Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmového nestydu Macháčka lovili paparazzi

  13:32aktualizováno  13:32
Paparazzi scénou, kdy fotografové sledují Jiřího Macháčka a jeho tajnou přítelkyni, pokračovalo v Praze natáčení filmu Jana Hřebejka nazvaného Nestyda.

Nestyda - Jiří Macháček a Emília Vášáryová - snímek z natáčení, Praha (28. ledna 2008) | foto: ČTK

To, že tajemnou kráskou je Emília Vášáryová, se dozvědí první diváci 9. října, kdy má mít snímek premiéru. Už 15. května neúnavný filmař představí svůj projekt s názvem U mě dobrý, který dokončil loni na podzim.

Pikantní bylo, že režisér při včerejším natáčení Nestydy využil sice neherce, ale přesto lidi "od fochu" - o spolupráci totiž požádal skutečné fotografy, kteří na natáčení přišli.

Nestyda - Jan Hřebejk, Jiří Macháček a Emília Vášáryová"Paní Emília Vášáryová hraje zpěvačku kalibru Hany Hegerové či Marty Kubišové. Jiří Macháček ztvárňuje jejího o pár let mladšího přítele. Ona nyní získala hudební cenu, kterou jsme si půjčili od Matěje Rupperta. Od vás potřebujeme, abyste je oba vyfotili," zasvětil režisér fotoreportéry do situace.

Zahraje si i Viewegh
Projekt Nestyda se rodil řadu let. Původně měl vzniknout povídkový snímek na motivy úspěšné knihy Michala Viewegha Povídky o manželství a sexu. Nápad vzešel od Hřebejka, který oslovil spisovatele s projektem, na kterém měli ještě participovat režiséři Petr Nikolaev a Igor Chaun. Z realizace však nakonec sešlo.

"Pak jsem dostal návrh, abych povídky pospojoval a udělal celovečerní film. Doslova se to nabízelo, protože jednotlivé příběhy spojoval jediný protagonista. Napsal jsem tedy první verzi scénáře, která se Honzovi velmi líbila. Pak ovšem přicházel s novými a novými nápady. Výsledkem je sedm verzí, což se mi zpočátku nelíbilo. I když některé úpravy byly jen kosmetické, rozdíl například mezi druhou a šestou verzí je už výrazný. Nakonec jsem byl ale rád, že jsem se nechal přinutit udělat pro tento snímek maximum," řekl Viewegh. I on se prý na plátně mihne.

Jak žije záletný moderátor
Nestyda - Jiří Macháček a Simona BabčákováHrdinou filmu je moderátor televizní relace o počasí Oskar. Jako řada čtyřicátníků se pokouší neustálými zálety zahnat hlásící se krizi středního věku i narůstající manželskou nespokojenost. Když ale kvůli flirtu zfalšuje předpověď, ocitá se bez práce i bez manželky.

Bezstarostný život svobodného mládence, protkaný milenkami různých věkových kategorií, však není tak idylický. Nemá to totiž být jen veselohra o potížích jednoho sukničkáře. Režisérovou ambicí je natočit rodinnou komedii, která vychází z ironického, typicky vieweghovského pohledu na vztahy - milostné, manželské i rodinné.

Hřebejk je přesvědčen o tom, že půjde o hodně osobní výpověď, rozdíl je však v tom, že se neinspiroval přáteli a známými. Nestydu považuje za spíše komorní romantickou komedii. Spolu s Macháčkem spolupracoval na konečné verzi scénáře. Další postavy ztvární Simona Babčáková, Pavel Liška, Nina Divíšková, Pavel Landovský, Eva Kerekéšová, Roman Luknár a Ady Hajdu. Natáčet se má do 20. února.

Macháčkův vklad
Nestyda - Nina Divíšková a Jan HřebejkPovídky o manželství a sexu v literární podobě jsou odrazem určité doby i etapy v autorově životě. Scénář, který vzniká s desetiletým odstupem, reflektuje novou situaci.

Tvůrci chtěli vše nové pro film zachovat, ale místy se ukázalo, že například v hlavním hrdinovi se někde slučuje několik charakterových typů. Právě v tom vidí režisér neocenitelný Macháčkův vklad, který v této fázi pomohl dotáhnout tvar budoucí filmové postavy.

Producenty jsou Rudolf Biermann a Tomáš Hoffman, na jejichž kontě jsou divácky úspěšné snímky podle Vieweghových knih - Román pro ženy a Účastníci zájezdu. Po dlouhé sérii snímků, na nichž se podílel se scenáristou Petrem Jarchovským, se nyní Hřebejk setkává s jiným autorem a také svému dvornímu producentu Ondřeji Trojanovi dopřál trochu oddechového času.

Autoři: ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Deneuveová nakonec na Febiofest nepřijede. Cenu převezme Aznavour

Catherine Deneuveová (Cannes, 23. května 2017)

Francouzská herečka Catherine Deneuveová na poslední chvíli zrušila svou účast na Febiofestu. Během čtvrtečního...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

Najdete na iDNES.cz