Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Sex, děvkař a prasečí rypáček

  11:23aktualizováno  11:23
Tento týden nechť zaplesají fanynky Sexu ve městě, fanoušci českých komedií a fantaskních pohádek. To vše vás totiž čeká v kinech.

Z filmu Sex ve městě | foto: Warner Bros

SEX VE MĚSTĚ (premiéra 5.června)
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Sex ve městěZ filmu Sex ve městěZ filmu Sex ve městěZ filmu Sex ve městě
Fanoušci - i když v tomto případě pravděpodobně spíše fanynky - kultovního seriálu se dočkali. Eskapády čtyř kamarádek Carrie, Samanthy, Charlotte a Mirandy se konečně dostaly na filmové plátno.

Celovečerní příběh začíná tři roky poté, co skončil závěrečný díl poslední televizní série. Trojice čtyřicátnic a jedna padesátnice (co se neúspěšně tváří jako třicátnice) si opět užívají peněz, sexu a života. A hodně o tom mluví.

První ohlasy na snímek jsou veskrze pozitivní, i když téměř všechny mají jednoho společného jmenovatele. Ve všech se totiž píše, že lepší než film by bylo nový příběh "rozsekat" na více dílů.

FRANTIŠEK JE DĚVKAŘ (premiéra 5.června)
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu František je děvkařZ filmu František je děvkařZ filmu František je děvkařZ filmu František je děvkař
František je v podstatě úspěšný, spokojený muž. Má vlastní psychiatrickou ordinaci, kterou navštěvuje spousta klientů. Se svou manželkou se nastěhoval do nového domu a splácí hypotéku.
 
Jenže jednoho dne šlápne vedle a tím spustí nepředstavitelnou lavinu událostí. Ztratí práci, žena ho vystřídá za někoho jiného a přichází i o střechu nad hlavou. A nejhorší na tom je, že si za to všechno může sám.

Komentáře a první kritiky dávají nové české komedii zelenou. Ne že by se podle nich jednalo o kdovíjaký zázrak, ale v záplavě nevalné české komediální produkce jej řadí nad průměr.

PENELOPE (premiéra 5.června)
recenze zde
Z filmu PenelopeZ filmu PenelopeZ filmu PenelopeZ filmu Penelope
Do kin tento týden míří i moderní pohádka. Penelope, dcera bohatých a vlivných rodičů, trpí rodinnou kletbou, která jí přičarovala prasečí rypáček. A kletba bude zlomena, až si ji vezme někdo, kdo bude mít stejně jako ona modrou krev.

Ženicha hledají samozřejmě rodiče - Penelope totiž čeká pečlivě schovaná doma. A samozřejmě, že každého z nápadníků vyděsí. Navíc, po její "nosní" senzaci pase i bulvární novinář, který jejím osudem nakonec zamotá opravdu nevídaně.

První diváci nešetří chválou. Snímek nazývají "kouzelným" a vyzdvihují až burtonovskou atmosféru - zejména v první polovině.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu Oko bereSmutek paní Šnajderové

více o filmu zde - recenze zde
Smrt on-line
více o filmu zde
Oko bere
více o filmu zde - recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Indiana Jones a království křišťálové lebkyČesko stále táhne Indiana Jones a království křišťálové lebky. Během uplynulého víkendu za něj nechali v pokladnách kin 3,35 milionu korun. A stejně jako minulý týden i tentokrát má stříbro komedie Jana Hřebejka U mě dobrý s tržbou ve výši 1,33 milionu. Bronz ukořistila novinka z minulého týdne Oko bere, které na něj stačilo něco málo přes půl milionu korun. Diváci si ještě našli cestu na Mejdan v Las Vegas a Bobule.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu Iron ManAmeričany dostal Sex ve městě, za který o víkendu zaplatili 56,8 milionu dolarů. Stříbro si připsal čtvrtý Indy s úlovkem v hodnotě 45 milionů a bronz patří akčnímu thrilleru The Strangers, za který Američané utratili 21 milionů. Dobře si vedl i Iron Man a Letopisy Narnie: Princ Kaspian.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PRÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Za týden na nás v kinech zaútočí francouzská romantika Moje borůvkové noci, komedie Kopačky a hororová novinka od režiséra Šestého smyslu Stalo se.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz