Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Iron Manovy pařížské kuličky

  14:33aktualizováno  14:33
Tento týden se v kinech naučíte milovat Paříž, chápat ženské sobectví a postavit plechový mundúr, který vám dá nadlidskou sílu. A to není málo.

Z filmu Paříži, miluji Tě | foto: H.C.E.

KULIČKY (premiéra 1. května)
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu KuličkyZ filmu KuličkyZ filmu KuličkyZ filmu Kuličky
Jak ženy manipulují s muži. Do této jediné věty se dá shrnout filmová novinka Kuličky debutující režisérky a scenáristky Olgy Dabrowské. Tvoří jí čtyři povídky o ženách různého věku a životního stylu.

Jednotlivé příběhy se tak odehrávají na dětském pískovišti, technoparty i na katolické faře a završují se ve spokojené domácí rutině dvou starých lidí, kterou už nemůže narušit nic – ani smrt.

Prolog Svatba ukazuje zdánlivě nevinnou hru nejmenších, druhá část Maminčin andílek zachycuje partičku dospívajících lidí, Mravní imperativ zavede diváky na faru a závěrečná Pomalu, ale slábnu se soustředí na dění v bytě dvou důchodců.

PAŘÍŽI, MILUJI TĚ (premiéra 1. května)
více o filmu zde - trailer zde
Z filmu Paříži, miluji TěZ filmu Paříži, miluji TěZ filmu Paříži, miluji TěZ filmu Paříži, miluji Tě
Producenti povídkového snímku oslovili dvacítku režisérů z celého světa. Ti zase své spřízněné scenáristy, herce, kameramany a výsledkem se stalo osmnáct kratičkých příběhů spojených romantickou francouzskou metropolí.

Jména zúčastněných režisérů pak slibují velký stylový rozptyl. Najdete mezi nimi taková jména jako Ethan a Joel Coenovi, Gus Van Sant, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne nebo Alfonso Cuarón. A ti všichni do svých povídek obsadili skutečná herecká esa.

Byť by se při počtu povídek, jejichž rozsah nepřesahuje pouhých sedm minut, mohlo zdát, že celek bude působit nesourodě, podle reakcí tomu tak není. Naopak - drtivá většina těch, co už film viděli, tvrdí, že si v něm každý bez výjimky najde to své.

WINX CLUB: VÝPRAVA DO ZTRACENÉHO KRÁLOVSTVÍ (premiéra 1. května)
více o filmu zde - trailer zde
Z filmu Winx KlubZ filmu Winx KlubZ filmu Winx KlubZ filmu Winx Klub
Před šestnácti lety se nejmocnější bojoví mágové Magické dimenze obětovali, aby porazili Zlo. Nyní je osud království jen a pouze v rukou mladé dívky Bloom, víly Dračího plamene.

Doprovázena svými kamarádkami Florou, Stellou, Laylou, Musou a Tecnou z Winx klubu, musí Bloom čelit té největší výzvě - vstoupit do hlubin temné dimenze a bojovat proti zlu, aby přivedla své rodiče zpět k životu a odhalila záhadu spojenou se svým původem.

Filmové dobrodružství animovaných hrdinek, které se na výsluní televizní popularity hřejí už čtyři roky, zatím moc nadšení nevyvolalo. Recenzenti vytýkají jako největší zápor vytržení z původního "středoškolského" kontextu - velké dobrodružství prý vílám moc nesluší.

IRON MAN (premiéra 1. května)
více o filmu zde - recenze zde - trailer zde
Z filmu Iron ManZ filmu Iron ManZ filmu Iron ManZ filmu Iron Man
Film vypráví o vynálezci Tonym Starkovi, který se proslavil obranou amerických zájmů. Jeho společnost je hlavním dodavatelem zbraní americké vládě. Během testu zbraní na Blízkém východě je Tony zajat povstalci, aby pro jejich šéfa sestrojil nejnovější ničivou zbraň.

To Stark odmítá, a i když je těžce raněn, povede se mu vyrobit pancéřový oblek, ve kterém unikne. Po návratu do Ameriky se rozhodne skoncovat se svojí minulostí a začne nový život. Odhalí spiknutí, které může mít za následky globální neštěstí, a rozhodne se, že ve svém novém "obleku" bude jako Iron Man ochraňovat svět.

Iron Man, snímek natočený podle slavného komiksu, mnohé slibuje díky tvůrcům. Spoluautoři scénáře Mark Fergus a Hawk Ostby byli nominováni za scénář k snímku Potomci lidí, hlavní role se ujali Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrowová.

NÁŠ VŮDCE (premiéra 1. května)
více o filmu zde - trailer zde
Z filmu Náš vůdceZ filmu Náš vůdceZ filmu Náš vůdceZ filmu Náš vůdce
Snímek Náš vůdce vznikl podle skutečné události, jejíž podstatu přenesl do současného Německa. V roce 1967 totiž učitel dějepisu na škole v kalifornském Pal Alto založil modelovou říši silného vůdce. Studenty načas vystavil tuhé disciplíně a podrobil je různým omezením - a studenti reagovali nadšeně.

Ve filmu učitel gymnázia při týdenním projektu odstartuje pokus, jímž by studentům, znuděným už papouškováním známých faktů o hitlerovské éře, přiblížil počátek diktatury.

Během několika dní se ale teorie změní v praxi. Projekt nazvaný Vlna se vymyká kontrole, studenti si vymyslí logo, uniformu i pozdrav, začínají spolužáky s odlišnými názory urážet a odhánět. A když chce učitel experiment zrušit, je už pozdě.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu ClonaKaramazovi
více o filmu zde - recenze zde - trailer zde
Clona
více o filmu zde - trailer zde
Bláznovo zlato
Z filmu Bláznovo zlatotrailer zde
Útěk do divočiny
více o filmu zde - recenze zde - trailer zde
Lovci draků
trailer zde
Z filmu SuprhrdinaAmorův úlet
trailer zde
Suprhrdina
trailer zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Karamazovi - Ivan TrojanI během posledního víkendu bodovala filmová Taková normální rodinka. Diváci za ni na pokladnách kin nechali bez dvaceti tisíc tři miliony korun. Dva miliony stačily na stříbro pro komedii Bobule. Třetí pozici obsadila novinka - parodie Suprhrdina s celkovým skóre sedm set tisíc korun. Do Top 5 se vešli ještě Lovci draků a Karamazovi.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
V Americe o víkendu bodovala komedie Baby Mama s tržbou 17,4 milionu dolarů. Komedie, i když dobrodružná, s názvem Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay obsadila stříbrnou pozici s výdělkem patnáct milionů a bronz patří akčnímu snímku Forbidden Kingdom. Za něj zámořští diváci utratili 11,2 milionu dolarů. V pětce komerčně nejúspěšnějších je ještě limonáda Forgetting Sarah Marshall (kterou v červnu uvítáme pod názvem Kopačky i v našich kinech) a rodinná podívaná Nim´s Island.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Z filmu Speed RacerNa příští čtvrtek distributoři nachystali jen dvě premiéry, i když obě slibné. První z nich je nejnovější počin tvůrců kultovního Matrixu bratrů (i když teď už spíše bratra a sestry) Wachowských Speed Racer a druhou hvězdně obsazená britská komedie V Bruggách.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

Zpěvák zastoupil herečku, Febiofest zahájil Charles Aznavour

Šansoniér a herec Charles Aznavour obdržel na Febiofestu čestnou trofej...

Francouzská hvězda Catherine Deneuveová se z Febiofestu na poslední chvíli omluvila pro nemoc, nicméně cenu za přínos...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz