Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmové premiéry: Až přijdou oni, bude čas umírat

  11:55aktualizováno  11:55
Nabídka nových filmů v kinech je opravdu výživná. Na své si přijdou milovníci artových filmů, zvrhlých muzikálů i komedií, dokumentů i nervy drásajících hororů.

Z filmu Repo: genetická opera | foto: H.C.E.

RALLYE SMRTI - premiéra 20. listopadu
více o filmu zde
Z filmu Rallye Smrti
Rallye smrti je remake třiatřicet let starého filmu Paula Bartela se Sylvesterem Stallonem Cesta gladiátorů 2000. Hlavním hrdinou je bývalý závodník Jensen Ames, zavřený za vraždu, kterou nespáchal.

Nelítostná šéfka věznice Terminal Island dá Amesovi na vybranou: Jednou vyhraj krutý automobilový závod, nebo už nikdy neuvidíš dceru. A chystané třídenní klání rozhodně nebude procházkou růžovým sadem.

Akcí nabitá podívaná podle ohlasů bezezbytku plní definici "béčka s áčkovou tváří". Tedy čistě efektní film, od kterého není třeba čekat duchaplnost, nýbrž čistou adrenalinovou zábavu.

VY NÁM TAKY, ŠÉFE - premiéra 20. listopadu
recenze zde
Z filmu Vy nám taky, šéfe
Česká filmová komedie vypráví příběh podnikatele, který chce nechat svoji firmu zkrachovat. Aby měl jistotu, že všechno proběhne nenápadně, přijme do ní záměrně lidi, o nichž je přesvědčen, že jsou neschopní.

Ukazuje se, že to byl geniální tah. Avšak bohužel jen do doby, než začnou mít úspěch. A tak začíná vysilující boj s blbcem, ovšem zůstává otázka, kdo je kdo.

Počiny Martina Kotíka Pánská jízda a Všechno nejlepší! sice příliš chvály neposbíraly, stejně tak jeho novinka, ovšem diváků si užívaly požehnaně. Není důvod předpokládat, že tentokrát tomu bude jinak.

REPO: GENETICKÁ OPERA - premiéra 20. listopadu
více o filmu zde
Z filmu Repo: genetická opera
V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde Repoman a svůj orgán si vezme zpět.

Distributoři v silně stylizovaném počinu režiséra těch slabších částí hororové série Saw Darrena Lynna Bousmana slibují "muzikál, který je tak jiný, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat".

A nutno říct, že ti, kteří jej už viděli, dávají za pravdu. Bizarní podívaná s Paris Hilton a Sarah Brightman je buď pohltila, nebo znechutila, nicméně originalitu uznávají téměř všichni.

ONI - premiéra 20. listopadu
více o filmu zde
Z filmu Oni
Hororová jízda Oni slibuje zážitek s puncem "podle skutečných událostí". Vypráví o mladém páru Kristen a Jamesovi, kteří chystají slavnostní večer stranou od ostatních v opuštěném domě patřícím jeho rodičům.

Poté, co odejdou z oslavy kamarádovy svatby a vrátí se do domu, nic šťastnému páru nevychází. A k tomu se ve čtyři hodiny ráno ozve klepání na dveře a za nimi zvláštní hlas slibující smrt.

Bez nadsázky zneklidňující film sice podle diváků nenabízí nic neotřele nového, ale působivost se mu upřít nedá. Jen si to představte, že vás jen tak bez důvodu přijde zabít někdo, komu ani nevidíte do tváře...

ČAS UMÍRAT - premiéra 20. listopadu
více o filmu zde
Z filmu Čas umírat
Stará dáma se od lékaře vrací do zchátralé dřevěné vily, kterou právě opouští poslední z úředně dosazených nájemníků. Blaženě vychutnává získané soukromí, v němž je jí věrným společníkem její vše chápající pes.

Sní o renovaci rozlehlé vily, v níž by ráda dožila s rodinou syna. Ten má však s rodinným sídlem jiné záměry. Dáma tak cítí, že svět někdejších hodnot odumírá a že brzy vyhasne i její vůle k životu.

Polský film, uvedený na karlovarském festivalu, si užívá téměř bez výjimky chválivých komentářů. Všemi se prolínají obraty jako "nádherně poetické", "křišťálově čisté vyprávění o stáří" i prostě "úžasné".

CHAOTICKÁ ANA - premiéra 20. listopadu
více o filmu zde
Z filmu Chaotická Ana
Snímek autora slavného filmu Sex a Lucía Julia Medema vypráví o Aně, dívce vychované v jeskyni. S otcem, kterému přezdívá Zvíře, žije na Ibize a dny tráví malováním obrazů.

Když jí jednoho dne na místním trhu přijde nabídka odjet do Madridu a rozvinout svůj talent tam, neváhá. Zpočátku to vypadá jen na rozkošatělý popis bohémského života, brzy ale Ana začne propadat vizím, které pikantní realitu zcela pohltí.

Co je pravda a co fantazie? Co bylo, co je, co bude a co by mohlo být? Hypnóza, kterou Ana podstupuje, rozostřuje kontury a zanechává hrdinku napospas chaosu.

IVETKA A HORA - premiéra 17. listopadu
recenze zde
Z dokumentu Ivetka a Hora
Dne 5. srpna 1990 odpoledne si Ivetka, Katka a její bratr Miťko hráli na mýtině na hoře Zvir na Lubovnianské vrchovině na severovýchodním Slovensku. Z okolního lesa se najednou začaly ozývat podivné zvuky, které se blížily.

Děti se schovaly v blízkém seníku, ale zvuky neustávaly, naopak byly čím dál blíž, aniž bylo cokoli vidět. Strach dětí se stupňoval. Napadlo je modlit se a najednou všechno ustalo a na lavičce v seníku seděla Panna Maria.

Doprovodila děti do vesnice. Rodiče jim vše rozmlouvali, vrátili se s dívkami zpět na to místo a ony se s Marií opět setkaly. Začaly se sem vracet, postupně i za přítomnosti mnoha poutníků, po nějakém čase se k místu přihlásila i církev.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Madagaskar 2: Útěk do Afriky - více o filmu zde - recenze zde
Anglické jahody - více o filmu zde - recenze zde
Fígle - více o filmu zde
Falco - více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Madagaskar 2Animáky táhnou i u nás - novou bondovku Quantum of Solace z prvního na druhé místo odsunul druhý Madagaskar. Bronz udržel Nestyda a do pětky nejnavštěvovanějších ještě počet prodaných lístků nominoval Kozí příběh a nezdolný optimismus muzikálu Mamma Mia!.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Z filmu Quantum Of SolaceV zámoří je pořadí na špici návštěvnosti opačné - vede Bond v patách s animovanými lumpy z Madagaskaru. Bronz patří komedii Role Models a pětku nejúspěšnějších doplňují Muzikál ze střední 3 a mysteriózní kriminálka Výměna.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Filmové hody pokračují i za týden. Do kin zamíří Renčův ambiciózní Hlídač č. 47, italská komedie Podzimní zahrady, hudební dokument Česká RAPublika, romantické Stmívání, jihokorejské drama Tokio! a konečně Pravidla lží od Ridleyho Scotta.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

RECENZE: Černý v Ku-klux-klanu baví. Než ho režisér bodne do zad

Záběr z filmu BlacKkKlansman

Nejlepší na filmu jménem BlacKkKlansman je fakt, že příběh černošského policisty, který pronikl mezi členy...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

Najdete na iDNES.cz