Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu
06:55
Moderátor Steve Martin ukončil v losangelském Shrine Auditoriu 73. ročník cen americké filmové akademie. Ceremoniálu se přímo v sále zúčastnilo šest tisíc diváků.
06:52
Děkujeme všem čarodějům, kteří oživili Koloseum a umožnili natočit film Gladiátor. Byl to úžasný sen, řekli producenti vítězného filmu.
06:50
Nejlepším filmem roku 2000 se stal historický velkofilm Gladiátor.
06:49
Michael Douglas přečetl nominace na nejlepší film roku 2000: Tygr a drak, Gladiátor, Erin Brockovich, Čokoláda a Traffic.
06:48
No pódium přichází Michael Douglas. Na konci svého proslovu oznámí jméno nejlepšího filmu roku 2000.
06:48
Chci poděkovat všem, kteří část dne tráví tím, že něco tvoří. Bez umění by se nedalo žít, zafilozofoval režisér snímku Traffic Steven Soderbergh.
06:46
Tom Cruise předal cenu za nejlepší režii Stevenu Soderberghovi za film Traffic. Režisér byl nominován hned za dva filmy: zmíněný Traffic a Erin Brockovich.
06:44
Film je milostným dopisem o hudbě a o rodině. Proto chci poděkovat právě hudebníkům a rodině," řekl oscarový scenárista filmu Na pokraji slávy Cameron Crowe.
06:41
Tom Hanks přečetl i jméno vítěze za nejlepší původní scénář - jeho jméno zní Cameron Crowe. Napsal scénář k filmu Na pokraji slávy.
06:40
Kdybych si vymyslel příběh, ve kterém tady budu stát, nikdo by mi ho nevěřil, komentoval zisk sošky scenárista filmu Traffic Stephen Gaghan.
06:39
Oscara za nejlepší adaptovaný scénář převzal Stephen Gaghan, autor scénáře k filmu Traffic.
06:36
Nominace na cenu za nejlepší scénář přednesl z obrazovky překvapivě vědec a spisovatel Arthur C. Clarke, sedící v křesle na Srí Lance, kde v danou chvíli bylo pondělní dopoledne, 11 hodin.
06:35
Blíží se vyhlášení kategorie Nejlepší scénář. Za mikrofon přišel herec Tom Hanks.
06:31
Už mám televizi, takže vám budu chvíli něco vyprávět. Možná, že už tady nikdy stát nebudu, žertovala Julia Robertsová. Digitální televizi získá držitel Oscara s nejkratším děkovacím proslovem. Robertsová překročila limit 45 vteřin stanovený pro řeč vítěze velmi výrazně.
06:24
Je to rok od doby, kdy jsem odsud odtančil s Oscarem a doufám, že jedna z žen bude za chvíli podobně šťastná, uvedl kategorii nejlepší herečka Kevin Spacey.
06:23
Držitel dvou Oscarů za filmy Obvyklí podezřelí a Americká krása Kevin Spacey oznámil nominace na cenu za nejlepší herečku v hlavní roli. Cenu si na pódium přišla převzít třiatřicetiletá Julia Robertsová, která ji získala za roli ve filmu Erin Brockovich.
06:21
Čestného Oscara převzal scenárista Ernest Lehman.
06:16
Jako poslední se divákům v sále losangeleského Shrine Auditoria představil film nominovaný na nejlepší snímek roku 2000 - Čokoláda.
06:11
Režisér Ridley Scott je člověk, kterému opravdu vděčím za tuto cenu. Úžasný štáb lidí z 22 zemí odvedl skvělou práci, komentoval zisk sošky novozélandský herec Russell Crowe.
06:05
Loňská laureátka Oscara za film Kluci nepláčou vyhlásila nominace v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Cenu poté předala Russellovi Croweovi, hlavnímu hrdinovi z historického velkofilmu Gladiátor.
06:04
Je to opravdu ohromné. Chci poděkovat členům akademie, že měli odvahu mě zvolit, řekl ze Sydney přes satelit Bob Dylan.
06:02
Oscara za nejlepší skladbu získal letos šedesátiletý zpěvák Bob Dylan za píseň Things Have Changed, kterou složil pro film Wonder Boys.
05:59
Zpěvák Bob Dylan vystoupil živě přes satelit ze Sydney s písní Things Have Changed. Dylan je v současné době na turné v Austrálii.
05:56
Herec Ben Affleck uvedl ukázku ze čtvrtého snímku nominovaného na nejlepší film roku 2000 - Traffic.
05:54
Děkuji velice talentovným hercům, ... a všem Číňanům, kteří nám pomohli film natočit, komentoval zisk sošky za nejlepší zahraniční film režisér snímku Tygr a drak Ang Lee. Jeho film zatím získal čtyři Oscary.
05:54
Cenu za nejlepší zahraniční film získal Tygr a drak, snímek Musíme si pomáhat českého režiséra Jana Hřebejka zůstal mezi poraženými.
05:52
Francouzská herečka Juliette Binoche oznámila nominace na cenu za nejlepší zahraniční film.
05:45
Také jsem přemýšlel o podobném oblečku, komentoval nezvyklý tvar sukně zpěvačky Björk moderátor večera Steve Martin.
05:40
Islandská zpěvačka Björk přednesla nominovanou píseň z filmu Tanec v temnotách.
05:30
Hrdina temného thrilleru Mlčení jehňátek a nového pokračování Hannibal, herec Anthony Hopkins předal I. G. Thalbergovu cenu producentovi a kameramanovi Dinu De Laurentiisovi.


Najdete na iDNES.cz