Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Nestyďte se podívat do zrcadla

  16:41aktualizováno  16:41
Trochu té Hřebejkovy komedie, kapka krve, k tomu pořádnou porci lásky a svědectví osudového setkání dvou naprosto odlišných jedinců. To vše promíchejte a máte koktejl novinek v českých kinech.

Z filmu Zrcadla | foto: Bontonfilm

NESTYDA - premiéra 9. října
více o filmu zde - recenze zde
z filmu Nestyda (Jiří Macháček, Emília Vášáryová)
Režisér Jan Hřebejk opustil osvědčenou půdu oranou scénáristou Petrem Jarchovským a opečovávanou producentem Ondřejem Trojanem, aby vdechl filmový život Povídkám o manželství a sexu od Michala Viewehga.

Oskar by měl být podle všech předpokladů šťastný. Jenže začne ztrácet hlavu. Hnán strachem, že mu život bez opravdové lásky utíká mezi prsty, opouští svoji ženu kvůli jiným ženám.

Ohlasy prvních diváků zatím Hřebejkovu vidění Vieweghova světa nepřišli moc na chuť. Často se ozývá "nemastné, neslané", kritička MF DNES Mirka Spáčilová snímek popsala jako milý klon snímku Medvídek. 

ZRCADLA - premiéra 9. října
více o filmu zde
Z filmu Zrcadla
Na své si díky další novince přijdou milovníci krvavé francouzské hororové školy. Nový film má totiž na svědomí Alexandre Aja, režisér dusivého remaku klasiky Hory mají oči.

Snímek vypráví o bývalém policistovi Carsonovi, který se musí postavit zlu, jež je ukryto za zrcadly. To totiž neohrožuje jen jeho, ale celou rodinu.

Prozatímní hodnocení oscilují mezi těmi nespokojenými (vyčítají místy až slaboduchý scénář) až po ta nadšená, jež nad všechny zápory staví právě Ajovu invenci.

SEDMÉ NEBE - premiéra 9. října
Z filmu Sedmé nebe
Inge jde vrátit opravené kalhoty svému zákazníkovi Karlovi. Při předání ale dojde k náhlému vzplanutí a sexu. Jenže Inge je vdaná - žije s manželem Wernerem.

Zpočátku se proto vztahu s Karlem brání, ovšem vzájemná přitažlivost je silnější. Láska přece kvete v každém věku, i v tom důchodovém, v němž jsou hrdinové filmu.

Německý snímek už čeští diváci měli možnost vidět, pokud se jim dostalo vstupenek na karlovarském festivalu. Co se reakcí týče, je to stejné jako u Zrcadel - od jednoho bodu po sto.

UMÍRAJÍCÍ ZVÍŘE - premiéra 9. října
více o filmu zde
Z filmu Umírající zvíře
Film Umírající zvíře mapuje vášnivý vztah mezi uznávaným univerzitním profesorem a mladou ženou, jejíž krása ho zcela uchvátí a zbaví vnitřního klidu.

Intimní vztah oba poznamená více než čekali a ryze sexuální poměr se změní v nezničitelný milostný vztah, plný lidské vřelosti, ironického humoru a erotického jiskření.

Snímek s Penélope Cruzovou a Benem Kingsleym se českým divákům zamlouvá. Ti, co jej viděli, hodnotí poměrně vysoko, někteří bez nadsázky hovoří o "dechberoucím filmovém zážitku".

LÁSKA ON-LINE - premiéra 9. října
Z filmu Láska on-line
Ida a Sandor žijí každý zcela odlišně. Ida bydlí uprostřed velkoměsta se svou matkou trpící depresemi. Tráví svůj čas nakupováním oblečení a chozením na různé party.

Na druhou stranu Sandor, plachý samotář, nikdy s žádnou dívkou nic neměl, nikdy nebyl "pařit" a ani se neopil. Studuje klasický balet a předstírá, že mu nevadí, když ho spolužáci častují vulgárními posměšky.

I přesto mají Sandor s Idou společného více, než si myslí. Oba jsou osamoceni a nepochopeni. Když se seznámí, vzniká mezi nimi váhavé přátelství, o které se mohou opřít v stále se měnícím světě.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Oko dravce - více o filmu zde - recenze zde
Disaster Movie - více o filmu zde
Ukrutně šťastni - recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Bathory - Nádasdy (Vincent Regan) a Erzsébet (Anna Friel)Čechy stále nejvíc baví muzikál Mamma Mia! Snad jméno Stevena Spielberga či talent Shii LaBeoufa a nebo prostá divácká zvědavost vyšvihla thriller Oko dravce na druhé místo, a tím pádem se Děti noci dostaly na pozici třetí. Velmi dobře si stále vede komedie Tropická bouře i opus Juraje Jakubiska Bathory.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
V Americe táhnou čivavy. Jak jinak si vysvětlit, že nejnavštěvovanější byla v zámoří o víkendu komedie Beverly Hills Chihuahua? Druhý nejnavštěvovanější je thriller Oko dravce a bronzová příčka patří dramatu Nick and Norah's Infinite Playlist. Dobře si vedlo i romantické drama s Richardem Gerem Noci v Rodhante a Top 5 uzavírá western Appaloosa.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Kozí příběh - snímek z filmuSvou premiéru si v kinech odbude první český animovaný 3D film Kozí příběh, britské mysteriózní drama Rembrandtova Noční hlídka, francouzský akční film 96 hodin a s ročním zpožděním se distributoři smilovali nad těmi, kdo chtěli vidět ve Spojených státech velmi úspěšný film Juno.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

Jára Cimrman dobývá Ameriku, ukáže v cestopisu Smoljakův syn

Knihy podepisova i syn Ladislava Smoljaka David.

Může zneuznaný český génius z dob Rakousko-Uherska prorazit za mořem? Na průzkum se vydal cestopisný dokument Cimrman...

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Najdete na iDNES.cz