Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmový štáb Depardiea natáčí v Kroměříži

  15:44aktualizováno  15:44
Kroměříž - Na kroměřížském zámku se už točilo mnoho filmů. Zřejmě nejznámějším je Oskary ověnčený Amadeus Miloše Formana. Nyní zámek hostí tvůrce dalšího velkofilmu. Francouzi na zámku točí seriál o Napoleonovi. Kroměříž tak navštíví i francouzská hvězda první velikosti - herec Gérard Depardieu, který ztvární jednu z hlavních rolí.
Podívejte se na snímky z natáčení.

"Kdy se u nás tito slavní herci objeví, ještě přesně nevíme. Zatím měl s přípravou pětidenního natáčení nejvíce práce filmový štáb. Dnes například vybíral kompars. Zájemci si zahrají jako vojáci, sloužící nebo příslušníci šlechty," podotkl ředitel
zámku Petr Dvořáček. Dodal, že kroměřížská památka bude pro veřejnost uzavřena pouze v sobotu.

Hlavní natáčení se odehraje na Coloredově kolonádě, v zahradní budově a interiérech zámku, zejména v jeho Sněmovním sále.

"Za pronájem obdržíme od producentů napoleonského seriálu sto padesát tisíc korun. Použijeme je na nutné opravy a údržbu. Vždyť při nedávné vichřici v našem parku vítr vyvrátil více než sto stromů," vypočetl Dvořáček.

Předpokládá, že natáčení proslaví kroměřížské památky v tuzemsku i v zahraničí.

Televizní seriál o slavném vojevůdci bude prý patřit k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. Podle Dvořáčka má stát kolem 360 milionů francouzských franků (asi 1,9 miliardy korun).

Pokud vše půjde podle plánu, poslední scény seriálu Napoleon na půdě Česka se zrodí 24. srpna, poté se natáčení přesune ještě do dalších zemí, Rakouska, Maďarska a Kanady.

Mezitím už na Gérarda Depardieua čeká jiný nový projekt - od října má točit film Miluj svého otce, v němž se před kamerou setká se svým vlastním synem Guillaumem. Naposledy spolu oba Depardieuovi hráli před třemi lety ve francouzském televizním seriálu Hrabě Monte Cristo.

Gerard Depardieu

Roland Joffe, Uma Thurmanová, Gerard Depardieu

Depardieu točí v čechách.

Gerard Depardieu si odnáší strak, který si sám připravil

Komparsisté v dobových oblecích o přestávce natáčení televizního seriálu o Napoleonovi, který realizují francouzští filmaři v kroměřížském Arcibiskupském zámku. Televizní seriál o slavném vojevůdci, v němž se v hlavních rolích představí Gérard Depardieu a Christian Clavier, údajně patří k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. (17.8.2001)

Komparsistky sledují úpravu účesů svých kolegyň v improvizované maskérně ve třídě Aribiskupského gymnázia při natáčení televizního seriálu o Napoleonovi, který realizují francouzští filmaři v kroměřížském Arcibiskupské m zámku. Televizní seriál o slavném vojevůdci, v němž se v hlavních rolích představí Gérard Depardieu a Christian Clavier, údajně patří k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. (17.8.2001)

Člen ochranky bedlivě střeží prostranství před Arcibiskupským zámkem v Kroměříži, kde natáčejí francouzští filmaři televizní seriál o Napoleonovi. Seriál o slavném vojevůdci, v němž se v hlavních rolích představí Gérard Depardieu a Christian Clavier, údajně patří k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. (17.8.2001)

Autoři: , ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

Najdete na iDNES.cz