Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Čachtická paní s agentem v zádech

  14:49aktualizováno  14:49
Už se tomu ani nechtělo věřit, ale Jakubiskova Bathory jde konečně opravdu do kin. Příběh šlechtičny obviněné z krutých vražd nebohých dívek se pokouší vyvážit komedie o úředníkovi, který se vždy chtěl stát tajným agentem.

Z filmu Bathory - Darvulie (Deana Jakubisková) a Erzsébet (Anna Friel) | foto: Larry Horricks © Jakubisko Film

Z filmu BathoryBATHORY (premiéra 10. července)
více o filmu zde - recenze zde

Několikrát odložená premiéra historického velkofilmu "slovenského Felliniho" Juraje Jakubiska je konečně tady. Je ovšem nutné upozornit, že kdo čeká barvité zpracování báchorky o šlechtičně, která vraždila mladé dívky a koupala se v jejich krvi, bude zklamán.

Jakubisko se totiž soustředil spíše na obhajobu Alžběty Báthoryové a představuje ji jako oběť mocenských intrik na pozadí historických změn, které cloumaly středověkou Evropou.

Reakce po prvním uvedení na karlovarském filmovém festivalu jsou rozporuplné. Jedni si více než dvouhodinový opus nemohou vynachválit, druzí tvrdí, že v Bathory Jakubisko krotí svou životní snahu a schopnost naplňovat úžasem.

.SVĚTOVÁ PREMIÉRA BATHORY

Diváci Jakubiska odměnili dlouhým potleskem

Z filmu Dostaňte agenta SmartaDOSTAŇTE AGENTA SMARTA (premiéra 10. července)
více o filmu zde - recenze zde

Čistě oddychová je druhá premiéra tohoto týdne. Filmaři se chopili seriálové legendy z šedesátých let a natočili poctu jednomu z "nejulítlejších" agentů, jací se kdy na obrazovkách objevili.

Zápletka je prostá: Když je jednoho dne napadeno velitelství americké zpravodajské tajné služby a identita většiny zaměstnanců je prozrazena, jejímu šéfovi nezbývá nic jiného, než do akce poslat i horlivého analytika Maxwella Smarta.

I tento snímek provázejí nejednotné ohlasy. Část diváků si libuje, že po rozpačitém začátku z plátna útočí gag za gagem, jiní jsou zase přesvědčeni, že film sráží absence říznějšího humoru ve stylu parodií Bláznivá střela.

Z filmu Kung-fu pandaPREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Kung Fu Panda - více o filmu zde - recenze zde
Hancock - více o filmu zde - recenze zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu HancockTypicky prázdninově vypadá žebříček nejnavštěvovanějších filmů uplynulého víkendu. Se třemi miliony na tržbách vyhrál hláškující hrdina Hancock, druhý je animovaný Kung Fu Panda s výdělkem o půl milionu nižším a třetí se udržely Letopisy Narnie: Princ Kaspian. Ty vydělaly půl druhého milionu korun. Pětici doplňují ještě akční oddychovka Wanted a samozřejmě Indiana Jones.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu WantedTaké americká kina ovládl Hancock s výdělkem 62,6 milionu dolarů, na stříbrnou příčku pak dosáhl roztomilý robůtek Vall-I, byť utržil o polovinu méně. A třetí je i u nás hojně navštěvovaný snímek Wanted, za který diváci nechali v pokladnách 20,1 milionu. Čtvrtá je komedie Dostaňte agenta Smarta a páté místo si v zámoří vybojoval film Kung Fu Panda.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com  

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Rolling Stones s Martinem ScorsesemPokud se vám zdálo, že nás v minulých týdnech distributoři šetřili, tak příští týden nám to vynahradí v plné parádě. Nachystali totiž dobrodružnou komedii Zapomenutý ostrov, romantickou komedii Jak ukrást nevěstu, akční sci-fi Neuvěřitelný Hulk, sci-fi komedii Prosíme, přetočte a hudební dokument Martina Scorseseho Rolling Stones.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

Trumpovu rozbitou hvězdu nahraďte tou pro Carrie Fisherovou, říká Hamill

Poškozená hvězda Donalda Trumpa na hollywoodském chodníku slávy (Los Angeles,...

Jak vyřešit situaci, že populární zesnulá představitelka princezny Leiy dosud nemá hvězdu na hollywoodském chodníku...

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

Najdete na iDNES.cz