Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmová Taková normální rodinka: jinudy tamtéž

  3:32aktualizováno  3:32
Hrdinové nosí stejná jména jako ve slavném seriálu, ale mají jiné tváře a zažívají odlišné příhody. Proč tedy filmová komedie Taková normální rodinka, jež se včera poprvé představila na pracovní projekci, nevstoupí 16. dubna do českých kin pod odlišným názvem?

natáčení filmu Taková normální rodinka - Vanda Hybnerová, její filmová maminka Eva Holubová, babička Lilian Malkina, Kateřina Monika Zoubková, vpředu Lubo Kostelný | foto: Tomáš Pánek

"Je to opravdu jen volná variace na dané téma. Napsal a natočil jsem ji podle sebe – tak, aby mě těšila, bavila a hlavně dojímala. Je mi totiž bližší romantika než ztřeštěnost," vysvětluje divadelní režisér Patrik Hartl, pro nějž je Rodinka filmovou prvotinou.

"Ale to hlavní ze seriálu jsem se snažil na plátno přenést: hřejivé teplo a svobodomyslnost rodiny Hanákových."

Titulem filmu se prý nezabýval, ale pokládá za správné přiznat v něm původní zdroj, odkud "čerpá energii". Dohady o název uťala představitelka maminky Eva Holubová poznámkou, že beztak prý největší úspěch čeká Takovou normální rodinku v zahraničí – a tam stejnojmenný seriál neznají.

"Samozřejmě že paní Hanákovou nehraju jako Dana Medřická. Já jsem jiná máma jiné generace, stejně jako byla jiná moje maminka, ale to hlavní zůstává společné: i má postava v Rodince by dala za svou smečku život," tvrdí Holubová.

Se smíchem přiznala, jak zasahovala do kostýmů: "Zástěru mám svou, z Peru. A když jsem viděla, že má Ivana Chýlková velký klobouk, nechala jsem si zvětšit dekolt."

Režisér s herci probíral a měnil už scénář, jak je zvyklý z divadelních zkoušek. Zvláštní pochvalu si od něj vysloužila Lilian Malkina za postavu babičky – i když kvůli jejímu přízvuku musel roli, již hrávala Marie Rosůlková, upravit.

Takže filmová babička prý pochází z Ukrajiny a s dědečkem se potkala na stavbě mládeže. "K téže melodii používá jiné tóny. Našla odvahu dělat to po svém, a to je vždycky radost," říká Hartl o estonské herečce známé už z Kolji.

Nový typ komedie si vyzkoušel také Jiří Mádl, který představuje Zdeňka, nápadníka mladší dcery Hanákových. Na rozdíl od seriálového ženicha ten filmový teprve studuje – ale co vlastně?

"Ani nevím, v těch skriptech byly takové podivné čáry, takže asi matematiku. Ale režisér mi povídal, ať říkám cokoli, že se to nepozná," smál se Mádl, filmový syn Chýlkové. Teprve pak mu Hartl svěřil, že jeho hrdina studuje stavařinu na ČVUT.

Jiná cesta, stejný cíl
Herci tvrdí, že si během letního natáčení ve staré hájence připadali jako skutečná rodina, a ani čas na tom podle Holubové nic nezměnil.

"To přetrvá na celý život, jak vidím své filmové dcery, hned bych jim jednu trhla," žertovala. Tvůrci už film pustili také autorce původního příběhu Fan Vavřincové. Režiséra potěšila, neboť mu prý řekla, že došel do stejného cíle jinou cestou.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

VIDEO: Strašidelně zamilovaný Drákula zve na Hotel Transylvánie 3

trailer k filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Když se rodinka z animované série Hotel Transylvánie ve třetím dílu s podtitulem Příšerózní dovolená nalodí na výletní...

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Najdete na iDNES.cz