu Zlín, před rokem pak skončila na stříbrné příčce v soutěži Slavíci ve školní lavici. Do širšího podvědomí se ale dostala až díky účasti ve finále soutěže X-Factor, ve které skončila pátá. Odmalička se věnuje tanci, dělá mažoretku, učí malé děti tancovat hip hop a ráda peče. On podzimu chce začít studovat na pražské konzervatoři muzikálové herectví.

Autoři: ,Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Deník zloděje s Miloslavem Königem pobral hned tři ceny divadelní kritiky

Miloslav König v inscenaci Divadla Masopust nazvané Deník zloděje

Podobně jako v nominacích i při vyhlašování Cen divadelní kritiky za loňský rok hrála prim inscenace malého pražského...

Zklidnila jsem se, půllitry ani klíči už po nikom neházím, říká Hrzánová

Barbora Hrzánová v představení Každý den, šťastný den!

Ve škole mívala herečka Barbora Hrzánová sice samé jedničky, ale také řadu průšvihů. Dokonce byla za „reakčního“...

RECENZE: Faust je jízda. Do Stavovského divadla dorazil Rašilov v kamionu

Z inscenace Fausta ve Stavovském divadle

Saša Rašilov, skvělý překlad a neuvěřitelné obrazy. To jsou hlavní přednosti nového nastudování Fausta Národním...

Najdete na iDNES.cz