Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Kdopak by se zpívajících studentů bál

  10:16aktualizováno  10:16
Malá holčička Terezka vidí za neshodami rodičů mimozemskou invazi, Nicolas Cage v Thajsku prozře a zamiluje se a študáci zpívají a tančí, až to hezké není. To vše tento týden v kině.

Z filmu Nebezpečný cíl | foto: Bioscop

KDOPAK BY SE VLKA BÁL - premiéra 4. prosince
více o filmu zde - recenze zdeZ filmu Kdopak by se vlka bál
Hrdinkou "filmu pro dospělé, který mohou vidět s dětmi" je malá Terezka, která zbožňuje pohádku O Červené karkulce, má starostlivé rodiče, ve školce nejlepšího kamaráda Šimona. A také rodiče, kteří se začnou chovat divně. Terezka má svérázné vysvětlení, ke kterému došla společně se Šimonem - maminku jí vyměnili mimozemšťané. Je jediný způsob, jak to dokázat, tedy píchnout maminku vidličkou, a když se rána ihned zacelí, bude vše jasné. Ve skutečnosti jde ovšem o čistě dospěláckou věc - milostný trojúhelník ženy mezi dvěma muži, z nichž jeden představuje jistotu a bezpečí domova a ten druhý kouzlo dálek a nenaplněné ambice. A Terezka má spoustu otázek, na něž nedostává žádné odpovědi.

MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 3: MATURITNÍ ROČNÍK - premiéra 4. prosince
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu High School Musical 3
Nedá se nic dělat - studentští mazáci Troy a Gabriella se musí vyrovnat s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože po maturitě každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, které budoucnost přináší. Třetí film navazuje na mimořádně populární filmy, které viděla neuvěřitelná spousta diváků a i kritici jim často dávali palce nahoru. Důkazem nechť jsou dvě ceny Emmy, DGA Award, cena prestižního hudebního časopisu Billboard a nominace na Americké hudební ceny.

NEBEZPEČNÝ CÍL - premiéra 4. prosince
více o filmu zde Z filmu Nebezpečný cíl
Život nájemného zabijáka Joa se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga , kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů, ale jen do chvíle, kdy se Joe - do té doby zapřísáhlý vlk samotář - sblíží s mladou dívkou. Nebezpečný cíl je remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových Bangkok dangerous z roku 1999.

GYUMRI - premiéra 4. prosince
Z filmu Gyumri
V prosinci před deseti lety zahynuly v arménském městě Gyumri na následky zemětřesení tisíce lidí, z nichž byla více než třetina dětí - truchlící rodiče na to reagovali tím, že začali dávat nově narozeným dětem jména po zemřelých sourozencích. To pak u řady z nich vedlo k problémům s identifikací a dodnes mnozí věří, že duše bratra nebo sestry žije s nimi či přímo v nich. Nejen to ukazuje dokument o životě po katastrofě, který režisérka Jana Ševčíková natáčela v průběhu tří let.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Hlídač č. 47 - více o filmu zde - recenze zde
Labyrint lží - recenze zde
Podzimní zahrady - více o filmu zde
Česká RAPublika - více o filmu zde - recenze zde
Tokio! - více o filmu zde
Mezi zdmi - více o filmu zde - recenze zde
Stmívání - více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Hlídač č. 47Stále skvěle si v českých kinech vede animovaná taškařice Madagaskar 2. Ani zdaleka jí na paty nešlape tentokrát stříbrná česká komedie Vy nám taky, šéfe! a trojici nejúspěšnějších uzavírá zámořský hit, upírská love story Stmívání. Hojně se chodilo ještě na Hlídače č. 47 a bondovku Quantum of Solace.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Quantum of Solace filmV zámoří vládne Advent, tedy soudě dle nejnavštěvovanějšího filmu. Tím je komedie Čtvery Vánoce s Reese Witherspoonovou v hlavní roli. Druhý je Bolt - pes pro každý případ a bronz patří stejně jako u nás Stmívání. Americkou Top 5 doplňuje bondovka Quantum of Solace a westernové drama Austrálie.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Celkem sedm distribučních premiér bude diváky v předvánočním shonu lákat příští týden do kina. Do boje půjdou komedie Čtvery Vánoce, sci-fi Den, kdy se zastavila země, animovaný Sobík Niko, kriminálka Veřejný nepřítel č. 1, české drama Sestra, francouzské drama Paranoid Park, a aby těch dramat nebylo málo, tak ještě jedno americké - Dokaž to!
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Nejmladší účastníci soutěže Hvězda zítřka museli mít souhlas rodičů

Petr Jarchovský převzal na karlovarském festivalu odměnu 300 tisíc korun za...

Sedmnáctiletá studentka hodlá porotu oslovit mezigenerační pohádkou, která by měla diváky i pobavit. Jiným žadatelem,...

VIDEO: Vrací se nejsprostší komiksový hrdina. Deadpool 2 má upoutávku

Z filmu Deadpool

Filmový komiks Deadpool 2 vstoupí do našich kin 17. května. V hlavní roli se vrací Ryan Reynolds, který smlouvu pro...

VIDEO: Strašidelně zamilovaný Drákula zve na Hotel Transylvánie 3

trailer k filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Když se rodinka z animované série Hotel Transylvánie ve třetím dílu s podtitulem Příšerózní dovolená nalodí na výletní...

Najdete na iDNES.cz