Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Chcete uvěřit Renému, nebo Yettimu?

  14:53aktualizováno  14:53
Po deseti letech se návštěvníci v kinech mohou přesvědčit, že pravda je stále tam někde venku. Kromě té animované a té dokumentární - obě tyto pravdy jsou totiž těžce uvěřitelné.

Sissi a Yetti | foto: SPI-Film

Z filmu Akta-X: UvěříteAKTA X - CHCI UVĚŘIT
(premiéra 24. července)

více o filmu zde

Děj filmu je situován do zasněženého prostředí Virginie a točí se kolem zmizení několika žen. FBI pátrá mimo jiné po své agentce Monice Bannanové, která záhadně zmizela ze svého domu. Na její záchranu je nasazeno "médium" v podobě pedofilního kněze a pomoc hledají aktivní agenti také u Muldera a Scullyové.

Agenti FBI se nakonec dostanou na stopu podivného lékařského experimentu s lidskými orgány, do něhož jsou zapleteny rusky mluvící postavy. Mezi hovory spolupracovníků "novodobého Frankensteina" se přitom ve filmu občas mihne i čeština.

Za filmem, který trvá hodinu a tři čtvrtě, stojí stejný realizační tým jako za celým seriálem i prvním celovečerním filmem. Režisér Chris Carter, který se podílel také na scénáři nového snímku, upozornil, že "jde o samostatný film, který neignoruje to, co se dělo v seriálu".

Z filmu RenéRENÉ (premiéra 24. července)
více o filmu zde

Ryze dokumentární film z dílny Heleny Třeštíkové se syrovou autentičností vypráví těžko uvěřitelný příběh Reného, který byl od sedmnácti let sledován filmovou kamerou na své cestě mezi vězeními a krátkými pobyty na svobodě.

Kamera ho v roce 2008 opouští v jeho sedmatřiceti letech, tedy přesně o dvacet let později, jako nemocného člověka, muže stále se pohybujícího na hraně zákona, který napsal a publikoval dvě knihy.

Čas proměny z mladíka v muže zaznamenávala režisérka Třeštíková jako mimořádně silnou lidskou výpověď odehrávající se na pozadí významných politických změn střední Evropy. 

Z filmu Sissy a YettiSISSI A YETTI
(premiéra 24. července)

Sissi a císař Franz. Nádherný - animovaný - pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, že to nemůže být ani pravda. Vše je dokonalé. Všeho je dostatek – peněz na zátop, čokoládových kuliček na golf. Dokud není císařovna Sissi unesena.

Ačkoli nemá žádnou stopu, kterou by sledoval, vydává se neohrožený a nebojácný Franz do horečnatého stíhání únosců. Díkybohu brzy narazí na krátké vzkazy, které Sissi dokázala během cesty zanechat.

Obsah vzkazů a jejich rekonstrukce jsou ovšem pro Franze nečekaným šokem, ovšem nevzdává se a reaguje jako jakýkoliv jiný vládce jeho povahy - zuřivostí. A tak začíná divoký hon, který se nezastaví ani před hranicemi jeho země.

Z filmu Jak ukrást nevěstuPREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Rolling Stones - více o filmu zde - recenze zde
Neuvěřitelný Hulk - více o filmu zde - recenze zde
Jak ukrást nevěstu - více o filmu zde
Tajuplný ostrov
Prosíme, přetočte

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Nejvíce diváků v českých kinech o víkendu přilákal historický velkofilm Bathory - přesně 72 363 lidí. Na druhé příčce žebříčku skončil animovaný snímek Kung Fu Panda, třetí příčka patří Hancockovi a první pětici doplňují Letopisy Narnie a Neuvěřitelný Hulk.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Zámořským kinům vládla nová batmanovka Temný rytíř, která zaznamenala rekordní zisk za první víkend ve výši 158 milionů dolarů. Další novinka - muzikál Mamma Mia! - vydělala na druhém místě pouhých 27,8 milionu. Bronz patří Hancockovi, čtvrté místo obsadila nová verze Cesty do středu země a Top 5 uzavíra Hellboy II: Zlatá armáda.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

Mumie: Hrobka dračího císaře - Brendan FraserPŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Jednoznačně největším trhákem z poslední červencové várky filmových premiér je třetí pokračování Mumie: Hrobka dračího císaře. Za pozornost ovšem stojí i francouzský snímek s Juliette Binocheovou Paříž a kanadská komedie Hank a Mike.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz