Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Rychlá kola a gangsteři v Belgii

  13:58aktualizováno  13:58
Fandové Matrixu se nejspíš poženou do kin na novinku oblíbených bratrů Wachowských, ovšem černá komedie V Bruggách by rozhodně neměla zůstat upozaděna.

Z filmu Speed Racer | foto: Warner Bros.

SPEED RACER (premiéra 8. 5.)
více o filmu zde - recenze zde - trailer zde
Z filmu Speed RacerZ filmu Speed RacerZ filmu Speed RacerZ filmu Speed Racer
Speed Racer to s volantem svého Mach 5 umí jako málokdo. Soutěžení má v krvi, je přiměřeně agresivní, řídí se instinkty a nezná slovo strach. Jeho jedinou konkurencí je zesnulý bratr Rex Racer, ze kterého si Speed udělal svůj velký idol. A právě Rexův odkaz chce Speed svým závoděním naplnit.

Když odmítne lákavou nabídku od společnosti Royalton, rozčílí jejího majitele, ale zároveň odhalí děsivé tajemství. Výsledky závodů jsou zmanipulovány několika zkorumpovanými magnáty, kteří kvůli zvýšení svých zisků drží ty nejlepší závodníky v šachu.

Jediná šance, jak si udržet místo ve sportu, který Speed nadevše miluje, spočívá v porážce Royaltonu na jeho vlastním hřišti. Spojí se proto se svým někdejším rivalem – tajemným Racerem X – s cílem zvítězit čestným způsobem v témže závodu, který stál jeho bratra život.

Triková podívaná přichází z dílny bratrů Wachowských - tedy z té samé, odkud vzešel kultovní Matrix. Názory na ni jsou rozporuplné, protože o co víc jedni chválí vizuální vypiplanost a rychlost akce, o to víc druzí volají, že je to jen jedna veliká barevná nuda.

V BRUGGÁCH (premiéra 8. 5.)
více o filmu zde - trailer zde
Z filmu V BruggáchZ filmu V BruggáchZ filmu V BruggáchZ filmu V Bruggách
Ray a Ken jsou nájemní zabijáci. Po jedné z větších "prací" v Londýně jsou oba pověřeni svým šéfem Harrym, aby se na pár týdnů schovali v Belgii v Bruggách. Zatímco Ken si užívá klidného prostředí a památek, Ray je městem znechucen, a proto se rozhodne vymyslet si "program".

Jenže když už se zdá, že by pobyt v Bruggách mohl za něco stát, ozve se Harry. A to pro Raye znamená opravdu nemilou komplikaci - Harry ho totiž už nechce vidět živého a Ken má být ten, který špinavou práci provede.

Ohlasy na film jsou mimořádně příznivé - diváci i kritici oceňují, že scénárista a režisér Martin McDonagh nešetřil jak černohumornými hláškami, tak celkem drsnou akcí, a dokonce ani city.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu Paříži, miluji TěPaříži, miluji tě

více o filmu zde - recenze zde
Iron Man
více o filmu zde - recenze zde
Kuličky
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Winx KlubWinx Club
více o filmu zde
Náš vůdce
více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Lovci drakůI první májový víkend si nejlépe vedla filmová Taková normální rodinka. Prodané vstupenky daly dohromady 2,5 milionu korun. Druhá je novinka z minulého týdne Iron Man, za kterého nechali diváci na pokladnách kin bezmála dva miliony. Pomyslný bronz si s jen o pár tisícovek nižším skóre vybojovaly komediální Bobule. Zaujali i animovaní Lovci draků a parodie Suprhrdina.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu Iron ManNeuvěřitelnou sumu 102 milionů dolarů vydělal během prvního víkendu promítání v Americe Iron Man. Druhá je komedie Jak ukrást nevěstu s (v tomto kontextu) směšnými patnácti miliony. Třetí je také komedie - Baby Mama, která si připsala deset milionů dolarů. Do Top 5 se vešel ještě dobrodružný snímek Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay a romantická komedie Kopačky.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
U mě dobrýPříští týden nás čeká premiéra nejnovějšího počinu tandemu Hřebejk - Jarchovský, tentokrát komedie z let devadesátých U mě dobrý. K tomu ditributoři nasadili ještě americkou komedii s Cameron Diazovou Mejdan v Las Vegas.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

Další z rubriky

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz