Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Film o slavném králi hledá v Česku stovky komparzistů

  12:20aktualizováno  12:20
Bartolomějská noc, nelítostné souboje mezi katolíky a protestanty i milostné pletky Jindřicha IV. Navarrského. Všechny tyto scény by se měly objevit v připravovaném německém snímku o životě tohoto francouzského krále, který se bude v září natáčet i na severu Čech.

Jindřich IV. Navarrský | foto: Wikipedia

Filmaři si vybrali interiéry zámku Duchcov a kostela ve Výsluní na Chomutovsku či město Bílinu. Lidé mají navíc možnost se natáčení zúčastnit.

Castingová agentura Extrafilms pořádá 6. srpna v ústeckém domě kultury konkurz na komparzisty. Do filmu potřebuje obsadit zhruba šest set zájemců. Polovina z nich se aktivně zapojí do bitev, jiní se promění ve šlechtu.

Natáčení se mohou zúčastnit lidé bez rozdílu věku. Další castingy proběhnou 7. a 8. srpna v Teplicích, Bílině a Mostě. Jak uvedl Ústecký deník, komparzisté budou na natáčení sváženi.

Film po dokončení poběží nejprve v kinech. Později ho bude možné vidět i v televizi, a to v sestříhané dvoudílné podobě.

Snímek, který se bude odehrávat na přelomu 16. a 17. století, představí francouzského krále Jindřicha IV. Navarrského. Ten se oženil s Markétou z Valois, přezdívanou Margot.

Jejich svatba měla přinést mír. Dlouhodobě proti sobě totiž bojovali katolíci, k nimž náležela i Markéta, a protestanti, jejichž víru vyznávali Bourboni, k nimž patřil Jindřich.

Pod názvem Bartolomějská noc vstoupila v roce 1572 do dějin jejich svatba i následné události, při kterých zemřelo několik tisíc protestantů.

Po vymření rodu Valois se Jindřich dostává na trůn, rozvádí se s Markétou a následně se žení s Marií Medicejskou. Roku 1610 byl zavražděn katolickým fanatikem.

Snímek proto slibuje dramatické situace. Možná v něm bude zachycena i skutečnost, že Jindřich nepatřil k nejvěrnějším manželům. Král totiž proslul jako velký proutník.

Autoři:Nejčtenější

Mladý, hvězdný, zamilovaný. To je Jan Žižka, film za půl miliardy korun

Představitel Jana Žižky Ben Foster s režisérem Petrem Jáklem

Velkou bitvou v lomu nedaleko Prahy začne v pondělí natáčení historického velkofilmu Jan Žižka. Zahraniční hvězdy už se...

PRVNÍ DOJMY: Česká zábava? Otázku Kde domov můj? klade firma Endemol

Z pořadu Kde domov můj? - speciál

Pro tři zářijové soboty vytáhla ČT vědomostní soutěž všedních podvečerů do hlavního času ve velkém studiu s diváky a za...Diváci nás poučili. Třetí Labyrint je přehlednější, řekl Strach Za scénou

Režisér Jiří Strach v kulturním magazínu Za scénou

„Český divák je hloubavý a pátravý. Co je schopen vymyslet za spekulace, je neuvěřitelné,” řekl Jiří Strach v pořadu Za...

Ceny Emmy po pauze vyhrála Hra o trůny, bodoval i příběh komičky

Peter Dinklage s cenou za vedlejší roli v seriálu Hra o trůny

Sedmdesátý ročník cen Emmy, televizních obdob Oscarů, vyhrály kultovní fantasy Hra o trůny a příběh sólové komičky The...

KOMENTÁŘ: Navoněná cenzura. Už i na videotéky uhodí evropské kvóty

Ze seriálu Kriminálka Staré město II.

Evropská komise je starostlivá maminka, která své děti chrání před cizáckou nákazou. Před časem nařídila, že alespoň...

Další z rubriky

VIDEO: Filmové Milénium pokračuje, přichází Dívka v pavoučí síti

Trailer k filmu Dívka v pavoučí síti

Mladá hackerka Lisbeth Salanderová, kterou hraje Claire Foyová, a novinář Mikael Blomkvist v podání Sverrira Gudnasona...

VIDEO: Tvůrce Rapla představuje duchařskou krimi podle Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Na motivy knihy Marie Poledňákové natočil Jan Pachl, tvůrce temných krimi Rapl a Cirkus Bukowsky, komediálně laděnou...

Ceny Emmy po pauze vyhrála Hra o trůny, bodoval i příběh komičky

Peter Dinklage s cenou za vedlejší roli v seriálu Hra o trůny

Sedmdesátý ročník cen Emmy, televizních obdob Oscarů, vyhrály kultovní fantasy Hra o trůny a příběh sólové komičky The...

Najdete na iDNES.cz