Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Do kina na vlastní nebezpečí

  14:01aktualizováno  14:01
V kinech se můžete pokochat českými herci, které Filip Renč trápil ve vodním živlu, příšerou likvidující New York, případně třemi bratry tmelícími v Indii rodinu.

Z filmu Na vlastní nebezpečí | foto: Falcon

NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ (premiéra 24. 1.)
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Na vlastní nebezpečíZ filmu Na vlastní nebezpečí - Filip BlažekZ filmu Na vlastní nebezpečíZ filmu Na vlastní nebezpečí - Miroslav Krobot
Nový film Filipa Renče vypráví o výpravě na nebezpečnou Černou řeku, která protéká celkem drsnými kaňony balkánských hor. Celý podnik inicioval klient cestovní kanceláře, který má velmi vážný důvod, proč chce jet právě na místo, kde kdysi zahynul jeden český vodák.

Tragická událost je téměř zapomenuté tajemství, spojené s dávnou rodinnou tragédií, dlouholetým traumatem, ale teď nadešla šance dopátrat se pravdy.

O natáčení v drsných podmínkách už bylo napsáno i řečeno mnoho, tak snad jen slova herce Jiřího Langmajera, který hraje hlavní roli: "Kdo zná Filipa Renče i mne, určitě ví, že to, že jsme oba přijeli zpátky do Čech, je docela velký úspěch".

DARJEELING S RUČENÍM OMEZENÝM
(premiéra 24. 1.)

více o filmu zde
Darjeeling s ručením omezenýmDarjeeling s ručením omezenýmDarjeeling s ručením omezenýmDarjeeling s ručením omezeným
Komedie stylizovaná do bollywoodského stylu slibuje nejen Indii, spoustu pološílených žen a tři bratry ve vlaku, ale také skvělé herecké výkony, jedinečný humor a hlavně napínavý příběh.

Dějovou linku tvoří výlet tří bratrů, kteří spolu už přes rok nemluvili. Jenže, jak už to v komediích bývá, vše se zvrtne a místo klidného výletu čeká trojici hrdinů jedno překvapení za druhým.

Byť se zarytí fanoušci režiséra Wese Andersona shodují, že se jedná o jeho dost možná nejslabší dílo, stále Darjeeling s ručením omezeným řadí vysoko nad průměr ve svém žánru.
 
MONSTRUM (premiéra 24. 1.)
více o filmu zde
Z filmu MonstrumZ filmu MonstrumZ filmu MonstrumZ filmu Monstrum
V útulném newyorském klubu probíhá party na rozloučenou s Robem, který odjíždí pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, jenže vše přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem.

Party brzy končí a nastává panika - ulicemi New Yorku se kutálí uražená hlava sochy Svobody a ozývají se exploze. Z hlubin se totiž vynořilo dezorientované monstrum velikosti mrakodrapu.

Za snímkem Monstrum stojí režisér a producent J. J. Abrams, který stojí i za seriálem Ztraceni. Natáčelo se na digitální kameru, aby snímek působil autenticky a dokumentárně.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
George Clooney ve filmu Michael ClaytonMichael Clayton

více o filmu zde - recenze zde
Láska za časů cholery
více o filmu zde - recenze zde
Touha, opatrnost
recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Svatba na bitevním poli - Bolek PolívkaBěhem víkendu české diváky nejvíc zaujal sci-fi horor s Willem Smithem Já, legenda. Všichni, co se na něj šli podívat, nechali v pokladnách kin 2,26 milionu korun. Stříbro patří komedii Dušana Kleina Svatba na bitevním poli, která tentokrát vydělala 1,96 milionu. I třetí příčku obsadil domácí film. Za Václava diváci utratili 1,89 milionu korun. Pětici doplňuje Americký gangster a stále se celkem vysoko držící fantasy Zlatý kompas.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz  

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu MonstrumMonstrum, které se k nám teprve řítí, už zcela ovládlo americká kina - tržba ve výši 46 milionů dolarů z něj udělala vítěze víkendu. Druhá příčka patří také novince, romantické komedii 27 šatů s téměř symbolickým výdělkem 27,3 milionu. Stále táhnou i "veteráni" Jack Nicholson a Morgan Freeman v komedii Než si pro nás přijde, kteří tentokrát vydělali 16,1 milionu dolarů. Top 5 doplňují ještě dvě komedie - Juno a First Sunday.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Foto z filmu Občan HavelAsterix a olympijské hry - to je název, k němuž není co dodat. Naopak Pokání je snímek, který si pozornost rozhodně zaslouží, už jen kvůli těm dvěma Zlatým glóbům, které získal, a nominacím na Oscary. A o titulu Občan Havel se snad dá říct jen to, že by se jeho zhlédnutí mohlo nazvat téměř občanskou povinností.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

Najdete na iDNES.cz