Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filter - leden 2008

  10:20aktualizováno  10:20

Filter - cover leden

Lednové číslo časopisu Filter - celkově jedenatřicáté v pořadí - vychází v úterý 8. ledna 2008. Magazín lze koupit v obvyklých prodejnách časopisů a denního tisku. K dostání také na adrese redakce: FILTER, AMC Karla Engliše 11, Praha 5.

Na titulu: Best Of 2007
Pozor! Nezadržitelně se blíží vyhlášení hudebních cen Filteru za minulý rok (19. ledna v pražském Paláci Akropolis), takže v tomto monstrózním materiálu vám přinášíme v českých kategoriích nominace a v zahraničních rovnou vítěze. Prostě se dozvíte, co bylo podle naší redakce v minulém roce nej a nej a nej!   

Gipsy vs. Gogol Bordello
Tak to jste ještě nikdy nečetli! Gipsy a Eugene Hütz z Gogol Bordello u jednoho stolu a ve vzájemném rozhovoru o tom, jaké to je hrát s Madonnou, o společném vystoupení v Budapešti nebo o tom, jak se stalo, že Gipsy udělal remix Gogol Bordello, který teď hrají na všech koncertech. 

Digitalism
Rozhovor s další kapelou, která o sobě říká, že nehraje nu rave. Ale Pavel Kučera ví své, neb hamburské duo osobně zpovídal v pražské Akropoli a neb mu bylo prozrazeno, jaké to je stát se přes noc novými hvězdami evropské taneční scény.

Retro: Faith No More
"Fejty" není třeba dvakrát představovat: v Česku byli nesmírně populární a tomu odpovídala i četnost jejich návštěv. Pavel Kučera se rozhodl vypátrat pamětníky jejich spanilých jízd republikou a převyprávět vám ty nejdivočejší příběhy. Třeba jak jeli na kole do Kunratic popovídat si s nějakou babičkou.   

Nedokončená alba
Pavel Kučera zapátral ve své stařecké paměti a vylovil deset alb, která jste neměli slyšet. Před jejichž dokončením někdo zemřel, někdo se zbláznil a někomu se prostě jen rozbil počítač. Vše vrcholí majstrštykem Chinese Democracy od Guns N´Roses, který se nahrává už čtrnáct let.  

Mýty blízké budoucnosti
Jestli jste už přečetli, co je pro nás best of 2007, tak vám nemůžeme zatajit, co bude best of 2008. Ve velkolepém přehledu nechybí události ze světa hudby, filmu, sportu, módy, technetu a automobilismu. Také se dozvíte, proč je rok 2008 vyhlášen Mezinárodním rokem brambor. 

Příběh songu: Believe
Cher coby robot-mutant, kdo by nepamatoval? Jedné z nejúspěšnějších písní historie už letos bude deset let, tak jsme pro vás sestavili příběh jejího vzniku. Jako každý správný příběh je i tento velmi dramatický. Ústřední roli totiž hraje jedna velká lež.

UV Filter: Indy
Na konci loňského roku vydali Indy & Wich první domácí hiphopové DVD. O tom, že se povedlo, si budete moct přečíst v dalším čísle Filteru. Ještě předtím jsme se rappera Indyho zeptali, jaké jsou jeho oblíbené desky. "Není to jenom hip hop, ale alba, co provázely celej můj život," předesílá...

Voyeur: Márdi
Týden jsme sledovali frontmana Vypsané fixy a zjistili jsme zajímavé věci: jak se mu hrálo ve Velké Lucerně, co píše za knížku, kam se stěhuje, které filmy nemá rád nebo proč je jeho babička hluchá. Víc na poslední straně našeho časopisu!  

Displej
Porce novinek je jako vždy vyčerpávající: jak se dostali Monkey Business do Argentiny, co zamýšlí se začátkem nového roku Michael Jackson, jak se z rockera stát australským ministrem nebo jak na Slovensku uvěřili, že vídeňský prodavač oblečení je 50 Cent. Plus představení zajímavých jmen jako Prague Ska Conspiracy, Bullerbyne nebo Teenagers. 

Průvodce
Nálož recenzí na všechno, co nám přišlo do redakce. Co my na nové desky Goldfrapp, Tří sester nebo Gogol Bordello? Co na hudební dévédéčka v čele s téměř nahou Beyoncé? A co na "barevný" koncert Tata Bojs v hale BC Sparta Praha? Čtěte!

Kvíz
Náš hudebně-dramatický kvíz tentokrát zahrnuje spoustu zajímavých informací a fórů, z nichž některé jsou na první dobrou, jiné na druhou a některé nemá šanci pochopit nikdo. Ale my jsme se pobavili a to samé čeká i vás.   

CD Best Of 2007
Kromě článku o tom nejlepším za poslední rok vám už tradičně přinášíme i doprovodné CD, které je poskládáno z tracků od lidí, jejichž jména se v nominacích Filteru objevují v domácích kategoriích. Pozor - plus jako bonus – celé debutové EP nadějných nováčků Dorian Gray´s Prostitutes!
Tracklist:
1. Michal Hrůza: Magnetická energie
2. Aneta Langerová: Podzim
3. Gipsy.cz: Palikeras tumenge
4. Vypsaná fixa: Barová turistika
5. Bullerbyne: My Little Pony
6. Sporto: Blank And Blanket
7. Scissorhands: Wake up in your dreams 
8. Tata bojs: Pěšáci
9. Sunshine: Black Painted Room
10. Charlie Straight – Sometimes
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

Březnový Filter nabízí kromě speciálu o U2 i očekávané album The Prostitutes

The Prostitutes - Hometown Zombies

Nové CD kapely The Prostitutes a producenta Dušana Neuwirtha vychází jako příloha časopisu zdarma. Uvnitř čísla najdete...

Červnový Filter vytipoval padesátku festivalových hvězd

Album Rock for People k červnovému vydání časopisu Filter

Červnový Filter sumíruje festivaly, zpovídá Xaviera Baumaxu a přikládá CD Rock for People. Nahlédněte do obsahu.

Prolistujte si historicky poslední číslo časopisu Filter

Filter - prosinec 2009

Hudební časopis Filter končí. Poslední číslo, v němž se redakce ohlíží za rokem 2009 i svým fungováním, si můžete...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz