Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filmová hiphopová pohádka pokračuje

  16:19aktualizováno  16:19
Před rokem a půl přijali diváci více než příznivě hiphopovou pohádku Let´s Dance. Teď mají šanci si zážitek prohloubit u druhého dílu, který slibuje ještě dynamičtější podívanou.

Z filmu Let's Dance 2 | foto: SPI Film

Pokud první díl vyprávěl, jak se mladý tanečník dostal z ulice na jeviště, Let’s Dance 2 s podtitulem Street Dance to otočil.

Nový příběh jde zpět k základům a bere studenty Marylandské školy umění z nablýskaných sálů do samotného srdce baltimorského tanečního undergroundu.

Právě střet načančaného světa školy a tvrdé reality ulice tvoří páteř celého filmu. Navíc v "šedé zóně" mezi oběma světy musí hrdinové řešit klasické teenagerovské starosti - lásku, ambice, loajalitu.

Snímek vypráví o tvrdohlavé Andie, která nadevše miluje street dance. Začne studovat na Marylandské škole umění, snaží se zapadnout, a přitom si udržet starý styl života. Tak spojí své síly s nejlepším tanečníkem školy Chasem, aby zvítězili v soutěži The Street.

Trailer k filmu Let´s Dance 2: Street Dance

Konkurence hudebních a tanečních filmů je silná, proto producenti oslovili mladého, ale slibného režiséra jménem Jon M. Chu. Jeho devizou jsou nejen mnohá ocenění za krátké filmy, ale i taneční minulost.

"Když Jon přišel, měl tolik originálních a jedinečných nápadů. Byl hned připravený ukázat všechny své přednosti – lásku k tanci, vynalézavost a ze všeho nejvíce vášeň pro vyprávění příběhu," pochvaluje si volbu režiséra producentka Jennifer Gibtonová.

Chuovým záměrem pak bylo dát filmu nový, ostřejší a agresivnější postoj. "Chtěli jsme použít odvážnější styl, vejít do ulic, kde jsme mohli zapracovat do děje více rozmanitých pohybů – step, breakdance, salsu. To také otevřelo dveře řadě nových postav,“ popisuje režisér.

Nejlepší z nejlepších
Aby se režisérova vize scénáře, který napsaly Toni Ann Johnsonová a Karen Barnaová, mohla realizovat, bylo třeba najít odpovídající obsazení.

Postavu Chase - hvězdy Marylandské školy umění - svěřili mladému Robertu Hoffmanovi. Ten tancuje už od školky a zvládá snad všechny myslitelné taneční styly.

"Robert je velmi přirozený a opravdový. Má v sobě stále to kouzlo kluka ze školy, ale je také výjimečným tanečníkem," libuje si Chu.

Srdcem celého filmu je ale postava Andie, dívky vycházející z drsného prostředí okrajových městských čtvrtí. Té se s chutí zhostila Briana Eviganová, která se už od sedmi let věnuje hiphopovému tanci a zkušenosti sbírala ve videoklipech a několika nezávislých filmech.

Souznění mezi herci prý zafungovalo okamžitě. "Když spolu četli, byla to magie," říká Chu. "Briana se do toho pustila a s Robertem čerpali z energie toho druhého, přesně jak jsme doufali."

Náročné bylo vybrat členy pouliční taneční skupiny 410, ze které Andie pochází. Konkurzy probíhaly v Baltimoru i New Yorku, zúčastnilo se jich na pět set tanečníků, ale náročným sítem filmařů a choreografů nakonec prošli jen ti nejlepší z nejlepších.

Své si žádala i choreografie, vedená Jamalem Simsem, který se podílel už na prvním filmu, a kamera. "Chtěl jsem být vizuálně odvážnější, nechtěli jsme vytvořit hudební klip, ale protkat vyprávění do tance a naopak. Jon mi k tomu dal hodně prostoru," říká kameraman Max Malkin.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Najdete na iDNES.cz