Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: smutek, karty a smrt on-line

  13:37aktualizováno  13:37
Vyrazte si do kina za smutkem Anny Geislerové nebo zjistit, jak se dá vraždit přes internet, případně se naučit rozbít bank.

Z filmu Oko bere | foto: Falcon

SMUTEK PANÍ ŠNAJDEROVÉ (premiéra 29. května)
recenze zde
z filmu Smutek paní Šnajderovéz filmu Smutek paní Šnajderovéz filmu Smutek paní Šnajderovéz filmu Smutek paní Šnajderové
V šedesátých letech 20. století vyrazila skupina studentů FAMU do Českého Šternberku natočit svůj absolventský film. A na jednoho z nich tu čekalo osudové setkání.

Albánce Leke Serianiho už od první chvíle upoutala krásná, záhadná a podivně smutná paní Šnajderová, manželka věčně opilého šéfa místní policejní stanice, se kterou později prožívá hluboký milostný vztah.

Nic ale nekončí, jak by mělo - Leke se musí rozhodnout mezi láskou a svou rodinou v Albánii. V tomto důležitém okamžiku je pro něho stejně osudové setkání s hrabětem Šternberským, který provždy ovlivní jeho život.

OKO BERE (premiéra 29. května)
více o filmu zde
Z filmu Oko bereZ filmu Oko bere - Kevin SpaceyZ filmu Oko bereZ filmu Oko bere
Ben je geniální student, který najde odpověď na potíže s financováním studia v hazardu. Stane se členem skupiny studentů, kteří každý víkend odjíždějí pod falešnou identitou do Vegas, kde využívají svých dovedností k tomu, aby si v kartách přišli na slušné peníze.

Pomáhá jim svérázný profesor matematiky a génius v oboru statistiky Micky Rosa. Společnými silami vymysleli způsob, jak herní systém pokořit.

Ben podlehne vidině peněz a chytré a pohledné člence jejich týmu Jill. A tak stále více riskuje. Vzápětí už nejde jen o to, orientovat se v kartách, ale také o nutnost nenechat se přistihnout šéfem ochranky jednoho z kasin.

SMRT ON-LINE (premiéra 29. května)
více o filmu zde
z filmu Smrt on-linez filmu Smrt on-linez filmu Smrt on-linez filmu Smrt on-line
Jeniffer je svobodná matka, ale také agentka FBI, která společně se svým kolegou Griffinem pátrá po lidech porušujících zákony prostřednictvím internetu.

Jednoho dne dostanou tip na bizarní stránky, na kterých jejich autor zabíjí nejen zvířata, ale také lidi, a to v přímé závislosti na jejich návštěvnosti.

Snaha okamžitě vypátrat provozovatele se mění ve zjištění, že umístění webu je prakticky nevysledovatelné. Už vůbec však nemají tušení, že hlavním předmětem zájmu majitele stránek se stávají právě oni sami.

Indiana Jones a království křišťálové lebkyPREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Indiana Jones a Království křišťálové lebky
více o filmu zde - recenze zde a zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Taková normální rodinkaNa co jiného by se houfně chodilo než na čtvrtého Indyho. Čeští fanoušci se opravdu hodně těšili, na pokladnách za něj nechali 8,3 milionu korun. Něco málo přes dva a půl milionu utržila komedie U mě dobrý a bronz s tržbou ve výši 720 tisíc obhájila komedie Mejdan v Las Vegas. Pětici komerčně nejúspěšnějších doplňují ještě Taková normální rodinka a Bobule.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu Speed RacerJak jinak - hláškující archeolog vzal útokem i americká kina a vydělal opravdu hodně, celkem 151 milionů dolarů. Druhý je Princ Kaspian, tedy druhé Letopisy Narnie. Za ty diváci utratili 28,6 milionu dolarů. A třetí je Iron Man s tržbou o tři miliony nižší. Špatně si o víkendu nevedl ani Mejdan v Las Vegas a Speed Racer.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Sex ve městě - z natáčení celovečerní filmové verze seriáluPříští týden si na své přijdou zejména dámy, kterým zoufale chybí Sex ve městě - kultovní seriál se dočkal filmové podoby. O přízeň se bude ucházet i nová česká komedie František je děvkař a britský film Penelope.
Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

RECENZE: Equalizer 2 je kazatel s flintou, kterému chybí čas na akci

Záběr z filmu Equalizer 2

Čtyři roky po filmu Equalizer přichází do kin druhý díl. Denzel Washington v titulní roli opět koná dobro se zbraní v...

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

Najdete na iDNES.cz