Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: o vlacích a skokanech

  10:16aktualizováno  10:16
Načančaná sci-fi fantasy, drsný western a ke staré české komediální škole hlásící se konverzačka Vladimíra Michálka. To jsou lákadla, kterými tentokrát vábí filmoví distributoři.

Z filmu 3:10 Vlak do Yumy | foto: Intersonic

O RODIČÍCH A DĚTECH (premiéra 6. 3.)
více o filmu zde − recenze zde
O rodičích a dětech - Josef SomrZ filmu O rodičích a dětechO rodičích a dětech - David Novotný a Josef SomrO rodičích a dětech - David Novotný a Josef Somr
Režisér Vladimír Michálek se po šesti letech od Babího léta vrátil k celovečernímu filmu. Novinka, která má ambice navázat na nejlepší tradice české komedie, vznikla podle stejnojmenné knihy Emila Hakla.

Příběh vychází z banální situace. Syn jde, stejně jako každý měsíc, na procházku se svým otcem. Syn je zralý čtyřicátník, otci, bývalému vědci, je přes sedmdesát. 

Tato čistá "konverzačka" má ale hlubší přesah − mezi otcem a synem je stále dost neobroušených třecích ploch. První reakce na snímek se pohybují od pochval "svěží, uvěřitelné, až kamarádské" po stížnosti na rozmělněnost zejména druhé části snímku.

3:10 VLAK DO YUMY (premiéra 6. 3.)
více o filmu zde
Z filmu 3:10 Vlak do YumyZ filmu 3:10 Vlak do YumyZ filmu 3:10 Vlak do YumyZ filmu 3:10 Vlak do Yumy
Remake slavného, jedenapadesát let starého westernu vypráví o bezcitném pistolníkovi Benu Wadeovi, který je zatčen a musí být dopraven k soudu do Yumy. K eskortě, která ho musí k soudu dopravit živého, se dostane i zadlužený rančer Dan Ewans.

Po cestě se oba protivníci snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává téměř nesplnitelným úkolem. Čas se přitom krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10.

Hvězdně obsazený (Russel Crowe a Christian Bale) film má podle reakcí diváků jeden ohromný handicap. Závěrečná sekvence je prý po skvěle stavěném příběhu vyloženým zklamáním.

JUMPER (premiéra 6. 3.)
více o filmu zde
Z filmu JumperZ filmu JumperZ filmu JumperZ filmu Jumper
Představte si, že jste úplně obyčejný teenager. Jednou se poperete s kamarády, a místo abyste zmizel v zamrzlé řece, kam se propadnete, tak najednou stojíte promrzlý v knihovně mezi regály.

Čtrnáctiletý David má díky genetické vadě schopnost teleportovat se, kamkoliv se mu zachce. Jenže v je patách mu agent Cox, jehož jediným cílem je Davida a ostatní takzvané jumpery, kteří podle něj narušují přirozený řád světa, zabít.

Divácké ohlasy na snímek pochvalami příliš nesrší. Nejčastěji diváci Jumeprovi vyčítají "načančanou povrchnost" a nevýraznost hlavního hrdiny. O řadě logických dějových lapsů nemluvě.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Tahle země není pro starýTahle země není pro starý

více o filmu zde − recenze zde a zde
Let´s dance 2: Street dance
více o filmu zde − recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Let´s DanceČeští diváci si o víkendu evidentně chtěli v kinech dopřát především oddych, což dokazuje nenáročná hiphopová téměř pohádka Let´s Dance 2 Street Dance na prvním místě − návštěvníkům kinosálů stála za 2,76 milionu korun. Stříbro patří Zdeňku Troškovi, respektive jeho "líbezné" pohádce Nejkrásnější hádanka s jen o pár tisícovek nižší tržbou. A třetí je komedie Asterix a Olympijské hry. Na ni se prodaly vstupenky v hodnotě 1,94 milionu korun. Pětici nejúspěšnějších doplňuje oscarové drama Tahle země není pro starý a nenáročná adventura Lovci pokladů 2: Kniha tajemství. 
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu Kronika rodu SpiderwickůVíkendové klání v zámořských kinech vyhrála novinka, sportovní komedie Semi-Pro, za kterou diváci utratili celkem 15,3 milionu dolarů. Druhé je se ziskem rovných třináct milionů drama Úhel pohledu, na které se v českých kinech můžeme těšit začátkem dubna. Bronz díky tržbě ve výši 8,75 milionu dolarů náleží rodinné fantasy Kronika rodu Spiderwicků. Do top 5 se ještě dostalo historické drama s Natalií Portmanovou Králova přízeň a fantasy Jumper.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Z filmu 10 000 př.n.l.Za týden se diváci mohou těšit na dva premiérové tituly. Distributoři slibují nové dobrodružné drama Rolanda Emmericha 10 000 př. n. l. a hudební drama pod režijním vedením génia videoklipu Antona Corbijna Control.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

RECENZE: Equalizer 2 je kazatel s flintou, kterému chybí čas na akci

Záběr z filmu Equalizer 2

Čtyři roky po filmu Equalizer přichází do kin druhý díl. Denzel Washington v titulní roli opět koná dobro se zbraní v...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Najdete na iDNES.cz