Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Do kina na vlastní nebezpečí

  14:01aktualizováno  14:01
V kinech se můžete pokochat českými herci, které Filip Renč trápil ve vodním živlu, příšerou likvidující New York, případně třemi bratry tmelícími v Indii rodinu.

Z filmu Na vlastní nebezpečí | foto: Falcon

NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ (premiéra 24. 1.)
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Na vlastní nebezpečíZ filmu Na vlastní nebezpečí - Filip BlažekZ filmu Na vlastní nebezpečíZ filmu Na vlastní nebezpečí - Miroslav Krobot
Nový film Filipa Renče vypráví o výpravě na nebezpečnou Černou řeku, která protéká celkem drsnými kaňony balkánských hor. Celý podnik inicioval klient cestovní kanceláře, který má velmi vážný důvod, proč chce jet právě na místo, kde kdysi zahynul jeden český vodák.

Tragická událost je téměř zapomenuté tajemství, spojené s dávnou rodinnou tragédií, dlouholetým traumatem, ale teď nadešla šance dopátrat se pravdy.

O natáčení v drsných podmínkách už bylo napsáno i řečeno mnoho, tak snad jen slova herce Jiřího Langmajera, který hraje hlavní roli: "Kdo zná Filipa Renče i mne, určitě ví, že to, že jsme oba přijeli zpátky do Čech, je docela velký úspěch".

DARJEELING S RUČENÍM OMEZENÝM
(premiéra 24. 1.)

více o filmu zde
Darjeeling s ručením omezenýmDarjeeling s ručením omezenýmDarjeeling s ručením omezenýmDarjeeling s ručením omezeným
Komedie stylizovaná do bollywoodského stylu slibuje nejen Indii, spoustu pološílených žen a tři bratry ve vlaku, ale také skvělé herecké výkony, jedinečný humor a hlavně napínavý příběh.

Dějovou linku tvoří výlet tří bratrů, kteří spolu už přes rok nemluvili. Jenže, jak už to v komediích bývá, vše se zvrtne a místo klidného výletu čeká trojici hrdinů jedno překvapení za druhým.

Byť se zarytí fanoušci režiséra Wese Andersona shodují, že se jedná o jeho dost možná nejslabší dílo, stále Darjeeling s ručením omezeným řadí vysoko nad průměr ve svém žánru.
 
MONSTRUM (premiéra 24. 1.)
více o filmu zde
Z filmu MonstrumZ filmu MonstrumZ filmu MonstrumZ filmu Monstrum
V útulném newyorském klubu probíhá party na rozloučenou s Robem, který odjíždí pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, jenže vše přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem.

Party brzy končí a nastává panika - ulicemi New Yorku se kutálí uražená hlava sochy Svobody a ozývají se exploze. Z hlubin se totiž vynořilo dezorientované monstrum velikosti mrakodrapu.

Za snímkem Monstrum stojí režisér a producent J. J. Abrams, který stojí i za seriálem Ztraceni. Natáčelo se na digitální kameru, aby snímek působil autenticky a dokumentárně.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
George Clooney ve filmu Michael ClaytonMichael Clayton

více o filmu zde - recenze zde
Láska za časů cholery
více o filmu zde - recenze zde
Touha, opatrnost
recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Svatba na bitevním poli - Bolek PolívkaBěhem víkendu české diváky nejvíc zaujal sci-fi horor s Willem Smithem Já, legenda. Všichni, co se na něj šli podívat, nechali v pokladnách kin 2,26 milionu korun. Stříbro patří komedii Dušana Kleina Svatba na bitevním poli, která tentokrát vydělala 1,96 milionu. I třetí příčku obsadil domácí film. Za Václava diváci utratili 1,89 milionu korun. Pětici doplňuje Americký gangster a stále se celkem vysoko držící fantasy Zlatý kompas.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz  

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu MonstrumMonstrum, které se k nám teprve řítí, už zcela ovládlo americká kina - tržba ve výši 46 milionů dolarů z něj udělala vítěze víkendu. Druhá příčka patří také novince, romantické komedii 27 šatů s téměř symbolickým výdělkem 27,3 milionu. Stále táhnou i "veteráni" Jack Nicholson a Morgan Freeman v komedii Než si pro nás přijde, kteří tentokrát vydělali 16,1 milionu dolarů. Top 5 doplňují ještě dvě komedie - Juno a First Sunday.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Foto z filmu Občan HavelAsterix a olympijské hry - to je název, k němuž není co dodat. Naopak Pokání je snímek, který si pozornost rozhodně zaslouží, už jen kvůli těm dvěma Zlatým glóbům, které získal, a nominacím na Oscary. A o titulu Občan Havel se snad dá říct jen to, že by se jeho zhlédnutí mohlo nazvat téměř občanskou povinností.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

Jára Cimrman dobývá Ameriku, ukáže v cestopisu Smoljakův syn

Knihy podepisova i syn Ladislava Smoljaka David.

Může zneuznaný český génius z dob Rakousko-Uherska prorazit za mořem? Na průzkum se vydal cestopisný dokument Cimrman...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz