Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Z královského dvora do romantické mučírny v Rodanthe

  15:57aktualizováno  15:57
Byť jsou filmové novinky jen čtyři, obsáhnou bez problémů žánrové spektrum od romantické limonády přes historickou fresku až po obrazovou učebnici anatomie. Řádně krvavou, samozřejmě.

Z filmu Saw 5 | foto: H.C.E.

MAX PAYNE - premiéra 30. října
Z filmu Max Payne
Max Payne je individualistický policajt, který neuznává pravidla hry, protože už nemá co ztratit. Vyšetřuje sérii záhadných vražd, které by mohly souviset se smrtí jeho ženy a dítěte. Maxův svět je temný New York, ale ten je zde městem v rozkladu, městem rozloženým zločinem a drogami.

Na své cestě naráží na mocné síly - skutečné i nadpřirozené, které se snaží skrýt zdrcující pravdu a Maxe navždy umlčet. Klíčovou stopou k těm, kteří zničili Maxovu rodinu, je ale okřídlený a zatraceně nebezpečný démon Valkyrie.

Film, natočený podle veleúspěšné počítačové hry, budí mezi prvními diváky rozpaky. Nevědí, co vyčíst dříve: zda nízkou úroveň scénáře, bezradnou režii nebo výkon Marka Wahlberga v titulní roli.

KRÁLOVA PŘÍZEŇ - premiéra 30. října
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Králova přízeň
Historické drama Králova přízeň se odehrává na dvoře Jindřicha VIII. a vypráví příběh o vztahu dvou sester, Anny a Mary Boleynových, které bojují o přízeň krále. Ve chvíli, kdy se král začne ohlížet po milence, mají Boleynovi v ohni hned dvě želízka.

Jejich cestu vzhůru po společenském žebříčku nesmí nic ohrozit. V dobách, kdy o osudu žen rozhodovala rodina, Mary následovala pravidla a Anna se rozhodla vzepřít. Touží zvítězit nejen nad sestrou, ale i nad samotnou Kateřinou Aragonskou. Chce se totiž stát královnou Anglie.

Soudě dle recenzí a ohlasů patří mezi největší klady filmu představitelky sester - Natalie Portmanová a Scarlett Johanssonová. Jinak jde o sice výpravnou, ale ve výsledku mdlou a nevýraznou podívanou.

SAW 5 - premiéra 30. října
více o filmu zde
Z filmu Saw 5
A máme ho tu zase - sice stále mrtvého, ale pořád neuvěřitelně činného. Ano, je to "pan pastička" Jigsaw. Tentokrát se vylomeniny kolem brutálních pastí na hříšníky točí kolem detektiva Hoffmanna.

Ten totiž pokračuje v Jigsawově díle, jenže jeho tajemství může být velmi snadno prozrazeno. Proto mu nezbývá nic než vyrazit na lov a snažit se všechny stopy a ty, co něco tuší, bezpečně zlikvidovat.

Má-li pátý díl levné, s trochou nadsázky i kultovní vyvražďovačky nějaký klad, pak snad jen ten, že nespadl pod laťku nasazenou předchozími díly. Jinak je samozřejmě opět o kousek brutálnější a krvavější.

NOCI V RODANTHE - premiéra 30. října
recenze zde
Z filmu Noci v Rodanthe
Romantický film podle bestselleru Nicholase Sparkse vypráví příběh ženy, jejíž život ovládl chaos. Jednoho dne si vyjede do přístavního městečka Severní Karolíně za svou kamarádkou, která vlastní malý hotel s restaurací. Doufá totiž, že si tu "vyčistí" hlavu.

Krátce po příjezdu do Rodanthe se Adrienne dozví, že se k městu blíží velká bouře. Jediným hostem hotelu je Dr. Paul Flanner, který neutíká před svým okolím, ale především sám před sebou. Díky bouři se oba ztracenci sblíží a odstartují romanci, která poznamená celý jejich život.

Fanynky Richarda Gerea budou ve světle prvních ohlasů asi spokojeny - opět je to líbezné a zamilované, nenáročné a nekonečně romantické. Takže, výstižně řečeno s jedním diskutujícím ze serveru CSFD.cz - čím jsou Noci v Rodathe pro romantické dámy, tím jsou Transformers pro teenagery.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Vicky Cristina Barcelona - recenze zde
Nadinerecenze zde
Malé oslavyrecenze zde
Zakázané království - více o filmu zde - recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Kozí příběhNávštěvnost během uplynulého víkendu bez uzardění kopíruje pořadí z minulého týdne. Vede Nestyda následovaný Kozím příběhem a muzikálovou veselicí Mamma Mia! Pětici nejúspěšnějších v tuzemských kinech doplnily dvě novinky - Allenova komedie Vicky Cristina Barcelona a fantasy Zakázané království.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu Max PayneKrvavou řežbu Saw V letos z prvního místa v návštěvnosti sesadila jiná brutalita - sladký Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník. Bronzová příčka zbyla na Maxe Paynea. Top 5 doplňjí ještě Čivava z Beverly Hills a kriminálka Pride and Glory.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Invaze slovenských filmů pokračuje v podobě dramatu Návrat čápů, z ameriky dorazí komediální drama Ženy, ale hlavně - na plátna se po dvou letech opět dostaví Agent 007 James Bond v novém dobrodružství Quantum Of Solace.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Další z rubriky

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Nejmladší účastníci soutěže Hvězda zítřka museli mít souhlas rodičů

Petr Jarchovský převzal na karlovarském festivalu odměnu 300 tisíc korun za...

Sedmnáctiletá studentka hodlá porotu oslovit mezigenerační pohádkou, která by měla diváky i pobavit. Jiným žadatelem,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz