Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: hudební koutek pro šavlozubé

  11:42aktualizováno  11:42
Tento týden můžete přijmout pozvání do dob, kdy se džunglemi proháněli vlasatí rekové, co pěstmi bili šavlozubé tygry, nebo si s mistrem hudebního videa zapátrat v minulosti Iana Curtise, frontmana kapely Joy Division, který zemřel ve třiadvaceti letech.

Z filmu Control | foto: Aerofilms

10 000 př. n. l. (premiéra 13. 3.)
více o filmu zde − recenze zde
Z filmu 10 000 př.n.l.Z filmu 10 000 př.n.l.Z filmu 10 000 př.n.l.Z filmu 10 000 př.n.l.
Člen horského kmene, mladý lovec D’Leh se zamiloval, dívkou jeho srdce se stala půvabná Evolet. Jenže do jejich vesnice vtrhnou nájezdníci a Evolet unesou. D’Leh se tak společně s tlupou nejodvážnějších lovců vydává po jejich stopách, rozhodnut jít třeba až na samotný konec světa.

Režisér Roland Emmerich, jehož jméno je téměř zárukou komerčního úspěchu velkolepých podívaných, tentokrát natočil prehistorický příběh, ve kterém se to kromě lásky hemží šavlozubými tygry a jinými stvůrami.

Reakcí fanoušků zatím moc k dispozici není. Ale všichni, kdo viděli Emmerichovy snímky Godzilla, Patriot nebo Den poté, se shodují na tom, že pokud se nic nepokazí kamerou nebo scénářem, není důvod mít z (na první pohled) odpočinkového filmu strach.

CONTROL (premiéra 13. 3.)
více o filmu zde
Z filmu ControlZ filmu ControlZ filmu ControlZ filmu Control
Anton Corbijn, který se vypracoval na tvorbě hudebních videoklipů předních světových kapel (Depeche Mode, U2), natočil biografické drama o svém oblíbenci Ianu Curtisovi, legendárním frontmanovi Joy Division.

Snímek podle knižní předlohy Curtisovy manželky Corbijn samozřejmě nijak neochudil ani o hudební složku a rozhodně nebyl natočen jen pro fanoušky Joy Division. Naopak, režisíér tvrdí, že má co říci i těm, kdo o Curtisovi v životě neslyšeli.

Jen pro zajímavost − snímek byl nejdříve natočen na barevný materiál a až poté "odbarven" do černobílé podoby. Ti, kteří jej už viděli, se pak shodují na tom, že hudební sekvence má Corbijn dle očekávání v malíčku, vyprávění příběhu mu ale trochu protéká mezi prsty.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu 3:10 Vlak do Yumy3:10 Vlak do Yumy

více o filmu zderecenze zde
O rodičích a dětech
více o filmu zderecenze zde
Jumper
více o filmu zderecenze zde


NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Filmové publikum dalo o víkendu přednost českému snímku O rodičích a dětech s Josefem Somrem v hlavní roli, tržba se vyhoupla na 2,17 milionu korun. Dvojku si − stejně jako minulý týden − drží Troškova Nejkrásnější hádanka s tržbou necelých 2,1 milionu korun. Na třetí místo (z původní jedničky) klesnul hiphopový příběh Let´s Dance 2. Na něj se prodaly vstupenky v hodnotě 1,89 milionu korun. V pětce diváci najdou i "skákací" snímek Jumper a oblíbeného hrdinu Asterixe na olympijských hrách.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Jednoznačnou jedničkou v zámořských kinech se o víkendu stala výpravná cesta do pravěku Rolanda Emmericha 10 00 př. n. l., která jen za sobotu a neděli vydělala 35,9 milionu dolarů. S tržbou 13,6 milionu dolarů je dvojkou pro tentokrát rodinná komedie Martina Lawrence College Road Trip. Stupně vítězů doplňuje film Úhel pohledu, který do českých kin dorazí začátkem dubna. Za lístky na thriller se utratilo 7,36 milionu dolarů. Do Top 5 se ještě vyškrábaly snímky The Bank Job a komedie Semi-Pro.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Z filmu Kronika rodu SpiderwickůCelkem čtyři filmy nás čekají příští týden. Na prvním místě to bude netrpělivě očekávaný snímek Bohdana Slámy Venkovský učitel, pak je v nabídce rodinná fantasy Kronika rodu Spiderwicků, sportovní drama Reportér v ringu a thriller Reservation road.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Jsem Elba, Idris Elba. Černošský herec se hlásí k roli Jamese Bonda

Idris Elba ve filmu Temná věž

Černošský herec Idris Elba oživil svým tajemným vzkazem na Twitteru dohady, že by se mohl stát příštím Jamesem Bondem,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz