Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Do Anglie na jahody, do Afriky za tučňáky

  16:28aktualizováno  16:28
Filmové novinky zvou diváky do animované Afriky, do osudného srpna před čtyřiceti lety, do fantaskního dětského světa a do historie rakouské pop-music.

Z filmu Madagaskar 2 | foto: Bontonfilm

MADAGASKAR 2: ÚTĚK DO AFRIKY - premiéra 13. listopadu
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Madagaskar 2
Vzpomínáte si na trosky letadla zaklíněné v koruně obřího baobabu, které lemuří král Julián používal coby trůní sál? Přesně ty se stanou klíčovou součástí geniálního plánu, který vymysleli vynalézaví tučňáci.

Na cestu domů se kromě nich vydávají i lev Alex, zebra Marty, hrošice Glorie, žirafák Melman a šimpanzi Phil s Masonem. Doprovázejí je král Julián, jeho pobočník Maurice a capart Mort, kteří chtějí poznat, jak to v tom civilizovaném světě chodí.

Start proběhne hladce, jenže o dalším průběhu letu se to říct nedá. Nejdřív vynechá jeden motor, pak druhý a neovladatelné letadlo se řítí k zemi. A ne k ledajaké zemi. Rozmazlení hrdinové přistanou uprostřed nejdivočejší africké divočiny, kde na každého z nich čeká vlastní příběh.

ANGLICKÉ JAHODY - premiéra 13. listopadu
více o filmu zde - recenze zde
Z filmu Anglické jahody
Tomáš se chystá odjet na sběr jahod do Anglie. Zdá se, že rodina nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však tak jednoduchá není.

Tomáš stráví s kamarády a dívkou Táňou bujarou noc před odjezdem. Ráno začnou otcovy podezřelé telefonáty s kolegou Vránou, plné tajných informací, maminka dělá zásoby a babička pláče. Tomáš spěchá na nádraží, Praha je však vylidněná a žádné vlaky nejedou.

Tomáš nepovažuje situaci zdaleka za vážnou, a tak ho nějaký den zpoždění ani příliš netrápí. Toho srpnového rána se však radikálně změnily osudy tisíců lidí. Psal se 21. srpen 1968 a Tomášovy osudy se brzy propletou s osudy lidí, kteří se v tehdejším Československu ocitli nikoliv z vlastního rozhodnutí.

FÍGLE - premiéra 13. listopadu
více o filmu zde
Z filmu Fígle
Rafinovaná a úsměvná tragikomedie Andrzeje Jakimowského Fígle nadchla porotce i diváky nejen na festivalu v polské Gdyni, ale i na řadě dalších zahraničních přehlídek. Teď se dostává do českých kin.

Šestiletý Štefek žije se svou matkou a sestrou a před skličující realitou polského maloměsta uniká do vlastního iluzorního světa, ve kterém vládne neúprosný zákon náhody.

Všemožné fígle, úskoky osudu, ale i nevyzpytatelná náhoda pomáhají Štefkovi nasměrovat život svého otce zpět k rodině. Je však tajemný elegantní muž na nádraží skutečně Štefkovým otcem? A podaří se mu nakonec usmlouvat osud a spojit rozdělenou rodinu?

FALCO - premiéra 13. listopadu
více o filmu zde snímek z filmu Falco
S popovou legendou Falkem, vlastním jménem Hansem Hölzelem, si pamětníci spojí hity 80. let jako Der Kommissar či Jeanny. Jeho song Rock Me Amadeus byl vůbec prvním německy zpívaným singlem v historii, který vyhrál americkou hitparádu.

Film mapuje Falkův život od hudebních začátků přes raketový vzestup až po tragický konec. Je vlastně jakýmsi příběhem dr. Jekylla a pana Hydea: na jedné straně sláva a obrovský úspěch, na straně druhé temná stránka duše, slabošství a arogance, život utopený v alkoholu, drogách a nevěstincích.

Falco je vykreslen jako věčný hledač úspěchu, před kterým se pak musí skrývat. Stává se zranitelnějším, hledá stále nová a nová útočiště, až se nakonec ocitá úplně sjetý a namol ve svém autě na jednom parkovišti v Dominikánské republice.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Quantum of Solace - více o filmu zde - recenze zde
Ženy - více o filmu zde - recenze zde
Návrat čápů - více o filmu zde - recenze zde
Poustevna, das ist Paradies - více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Saw 5Jak jinak - ihned po premiéře se na špičku návštěvnosti vyšvihla nová bondovka Quantum of Solace. Na druhou příčku tak spadl Nestyda a Kozí příběh obhájil bronzovou příčku. Velmi dobře si stále vede i muzikál Mamma Mia! ruku v ruce s krvavou podívanou Saw 5.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www,ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Muzikál ze středníZatímco u nás teprve vstupuje do kin, v Americe už Madagaskar 2 ovládl žebříček návštěvnosti. Druhá je komedie Role Models, bronz diváci přisoudili třetímu Muzikálu ze střední. Dobře si vedlo i drama s Angelinou Jolie Výměna a komedie Zack and Miri Make a Porno.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

Z filmu Repo: genetická operaPŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Už jen výčet titulů bez znalosti jejich žánrů či synopsí dává tušit zajímavou skrumáž. Posuďte sami: Rallye smrti. Vy nám taky, šéfe. Repo: genetická opera. Oni. Chaotická Ana. Čas umírat. No řekněte, nezní to lákavě? Těšte se příští týden do kina.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

DO KINA: Jiří Menzel coby Tlumočník potká novou Laru Croft

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Z pěti premiér mají českou stopu jednak slovenská tragikomedie Tlumočník s Jiřím Menzelem v titulní roli,...

Zpěvák zastoupil herečku, Febiofest zahájil Charles Aznavour

Šansoniér a herec Charles Aznavour obdržel na Febiofestu čestnou trofej...

Francouzská hvězda Catherine Deneuveová se z Febiofestu na poslední chvíli omluvila pro nemoc, nicméně cenu za přínos...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz