Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filter - březen 2008

  14:54aktualizováno  14:54

Filter - cover březen 2008

Březnové číslo časopisu Filter - celkově třiatřicáté v pořadí - vychází v úterý 4. března 2008. Magazín lze koupit v obvyklých prodejnách časopisů a denního tisku. K dostání také na adrese redakce: FILTER, AMC Karla Engliše 11, Praha 5.

Na titulu: Heavy Metal! 
Letos je tomu přesně čtyřicet let, co se zrodil zřejmě nejobskurnější hudební žánr, a proto není možná, abychom se "klasickému zvonivému hevíku" vyhnuli obloukem. Na dvaceti stranách vám představíme 66,6 důvodů, proč heavy metal milovat, neuvěřitelný příběh pionýrů z Black Sabbath, reportáž z českého metalového festivalu a tuny a tuny legračních historek. No tak, paroháči, do toho!

Simple Plan
Naše spolupracovnice Blanka Huňátová vyrazila do Berlína, aby udělala rozhovor s bezpochyby nejpopulárnější kanadskou kapelou současnosti, která navíc v dubnu přijede oblažit i početné publikum v Česku. Kucí jsou kupa veselá, což dokumentuje jejich zvrácený zvyk terorizovat jednoho kamaráda v každém svém videoklipu.

Dara Rolins
Dara má teď napilno: vydává novou desku D2 a k tomu čeká dítě, takže je jasné, kolem čeho se bude točit hlavní rozhovor tohoto čísla. K tomu všemu se ještě dozvíme, proč má Karel Gott špatný německý akcent nebo jak to tehdá bylo s těmi pověstnými Zvonky štěstí.

Retro: Morrissey
Radek Bureš se ponořil do světa persony, díky které kytarová scéna dneska vypadá tak, jak vypadá. Supervlivný a superprapodivný pán Morrissey má historek na rozdávání, kromě jiného budete zahlceni fotogalerií tetování, na kterém vévodí bývalý frontman The Smiths.

Ó ceny, ceny
Pavel Kučera usoudil, že v době předávání hudebních cen neuškodí trocha edukace a vybral 20 nejzásadnějších hudebních cen od Grammy přes Brit Awards až po Zlíntalent, abyste se v té záplavě lépe zorientovali. Třeba poznáte paradoxní rozdíl mezi českými Anděly a slovenskými Aurely: stejný pořadatel - propastná kvalita.

Příběh songu: Jaro
Ano, březen je začátek jara, a proto pro vás máme příběh velmi tematického songu. Při redakčním souboji písně Jaro od Priessnitz a stejnojmenného hitu od Tata Bojs zvítězili druzí jmenovaní (prvně jmenované si alespoň můžeme nechat napřesrok, že), takže se třeba dozvíte, proč je průlomový hit Tatáčů o alergické reakci a co se Bublajsovi líbilo na natáčení jarního videoklipu.

Jak se žije prodejcům CD
Průzkum bojem! Pořád se píše, jak se neprodávají cédéčka, tak náš kolega Lukáš Franz vyrazil do terénu a obrazil pražské i mimopražské prodejny s cédéčky a zjistil, jaká je realita. A ta – samozřejmě jak kde – není zas tak černá. Více ve strhující sociologicko-obchodnické odyseji!

Voyeur: Andrzej Palec
Týden jsme sledovali zpěváka a kytaristu Roe-Deer Andrzeje Palce. Andrzej je prima kluk, tak se mu určitě přihodily nějaké prima věci. Vše najdete na úplně poslední stránce našeho časopisu.

Displej
Porce novinek je jako vždy vyčerpávající: psychologická sonda do nitra čtyřnásobné vítězky Grammy Amy Winehouse nebo zúžené nominace na Anděla jsou jen pouhý úvod. Následuje totiž představení nových jmen jako Vampire Weekend nebo Cartonnage plus nějaké ty nesmyslné citáty, dechberoucí čísla, doporučení k poslechu atd.

Průvodce
Nálož recenzí na všechno, co nám přišlo do redakce. Co my na nové desky Mňágy a žďorp nebo Robots In Disguise? Co na filmy v čele novým kouskem Bohdana Slámy Venkovský učitel? Co my na koncertní smršť v čele s The Cure, Smashing Pumpkins nebo finskými černokněžníky Nightwish? Co poslouchá Helena Zeťová? Poslední třetina časopisu napoví.

... a navíc CD Punk Attitude
Obal CD březen 2008

Téměř po roce vám opět přinášíme výběr toho, co se děje na současné světové i domácí punkové scéně. Tentokrát jsme se rozhodli, že nebudeme takoví žánroví puristi a dáme prostor i kapelám, které prostě mají punk rock v srdci. A víte co? Je to jízda!
1. Fonzie: Sorry (This Is All We've Got)
2. Crooked Beats: There’s No Rock’n’roll on the Radio
3. Gogol Bordello: American Wedding
4. Real McKenzies: Pour Decisions
5. Phantoms On Fire: Wild West Drama
6. Punkhart: Velkou neznámou
7. Robert And The Roboters: Liebestaumel
8. Bankrupt: Come Around
9.Deffered Sucess: Work is Rubbish
10. Across The Delta : The Intensive Alibi
11. From Plan To Progress: Immersed
12. Rentokill: Step Over the Wall
13. The Fuckadies: Givin’ all my love to you
14 Tight Finks: She´s a Heartbraker
15.Slam & Howie And The Reserve Men: Shotgun Rag
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Kam v březnu aneb Koncerty, které by vás neměly minout

AC/DC

Chladný březen přináší fůru akcí, při nichž se můžete řádně zapotit. Vyhotovili jsme pro vás itinerář koncertů, na...

Prolistujte si historicky poslední číslo časopisu Filter

Filter - prosinec 2009

Hudební časopis Filter končí. Poslední číslo, v němž se redakce ohlíží za rokem 2009 i svým fungováním, si můžete...

Obálku zářijového Filteru „zdobí“ Vypsaná fiXa a výběr breakbeatu

Filter - Breakbeat

První podzimní číslo Filteru je narvané k prasknutí. Kromě rozhovoru s Vypsanou fiXou shrnuje nejlepší festivalové...

Najdete na iDNES.cz