Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: hudební koutek pro šavlozubé

  11:42aktualizováno  11:42
Tento týden můžete přijmout pozvání do dob, kdy se džunglemi proháněli vlasatí rekové, co pěstmi bili šavlozubé tygry, nebo si s mistrem hudebního videa zapátrat v minulosti Iana Curtise, frontmana kapely Joy Division, který zemřel ve třiadvaceti letech.

Z filmu Control | foto: Aerofilms

10 000 př. n. l. (premiéra 13. 3.)
více o filmu zde − recenze zde
Z filmu 10 000 př.n.l.Z filmu 10 000 př.n.l.Z filmu 10 000 př.n.l.Z filmu 10 000 př.n.l.
Člen horského kmene, mladý lovec D’Leh se zamiloval, dívkou jeho srdce se stala půvabná Evolet. Jenže do jejich vesnice vtrhnou nájezdníci a Evolet unesou. D’Leh se tak společně s tlupou nejodvážnějších lovců vydává po jejich stopách, rozhodnut jít třeba až na samotný konec světa.

Režisér Roland Emmerich, jehož jméno je téměř zárukou komerčního úspěchu velkolepých podívaných, tentokrát natočil prehistorický příběh, ve kterém se to kromě lásky hemží šavlozubými tygry a jinými stvůrami.

Reakcí fanoušků zatím moc k dispozici není. Ale všichni, kdo viděli Emmerichovy snímky Godzilla, Patriot nebo Den poté, se shodují na tom, že pokud se nic nepokazí kamerou nebo scénářem, není důvod mít z (na první pohled) odpočinkového filmu strach.

CONTROL (premiéra 13. 3.)
více o filmu zde
Z filmu ControlZ filmu ControlZ filmu ControlZ filmu Control
Anton Corbijn, který se vypracoval na tvorbě hudebních videoklipů předních světových kapel (Depeche Mode, U2), natočil biografické drama o svém oblíbenci Ianu Curtisovi, legendárním frontmanovi Joy Division.

Snímek podle knižní předlohy Curtisovy manželky Corbijn samozřejmě nijak neochudil ani o hudební složku a rozhodně nebyl natočen jen pro fanoušky Joy Division. Naopak, režisíér tvrdí, že má co říci i těm, kdo o Curtisovi v životě neslyšeli.

Jen pro zajímavost − snímek byl nejdříve natočen na barevný materiál a až poté "odbarven" do černobílé podoby. Ti, kteří jej už viděli, se pak shodují na tom, že hudební sekvence má Corbijn dle očekávání v malíčku, vyprávění příběhu mu ale trochu protéká mezi prsty.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu 3:10 Vlak do Yumy3:10 Vlak do Yumy

více o filmu zderecenze zde
O rodičích a dětech
více o filmu zderecenze zde
Jumper
více o filmu zderecenze zde


NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Filmové publikum dalo o víkendu přednost českému snímku O rodičích a dětech s Josefem Somrem v hlavní roli, tržba se vyhoupla na 2,17 milionu korun. Dvojku si − stejně jako minulý týden − drží Troškova Nejkrásnější hádanka s tržbou necelých 2,1 milionu korun. Na třetí místo (z původní jedničky) klesnul hiphopový příběh Let´s Dance 2. Na něj se prodaly vstupenky v hodnotě 1,89 milionu korun. V pětce diváci najdou i "skákací" snímek Jumper a oblíbeného hrdinu Asterixe na olympijských hrách.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Jednoznačnou jedničkou v zámořských kinech se o víkendu stala výpravná cesta do pravěku Rolanda Emmericha 10 00 př. n. l., která jen za sobotu a neděli vydělala 35,9 milionu dolarů. S tržbou 13,6 milionu dolarů je dvojkou pro tentokrát rodinná komedie Martina Lawrence College Road Trip. Stupně vítězů doplňuje film Úhel pohledu, který do českých kin dorazí začátkem dubna. Za lístky na thriller se utratilo 7,36 milionu dolarů. Do Top 5 se ještě vyškrábaly snímky The Bank Job a komedie Semi-Pro.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Z filmu Kronika rodu SpiderwickůCelkem čtyři filmy nás čekají příští týden. Na prvním místě to bude netrpělivě očekávaný snímek Bohdana Slámy Venkovský učitel, pak je v nabídce rodinná fantasy Kronika rodu Spiderwicků, sportovní drama Reportér v ringu a thriller Reservation road.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Další z rubriky

VIDEO: Válka je válka. A tohle válka opravdu je, tvrdí Foxtrot

Z filmu Foxtrot

Velkou cenu poroty z Benátek a osm cen izraelské filmové akademie získal Foxtrot, který do našich kin dorazí 12. dubna....

TELEVIZIONÁŘ: Začali V posteli, pokračují v Pokoji v Římě. Ale jinak

Elena Anaya a Nataša Jarovenková ve filmu Pokoj v Římě

Erotický film Pokoj v Římě, který před půlnocí vysílá ČT art, je vlastně předělávka chilského snímku V posteli, jen...

VIDEO: Strašidelně zamilovaný Drákula zve na Hotel Transylvánie 3

trailer k filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Když se rodinka z animované série Hotel Transylvánie ve třetím dílu s podtitulem Příšerózní dovolená nalodí na výletní...

Najdete na iDNES.cz