Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Noc patří ďábelskému Kotkovi

  9:57aktualizováno  9:57
Vojta Kotek běží závod o čas s vlastními spermiemi, vrahoun Johnny Depp zpívá. Navíc drama a kriminálka. Mezi novými filmy si stačí jen vybrat.

O život - snímek z filmu | foto: Hollywood Classic Entertainment

SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ HOLIČ Z FLEET STREET (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde − recenze zde
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Johnny DeppSweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Helena Bonham Carter a Johhny DeppSweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Helena Bonham Carter a Johhny DeppSweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Johnny Depp
Spojení vizuálního maniaka Tima Burtona a herce Johnnyho Deppa se osvědčilo už několikrát − vzpomeňme na Ospalou díru, Střihorukého Edwarda nebo Karlíka a továrnu na čokoládu.

Tentokrát mnohými filmovými fanoušky oblíbený tandem servíruje filmovou verzi slavného muzikálu o pomstě muže, který se rozhodl povraždit holičskou břitvou všechny, co mají podíl na jeho životním neštěstí.

Drtivá většina kritik i diváckých reakcí filmu blahořečí, i když ve všech se dá vysledovat stejná výtka − Burtonovy obrazové orgie jsou dohnány k dokonalosti, příště by to prý chtělo změnu.

O ŽIVOT (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde − recenze zde
O životO životO životO život
Stane se − jdete si užít party na chalupu, tam potkáte dívku, která vám sice nic moc neříká, ale i tak se s ní vyspíte a praskne vám kondom. Nezbývá, než jako o život pospíchat pro interrupční pilulku.

V takové situaci se nachází hrdina nového českého filmu O život Michal. Režijně postavu hranou Vojtou Kotkem a sepsanou Jaroslavem Pozzim, Jiřím Vejdělkem a Halinou Pawlowskou vedl Milan Šteindler.

První diváci, kteří film viděli, jej hodnotí slovem "ulítlé". Ale vyjádřeno procenty, výše než na padesát procent se film zatím nevyšplhal.

LOVEC DRAKŮ (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde
z filmu Lovec drakůz filmu Lovec drakůz filmu Lovec drakůz filmu Lovec draků
Silný příběh nabízí film Marca Fostera, který v současné době pracuje na dvaadvacáté bondovce. Amir je syn bohatého obchodníka, Hassan syn jejich sluhy. Přes třídní rozdíly jsou stejně staří kluci velkými přáteli.

Amir se stane svědkem Hassanova znásilnění a výčitky svědomí oba chlapce navždy rozdělí. Zatímco Hassan zůstává v Afghánistánu, Amir s otcem utíká do Spojených států, aby uskutečnili svůj americký sen.

Po letech se Amir může vykoupit za dávné selhání; musí se vrátit do země ovládané Talibanem a odvézt z ní malého syna přítele, kterého kdysi tak zklamal.

NOC PATŘÍ NÁM (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde
z filmu Noc patří nám (Joaquin Phoenix a Eva Mendes) z filmu Noc patří nám (Joaquin Phoenix) Z filmu Noc patří námz filmu Noc patří nám (Eva Mendes)
Drsný krimi thriller si razí cestu světovými kiny ve stopách oscarové Skryté identity. Policie v New Yorku čelí rostoucí vlně zločinu. Ruský gang má seznam policistů, které chce odstranit.

Šéf nočního klubu má jedinou šanci zachránit život svého bratra a otce, kteří jsou další na řadě. Film byl uveden v soutěžní sekci MFF Cannes 2007. Tolik suchá fakta.

Názory na snímek se různí, převládají ale ty kladné − ty hovoří o poctivé zemité kriminálce. Odpůrci filmu vyčítají zejména plytký scénář.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu PokáníObčan Havel

více o filmu zde − recenze zde
Pokání
více o filmu zde − recenze zde
Asterix a Olympijské hry
více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Asterix a olympijské hryNejvětšímu zájmu se během víkendu těšil Asterix a Olympyjské hry − za vstupné utržil 6,4 milionu korun. Druhé místo patří novince Filipa Renče Na vlastní nebezpečí s tržbou ve výši 3,5 milionu a bronz patří Občanu Havlovi. Za něj návštěvníci kin utratili 1,7 milionu korun. Pětici doplňuje ještě Pokání a Václav.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Sylvester Stallone ve filmu John Rambo (aka Rambo IV)Nejvíce, něco málo přes 31 milionů dolarů, v zámoří vydělal o víkendu hudební film Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour. Druhé místo je hororové, usídlil se tu snímek Oko, na nějž se prodaly vstupenky za 12,4 milionu. Bronz udržela komedie 27 Dresses, tentokrát jí do kasičky přibylo 8,5 milionu. Do Top 5 se ještě vešla komedie Meet the Spartans a krev chrlící čtvrtý Rambo.
Zdroj: Internet Movie database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Od příštího týdne si v kinech budeme moci užít Soukromou válku pana Wilsona, s Lovci pokladů se vydáme najít Knihu tajemství nebo si můžeme zajít na ceněné francouzské drama Skafandr a motýl.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

RECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

Ledňáček říční

Umět se dívat je dar, kterého se Mariánu Polákovi dostalo vrchovatě. Naopak byl ochuzen o umění mlčet, což je hlavní...

VIDEO: Strašidelně zamilovaný Drákula zve na Hotel Transylvánie 3

trailer k filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Když se rodinka z animované série Hotel Transylvánie ve třetím dílu s podtitulem Příšerózní dovolená nalodí na výletní...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Najdete na iDNES.cz