Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Film týdne na iDNES.tv zve na oslavu mezilidských vztahů

  10:24aktualizováno  10:24
Diváci internetové televize iDNES.tv si určitě vzpomínají na snímek Čekání na Roberta, který byl uveden coby Film týdne před čtrnácti dny. Jeho režisér Robert Nejedlý teď nabízí další kousek ze svého archivu - Počítání pražců.

Z filmu Počítání pražců | foto: iDNES.cz

FILMY TÝDNE NA IDNES.TV

Televize iDNES.tv už v rubrice Film týdne představila řadu krátkometrážních snímků či celovečerní zombie komedii Choking Hazard, jež byla k vidění i v kinech. Každý snímek bývá uveden rozhovorem s tvůrcem.

Film Počítání pražců Nejedlý natočil před devíti lety. "Jestli v něčem spatřuji hodnoty, tak je to v lidských vztazích. Film Počítání pražců je taková oslava setkání dvou lidí a jejich radosti z něho," míní režisér.

Počítání pražců je dílko úspěšné. Desetiminutový hraný film vybojoval v roce 2000 1. místo na festivalu PAF 2000, a to i přesto, že Nejedlý je považován za režiséra čistě amatérského.

Zatímco mnoho jeho bývalých spolupracovníků totiž vystudovalo filmové školy a zůstalo v oboru, David Nejedlý vyměnil filmovou režii za občasné psaní a divadlo.

"Když jsem se na filmy s odstupem díval, došlo mi, že postrádají jistou lehkost. Pokud bereme film jako zachycení pravdy, osobně si myslím, že jsem toho nikdy nebyl schopen, a nejsem ani jist, že jsem o to usiloval," podotýká Nejedlý.

Na uváděný film ale vzpomíná v dobrém. "Pokud bych ale měl jmenovat nějaký ze svých filmů, se kterými jsem spokojen, bylo by to určitě Počítání pražců," dodává režisér.

KONTINUÁLNÍ VYSÍLÁNÍ iDNES.tv

Portál iDNES.cz spustil nonstop vysílání své internetové televize iDNES.tv 1. srpna 2008. Vysílání spojuje klasické televizní 24hodinové vysílání, kdy divák pasivně sleduje předem připravený program, vedle toho si však může v daný okamžik aktivně pustit něco, co se již odvysílalo, nebo dokonce to, co se teprve vysílat bude, tedy video na vyžádání neboli on demand.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

Najdete na iDNES.cz