Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmový štáb Depardiea natáčí v Kroměříži

  15:44aktualizováno  15:44
Kroměříž - Na kroměřížském zámku se už točilo mnoho filmů. Zřejmě nejznámějším je Oskary ověnčený Amadeus Miloše Formana. Nyní zámek hostí tvůrce dalšího velkofilmu. Francouzi na zámku točí seriál o Napoleonovi. Kroměříž tak navštíví i francouzská hvězda první velikosti - herec Gérard Depardieu, který ztvární jednu z hlavních rolí.
Podívejte se na snímky z natáčení.

"Kdy se u nás tito slavní herci objeví, ještě přesně nevíme. Zatím měl s přípravou pětidenního natáčení nejvíce práce filmový štáb. Dnes například vybíral kompars. Zájemci si zahrají jako vojáci, sloužící nebo příslušníci šlechty," podotkl ředitel
zámku Petr Dvořáček. Dodal, že kroměřížská památka bude pro veřejnost uzavřena pouze v sobotu.

Hlavní natáčení se odehraje na Coloredově kolonádě, v zahradní budově a interiérech zámku, zejména v jeho Sněmovním sále.

"Za pronájem obdržíme od producentů napoleonského seriálu sto padesát tisíc korun. Použijeme je na nutné opravy a údržbu. Vždyť při nedávné vichřici v našem parku vítr vyvrátil více než sto stromů," vypočetl Dvořáček.

Předpokládá, že natáčení proslaví kroměřížské památky v tuzemsku i v zahraničí.

Televizní seriál o slavném vojevůdci bude prý patřit k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. Podle Dvořáčka má stát kolem 360 milionů francouzských franků (asi 1,9 miliardy korun).

Pokud vše půjde podle plánu, poslední scény seriálu Napoleon na půdě Česka se zrodí 24. srpna, poté se natáčení přesune ještě do dalších zemí, Rakouska, Maďarska a Kanady.

Mezitím už na Gérarda Depardieua čeká jiný nový projekt - od října má točit film Miluj svého otce, v němž se před kamerou setká se svým vlastním synem Guillaumem. Naposledy spolu oba Depardieuovi hráli před třemi lety ve francouzském televizním seriálu Hrabě Monte Cristo.

Gerard Depardieu

Roland Joffe, Uma Thurmanová, Gerard Depardieu

Depardieu točí v čechách.

Gerard Depardieu si odnáší strak, který si sám připravil

Komparsisté v dobových oblecích o přestávce natáčení televizního seriálu o Napoleonovi, který realizují francouzští filmaři v kroměřížském Arcibiskupském zámku. Televizní seriál o slavném vojevůdci, v němž se v hlavních rolích představí Gérard Depardieu a Christian Clavier, údajně patří k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. (17.8.2001)

Komparsistky sledují úpravu účesů svých kolegyň v improvizované maskérně ve třídě Aribiskupského gymnázia při natáčení televizního seriálu o Napoleonovi, který realizují francouzští filmaři v kroměřížském Arcibiskupské m zámku. Televizní seriál o slavném vojevůdci, v němž se v hlavních rolích představí Gérard Depardieu a Christian Clavier, údajně patří k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. (17.8.2001)

Člen ochranky bedlivě střeží prostranství před Arcibiskupským zámkem v Kroměříži, kde natáčejí francouzští filmaři televizní seriál o Napoleonovi. Seriál o slavném vojevůdci, v němž se v hlavních rolích představí Gérard Depardieu a Christian Clavier, údajně patří k nejnákladnějším francouzským projektům současnosti. (17.8.2001)

Autoři: , ,Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Ringo Starr a poslední člen Bee Gees Barry Gibb získají titul sir

Ringo Starr bude na Grammy vystupovat, cenu za celoživotní dílo pro Beatles si...

Z bývalého člena skupiny The Beatles Ringo Starra, hudebníka Barryho Gibba z kapely Bee Gees či bývalého britského...

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

Najdete na iDNES.cz