Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Sobíci, mafiáni, mimozemšťané a rodiče

  13:35aktualizováno  13:35
V kinech se tentokrát můžete spravedlivě rozhodnout, co představuje menší nebezpečí. Animovaný sobík, slavný francouzský mafián, mimozemšťané hrozící likvidací planety, nebo rozvedení rodiče?

Z filmu Sobík Niko | foto: HCE

ČTVERY VÁNOCE - premiéra 11. prosince
více o filmu zde
Z filmu Čtvery Vánoce
Romantická komedie vypráví o partnerské dvojici, která si pochvaluje dokonale šťastné moderní soužití bez povinností či závazků. Jenže idyla vezme za své, jakmile se přiblíží Vánoce. Podle tradice totiž každý z nich navštěvuje o svátcích své rodiče, a to nadvakrát, protože v obou případech jsou otec a matka rozvedeni. Když se tedy dohodnou, že tentokrát pojedou společně, znamená to čtyři vánoční rodinné rituály. A tváří v tvář téhle obří pospolitosti se začne názor hrdinů na manželství měnit.

DEN, KDY SE ZASTAVILA ZEMĚ - premiéra 11. prosince
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Den, kdy se zastavila země
Lidem už nezbývá moc času. Ne snad, že by se planeta prostřednictvím přírodních katastrof sama vzbouřila, ale mimozemšťané se rozhodli zničit vše živé, protože lidstvo si podle nich už nezaslouží dál existovat. Jistá naděje tu ovšem je - v podobě mimozemšťana Klaatu, který přiletěl obyvatele planety stojící na pokraji globální krize varovat. Otázkou ale je, jestli lidé chtějí varování slyšet a pohromu tak zastavit.

SOBÍK NIKO - premiéra 11. prosince
více o filmu zde
Z filmu Sobík Niko
Čistě vánoční příběh o malém sobíku Nikovi, jenž věří, že jeho otec patří do světoznámé sobí letky Santa Clause. Chtěl by se naučit létat stejně skvěle jako tatínek, kterého nikdy neviděl, jenže dospělí z rodného stáda pro něj nemají pochopení a malí vrstevníci se mu smějí. Když Niko poruší zákazy a svým tajným leteckým tréninkem přivede na stopu hladové vlky, takže všechna zvířata musí vyhledat nový úkryt, cítí sobík vinu. Opustí matku i celé stádo a vydá se na cestu daleko na sever za svým legendárním otcem.

VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL Č. 1 - premiéra 11. prosince
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Veřejný nepřítel č. 1
Jacques Mesrine, největší francouzský gangster všech dob, byl ve své vlasti známější než jakákoliv celebrita. Jeho avantýry byly lehkomyslné, drzé a jeho úmysly nepředvídatelné. Národ ho uctíval, ženy zbožňovaly a pro stát byl nepřítelem číslo jedna. Jeho skutky, nesčetné útěky z vězení, milostné románky, obrovský cynismus a výsměch policii, z toho všeho vznikl pro Francouze skutečný národní epos. Epos o člověku, který byl skutečným hrdinou. Nebo antihrdinou?

SESTRA - premiéra 11. prosince
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Sestra
Adaptace románové prvotiny Jáchyma Topola vypráví o výtvarníkovi jménem Potok, který pracuje v malém divadle. Je mu kolem třicítky a jeho život se neubírá v podstatě žádným směrem. Svoje okolí i sám sebe pozoruje s opovržením. Bezcílný život se změní teprve v momentě, kdy potká Černou. Zamilovaná dvojice uniká z města. Nevyhnutelně však znovu naráží na lidskou vypočítavost, mělkost a nevkus. Potok se propadá do dřívější skepse, která vede k totálnímu rozpadu jejich vztahu.

PARANOID PARK - premiéra 11. prosince
více o filmu zde
Z filmu Paranoid Park
Paranoid Park je kultovním místem skejťáků v americkém Portlandu a také místem životního a morálního bilancování mladého Alexe, který zavinil smrt pracovníka místní ochranky. Alex je zástupcem grunge generace - nenaplněné, neklidné, nespokojené, stále pátrající po adrenalinových zkušenostech, které mají tragické následky. Film podle autentické literární předlohy Blakea Nelsona získal výroční cenu v Cannes. Snímek vybrala redakce časopisu Cahiers du Cinema mezi deset nejzajímavějších filmů roku 2007.

DOKAŽ TO - premiéra 11. prosince
recenze zde
Z filmu Dokaž to!
Lauryn pomáhá po předčasné smrti rodičů bratru Joelovi s provozem rodinného autoservisu. Současně trénuje na zkoušky do taneční školy v Chicagu. Když je odmítnuta, nedokáže se vrátit zpátky domů. Dana, se kterou se seznámí, jí nabídne možnost ubytování a sežene jí práci účetní v místním tanečním klubu. A když se jde za snem dostatečně houževnatě a zapracuje i náhoda, občas se sen i splní.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Kdopak by se vlka bál - více o filmu zde - recenze zde
Nebezpečný cíl - více o filmu zde
Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník - více o filmu zde - recenze zde
Gyumri

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Vy nám taky, šéfeV tuzemských kinech se stále nejvíc chodí na animovaná zvířátka v Madagaskaru 2. Na druhé místo se hned po premiéře vyšvihl Muzikál ze střední 3, bronz patří Renčovu Hlídači č. 47. Velmi dobře si vede ještě komedie Vy nám taky, šéfe! a hororová romance Stmívání.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu Stmívání - Kristen Stewartová a Robert PattinsonAmeričany před svátky nejvíc zajímají rodinné romance, pokud možno vánoční - soudě dle faktu, že film Čtvery Vánoce opět kraluje návštěvnosti. Upíří láska ve snímku Stmívání je druhá, animovaný psík Bolt třetí. Do pětky "nej" ještě patří počin Baze Luhrmana Austrálie a bondovka Quantum of Solace.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

Z filmu Sněženky a machři po 25 letechPŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Poslední předvánoční čtvrtek s premiérami šetří, ovšem oba slibované tituly působí lákavě. Ať už je to pokračování animované Lovecké sezony, nebo pokračování českého kultu Sněženky a machři po 25 letech.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

VIDEO: Do říše kouzel druhých Fantastických zvířat míří mladý Brumbál

Eddie Redmayne ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít

Pod názvem Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny přijde 15. listopadu do našich kin pokračování příběhu, který se...

DO KINA: Jiří Menzel coby Tlumočník potká novou Laru Croft

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Z pěti premiér mají českou stopu jednak slovenská tragikomedie Tlumočník s Jiřím Menzelem v titulní roli,...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Grafton Recruitment Praha
HR - great opportunity - senior

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 35 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.cz