Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmová Taková normální rodinka: jinudy tamtéž

  3:32aktualizováno  3:32
Hrdinové nosí stejná jména jako ve slavném seriálu, ale mají jiné tváře a zažívají odlišné příhody. Proč tedy filmová komedie Taková normální rodinka, jež se včera poprvé představila na pracovní projekci, nevstoupí 16. dubna do českých kin pod odlišným názvem?

natáčení filmu Taková normální rodinka - Vanda Hybnerová, její filmová maminka Eva Holubová, babička Lilian Malkina, Kateřina Monika Zoubková, vpředu Lubo Kostelný | foto: Tomáš Pánek

"Je to opravdu jen volná variace na dané téma. Napsal a natočil jsem ji podle sebe – tak, aby mě těšila, bavila a hlavně dojímala. Je mi totiž bližší romantika než ztřeštěnost," vysvětluje divadelní režisér Patrik Hartl, pro nějž je Rodinka filmovou prvotinou.

"Ale to hlavní ze seriálu jsem se snažil na plátno přenést: hřejivé teplo a svobodomyslnost rodiny Hanákových."

Titulem filmu se prý nezabýval, ale pokládá za správné přiznat v něm původní zdroj, odkud "čerpá energii". Dohady o název uťala představitelka maminky Eva Holubová poznámkou, že beztak prý největší úspěch čeká Takovou normální rodinku v zahraničí – a tam stejnojmenný seriál neznají.

"Samozřejmě že paní Hanákovou nehraju jako Dana Medřická. Já jsem jiná máma jiné generace, stejně jako byla jiná moje maminka, ale to hlavní zůstává společné: i má postava v Rodince by dala za svou smečku život," tvrdí Holubová.

Se smíchem přiznala, jak zasahovala do kostýmů: "Zástěru mám svou, z Peru. A když jsem viděla, že má Ivana Chýlková velký klobouk, nechala jsem si zvětšit dekolt."

Režisér s herci probíral a měnil už scénář, jak je zvyklý z divadelních zkoušek. Zvláštní pochvalu si od něj vysloužila Lilian Malkina za postavu babičky – i když kvůli jejímu přízvuku musel roli, již hrávala Marie Rosůlková, upravit.

Takže filmová babička prý pochází z Ukrajiny a s dědečkem se potkala na stavbě mládeže. "K téže melodii používá jiné tóny. Našla odvahu dělat to po svém, a to je vždycky radost," říká Hartl o estonské herečce známé už z Kolji.

Nový typ komedie si vyzkoušel také Jiří Mádl, který představuje Zdeňka, nápadníka mladší dcery Hanákových. Na rozdíl od seriálového ženicha ten filmový teprve studuje – ale co vlastně?

"Ani nevím, v těch skriptech byly takové podivné čáry, takže asi matematiku. Ale režisér mi povídal, ať říkám cokoli, že se to nepozná," smál se Mádl, filmový syn Chýlkové. Teprve pak mu Hartl svěřil, že jeho hrdina studuje stavařinu na ČVUT.

Jiná cesta, stejný cíl
Herci tvrdí, že si během letního natáčení ve staré hájence připadali jako skutečná rodina, a ani čas na tom podle Holubové nic nezměnil.

"To přetrvá na celý život, jak vidím své filmové dcery, hned bych jim jednu trhla," žertovala. Tvůrci už film pustili také autorce původního příběhu Fan Vavřincové. Režiséra potěšila, neboť mu prý řekla, že došel do stejného cíle jinou cestou.
Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

Najdete na iDNES.cz