Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: dramata, prsteny a pedofilové

  17:08aktualizováno  17:08
Pět nových filmů útočí na české diváky. A nutno říci, že ani jeden z nich není příliš odpočinkový. Jde buď o dramata, či tragédie, a obsahuje-li některý z nich humor, tak řádně černý.

Z filmu Než si pro nás přijde - Jack Nicholson | foto: Warner Bros.

GONE BABY GONE (premiéra 3. 4.)
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Gone Baby GoneZ filmu Gone Baby GoneZ filmu Gone Baby GoneZ filmu Gone Baby Gone
Drsný příběh a režijní debut herce Bena Afflecka, který premiérově mohli zhlédnout diváci letošního Febiofestu, se odehrává v bostonské čtvrti Dorchester. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCreadyová.

Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Genarrovou s prosbou, aby převzali vyšetřování.

Pátrání je s pomocí vytrvalého detektiva Remy Bressanta a policejního kapitána Jacka zavede do nejzazších zákoutí bostonského podsvětí, plného drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A také k překvapivému rozzuzlení.

UMĚNÍ PLAKAT (premiéra 3. 4.)
více o filmu zde
Z filmu Umění plakatZ filmu Umění plakatZ filmu Umění plakatZ filmu Umění plakat
Dánská černá komedie, která se honosí titulem Nejlepší skandinávský film roku 2007, vypráví o jedenáctiletém Allanovi, který se všemožně snaží ulevit svému tatínkovi od depresí a řečí o sebevraždě.

Bezděky tak nutí svou starší sestru, aby byla otci "po vůli", když se pak dívka vzepře, Allan zjistí, že tatínkovy deprese utiší jen procítěná pohřební řeč. A tak se rozhodne opatřit co nejvíc mrtvých.

Jenže jednoho dne to všechno Allanovi dojde. A pak už nezbývá než pomoci sestře, kterou kvůli zoufalé pomstě otci zavřeli do blázince, a postarat se, aby se tatínek domů už nikdy nevrátil.

TAJEMSTVÍ PRSTENU (premiéra 3. 4.)
recenze zde
Z filmu Tajemství prstenuZ filmu Tajemství prstenuZ filmu Tajemství prstenuZ filmu Tajemství prstenu
Kamarádi Jeff, Teddy a Chuck se během 2. světové války rozhodnou dobrovolně narukovat. Kromě přátelství je ale také pojí jedno hořké pouto - všichni jsou zamilovaní do jedné dívky, do Ethel. Ta se rozhodla pro Teddyho, jenže ten už se z války nevrátil.

Začátkem devadesátých let se v irském Belfastu mladík Jimmy seznámí se starým hasičem Michaelem, který se pokouší najít trosky letadla, jehož havárie byl za války svědkem. A během pátrání Jimmy najde zlatý prsten s vyrytým jménem Ethel.

Neváhá a začne dívku hledat, najde její telefonní číslo a vydává se za ní do Ameriky. Nakonec je to právě on, kdo po více než padesáti letech pomůže Ethel odhalit pravdu, které se celý svůj dospělý život zdráhala uvěřit.

V ÚDOLÍ ELAH (premiéra 3. 4.)
více o filmu zde
V údolí ElahV údolí ElahV údolí ElahV údolí Elah
Drama vypráví o otci, jehož syn se právě vrátil z Iráku domů a okamžitě beze stopy zmizel. Armáda ho prohlásí za dezertéra, jenže otec, sám válečný veterán, se vydá po jeho stopách.

Během pátrání mu nepříliš nadšeně pomáhá policistka z Nového Mexika, kde chlapce naposledy viděli. Spolu s důkazy se postupně objevují náznaky špinavé hry, a má-li otec odhalit celou pravdu o synových zážitcích v Iráku, musí podrobit těžké zkoušce vše, v co dosud věřil.

Symbolický a pro diváka důležitý je dle tvůrců už samotný název filmu. Odkazuje totiž na Izrael, kde se podle Bible před třemi tisíci lety odehrála bitva Davida s Goliášem.

NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE (premiéra 3. 4.)
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Než si pro nás přijde - Morgan Freeman a Jack NicholsonZ filmu Než si pro nás přijdeZ filmu Než si pro nás přijde - Morgan Freeman a Jack NicholsonZ filmu Než si pro nás přijde - Morgan Freeman a Jack Nicholson
Ztřeštěné a místy řádně černé drama vypráví o dvou mužích, profesoru filozofie Carteru Chambersovi a miliardáři Edwardu Coleovi, kteří se potkají při ne zrovna příjemné příležitosti - v nemocnici, oba v nevyléčitelném stádiu rakoviny.

I přes obrovské rozdíly brzy zjistí, že mají společné dvě důležité věci: nerealizovanou touhu vyrovnat se s tím, kým vlastně jsou a jaký život si vybrali, a dále i spalující potřebu strávit zbývající část života tím, co vždy chtěli dělat.

A tak oba navzdory příkazům doktora i zdravému rozumu opustí nemocnici a vydají se na cestu za dobrodružstvím života - od chrámu Tádž Mahál po národní park Serengeti, od nejlepších restaurací po nejzapadlejší tetovací salony, od řízení veteránů až po otevřené dveře letadla.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
BobuleBobule
více o filmu zde - recenze zde
Až na krev
více o filmu zde - recenze zde
27 šatů
více o filmu zde - recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Venkovský učitelNejvíc diváků si během víkendu našlo cestu na novou českou komedii Bobule. Vstupenek se na ni prodalo za bezmála čtyři miliony korun. Druhý je Venkovský učitel s tržbou 2,5 milionu korun a třetí rodinná fantasy Kronika rodu Spiderwicků. Za tu čeští diváci zaplatili jeden milion a šest tisíc k tomu. Mezi pětku komerčně nejúspěšnějších tentokrát ještě patří opus 10 000 př. n. l. a Troškova Nejkrásnější hádanka.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu HortonV zámoří se na špičku vyhoupla novinka, kartářské drama 21: Oko bere, které utržilo 24,1 milionu dolarů. Druhá je animovaná komedie Horton s bezmála 18 miliony a bronz chytila parodie Suprhrdina, za kterou diváci utratili 9,5 milionu dolarů. Do Top 5 se ještě dostaly komedie Meet The Browns a Tvrďák Taylor.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Z filmu HortonNa příští týden by si měli udělat čas příznivci animovaných snímků, pro které distributoři nachystali dobrodružství s názvem Horton. K tomu do kin vstoupá ještě drama Úhel pohledu, mysteriózní thriller Slídil, akční Soudný den a mexický western Krtek.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

VIDEO: V hlavní roli princezna alkoholička. Tvůrce Simpsonů má nový seriál

Ze seriálu Disenchantment (2018)

Tvůrce legendárních seriálů Simpsonovi a Futurama Matt Groening přichází s novým televizním počinem. Jmenuje se...

RECENZE: Equalizer 2 je kazatel s flintou, kterému chybí čas na akci

Záběr z filmu Equalizer 2

Čtyři roky po filmu Equalizer přichází do kin druhý díl. Denzel Washington v titulní roli opět koná dobro se zbraní v...

Najdete na iDNES.cz