Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmová hiphopová pohádka pokračuje

  16:19aktualizováno  16:19
Před rokem a půl přijali diváci více než příznivě hiphopovou pohádku Let´s Dance. Teď mají šanci si zážitek prohloubit u druhého dílu, který slibuje ještě dynamičtější podívanou.

Z filmu Let's Dance 2 | foto: SPI Film

Pokud první díl vyprávěl, jak se mladý tanečník dostal z ulice na jeviště, Let’s Dance 2 s podtitulem Street Dance to otočil.

Nový příběh jde zpět k základům a bere studenty Marylandské školy umění z nablýskaných sálů do samotného srdce baltimorského tanečního undergroundu.

Právě střet načančaného světa školy a tvrdé reality ulice tvoří páteř celého filmu. Navíc v "šedé zóně" mezi oběma světy musí hrdinové řešit klasické teenagerovské starosti - lásku, ambice, loajalitu.

Snímek vypráví o tvrdohlavé Andie, která nadevše miluje street dance. Začne studovat na Marylandské škole umění, snaží se zapadnout, a přitom si udržet starý styl života. Tak spojí své síly s nejlepším tanečníkem školy Chasem, aby zvítězili v soutěži The Street.

Trailer k filmu Let´s Dance 2: Street Dance

Konkurence hudebních a tanečních filmů je silná, proto producenti oslovili mladého, ale slibného režiséra jménem Jon M. Chu. Jeho devizou jsou nejen mnohá ocenění za krátké filmy, ale i taneční minulost.

"Když Jon přišel, měl tolik originálních a jedinečných nápadů. Byl hned připravený ukázat všechny své přednosti – lásku k tanci, vynalézavost a ze všeho nejvíce vášeň pro vyprávění příběhu," pochvaluje si volbu režiséra producentka Jennifer Gibtonová.

Chuovým záměrem pak bylo dát filmu nový, ostřejší a agresivnější postoj. "Chtěli jsme použít odvážnější styl, vejít do ulic, kde jsme mohli zapracovat do děje více rozmanitých pohybů – step, breakdance, salsu. To také otevřelo dveře řadě nových postav,“ popisuje režisér.

Nejlepší z nejlepších
Aby se režisérova vize scénáře, který napsaly Toni Ann Johnsonová a Karen Barnaová, mohla realizovat, bylo třeba najít odpovídající obsazení.

Postavu Chase - hvězdy Marylandské školy umění - svěřili mladému Robertu Hoffmanovi. Ten tancuje už od školky a zvládá snad všechny myslitelné taneční styly.

"Robert je velmi přirozený a opravdový. Má v sobě stále to kouzlo kluka ze školy, ale je také výjimečným tanečníkem," libuje si Chu.

Srdcem celého filmu je ale postava Andie, dívky vycházející z drsného prostředí okrajových městských čtvrtí. Té se s chutí zhostila Briana Eviganová, která se už od sedmi let věnuje hiphopovému tanci a zkušenosti sbírala ve videoklipech a několika nezávislých filmech.

Souznění mezi herci prý zafungovalo okamžitě. "Když spolu četli, byla to magie," říká Chu. "Briana se do toho pustila a s Robertem čerpali z energie toho druhého, přesně jak jsme doufali."

Náročné bylo vybrat členy pouliční taneční skupiny 410, ze které Andie pochází. Konkurzy probíhaly v Baltimoru i New Yorku, zúčastnilo se jich na pět set tanečníků, ale náročným sítem filmařů a choreografů nakonec prošli jen ti nejlepší z nejlepších.

Své si žádala i choreografie, vedená Jamalem Simsem, který se podílel už na prvním filmu, a kamera. "Chtěl jsem být vizuálně odvážnější, nechtěli jsme vytvořit hudební klip, ale protkat vyprávění do tance a naopak. Jon mi k tomu dal hodně prostoru," říká kameraman Max Malkin.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz