Filip Blažek o nahé scéně v Přešlapech: Tu růži mají holky v kostymérně

  7:50aktualizováno  12:51
Dlouho se herec Filip Blažek nemohl zbavit škatulky romantických hrdinů. Ohlas na seriál Přešlapy, ve kterém hraje potrhlého třicátníka Adama, nicméně ukazuje, že už ho veřejnost konečně vnímá jinak. "Děkujeme, v Přešlapech jste skvělý," znělo v on-line rozhovoru s iDNES.cz od začátku do konce. "Tohle bych opravdu nečekal," přiznal potěšený herec.

odpovědi Filipa Blažka najdete zde

Herec Filip Blažek alias seriálový Adam odpovídal na dotazy čtenářů iDNES.cz.

"Pár seriálů už jsem natočil, ale je pravda, že Přešlapy se mi asi točí nejlíp. A to i přesto, že je to co do tempa natáčení stejná továrna jako všechny jiné seriály, na jeden díl máme čtyři dny. Kvůli skvělým dialogům a partičce lidí, kteří se na Přešlapech sešli, mám zkrátka pro tenhle seriál slabost," řekl  Blažek, když odpovídal na dotazy čtenářů.

Ty se nejčastěji týkaly herecké partnerky Zuzany Norisové, původní předlohy k Přešlapům, britského seriálu Cold Feet a také několika konkrétních scén. Prim samozřejmě hrála ta, v níž Adam zpívá od okny své vyvolené úplně nahý s růží v zadnici.

"Byla to opravdová růže. Trny sice otrhali, ale takové ty zubaté lístečky ne. No a mně jeden zůstal, kde neměl. Dva dny jsem tu růži cítil," smál se pri vzpomínce na populární skeč Blažek s tím, že inkriminovanou růži ani nestihl nikomu darovat. "Čórly ji holky z kostymérny."

Zuzaniny záseky

Na Zuzanu Norisovou pro změnu prozradil, že je s ní těžké natočit scénu, protože je oba neustále "odbourává": Zuzka je smíšek jako já a někdy se zasekne uprostřed dialogu na takovejch kravinách a začne se tomu tak strašně tlemit, že se tomu i já, ostřílený odprdávač, nestačím divit," smál se herec. 

Čtyřiatřicetiletý Adam Machovský, kterého v seriálu TV Prima Přešlapy hraje, pracuje jako IT specialista. I když je to nenapravitelný sukničkář, ve skrytu duše se touží usadit. Možná si to ještě nepřiznal nebo ještě nepoznal tu pravou. Má s Filipem Blažkem něco společného? 

"Tenhle typ dotazů nesnáším. Role mají mluvit za mě, a ne já o nich," říká Blažek a na všechny podobné otázky proto odpovídá s nadsázkou. Naopak velmi vážně se zamýšlí nad dotazy, které směřují k jeho hereckému repertoáru.

Režiséři bez divadla

"Jakou ze svých rolí považuju za největší úspěch? To je hodně těžké vybrat... Asi Jerry Lukowski v muzikálu Donaha! Ale neberu tu roli jako největší úspěch, spíš jsem rád, že se mi ji vůbec podařilo dát dohromady, protože je pro herce na zpívání opravdu obtížná," vrátil se Blažek k jedné ze svých nejpopulárnějších divadelních rolí.

A snažil se odhalit i důvod, proč ho čeští režiséři neobsazují do celovečerních filmů. "Nejspíš je to hodně tím, ře režiséři nechodí do divadel, takže mě dál mají zaškatulkovaného. Nevědí, že už hodně dlouho hraju i jiné role než prince. A možná za to může i fakt, že na castingy chodím, jenom když mě pozvou," přiznal herec, kterého v listopadu čeká natáčení dalších třinácti dílů.  Z natáčení seriálu Přešlapy - Filip Blažek a Zuzana Norisová

"A pak by to mohlo být ještě dalších třináct. Pokud se podaří udržet úroveň seriálu, pak v to pevně doufám," prohlásil.

Blažek, který byl loni nominován na prestižní ocenění Thálie coby Randle Patrick McMurphy z Přeletu nad kukaččím hnízdem, své první angažmá získal v mosteckém divadle. Poté byl dlouho členem Divadla ABC, kde se profiloval nejprve jako představitel romantických hrdinů, a následně i v jiných, převážně tragikomických rolích (mj. Cizinec, Jak je důležité míti Filipa, Zmatení jazyků).

Filip Blažek v inscenaci Přelet nad kukaččím hnízdem

Nyní jej můžeme vidět hned v několika divadlech současně: hostuje v pražském Kalichu, divadle Palace, Na Vinohradech či  v  Příbrami. Velkou popularitu mu získal například muzikál Donaha! z repertoáru Divadla na Vinohradech.

Řadu příležitostí mu nabídla i televizní obrazovka – jeho tvář můžeme znát ze seriálů Poslední sezona, Letiště, Velmi křehké vztahy, ale také z televizních filmů jako Lišák, Azrael, anděl smrti nebo Lakomec.

Z filmu Na vlastní nebezpečí - Filip Blažek

První hlavní filmovou roli vytvořil v pohádce Zdeňka Zelenky Nesmrtelná teta (1993), romantický vzhled mu přinesl úlohy i v dalších pohádkách O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996), O perlové panně (1997), nebo romantickém snímku Andělská tvář (2002).

Novou éru filmových rolí pak nastartovala rodinná tragikomedie Duše jako kaviár (2004), vidět jsme ho mohli i dívčí komedii Pusinky (2007) či thrilleru Filipa Renče Na vlastní nebezpečí (2008).

V dlouhém povídání přišla nakonec řeč také na fotbal, který je oblíbeným tématem i jeho kolegy Davida Novotného. "Jasně že fandím. Spartě jako David. Mimochodem jsem rád, že si tu Spartu prosadil i do seriálu, jinak by byl mrtvej Homolka," smál se herec a tipl si i výsledek zápasu české reprezentace, který se hraje zítra: "3:1 pro nás, ale obávám se, že se to tam hodně popere. Určitě budu koukat. V kolik že to hrajou?"

Autor:Nejčtenější

Bart Simpson mi způsobil celoživotní problém, řekl Martin Dejdar Za scénou

Herec a dabér Martin Dejdar v kulturním magazínu Za scénou.

„Věděli jsme, že originál mluví žena, tak jsme se snažili nalézt něco jiného. Jediné, co jsem však opravdu hledal, byl...

PRVNÍ DOJMY: Výzva, noblesa, užít si to. Zakázaná slova StarDance

Jiří Dvořák patří ve StarDance k favoritům

Boj o vítěze tanečního parketu zahájil v ČT devátou sezonu. Tradičně, protože přenosem StarDance opět provázejí Tereza...POSLEDNÍ DOJMY: Bylo to krátké a bylo toho málo. Sbohem, 1 proti všem

Moderátoři pořadu 1 proti všem

Opěvovaná vlajková loď podzimu Primy, interaktivní soutěž 1 proti všem, skončila pro nízký zájem publika předčasně...

Na dně Štrbského plesa našli po padesáti letech tomahavk Gojka Mitiće

Slovenští potápěči s nečekaným úlovkem staré filmové rekvizity

Velký had, poslední z kmene Mohykánů, stále neřekl poslední slovo. Slovenští potápěči totiž vylovili tomahavk, který do...

Zemřel herec Břetislav Slováček, novinář z filmu Rozpuštěný a vypuštěný

Herec Břetislav Slováček v březnu 2009, kdy působil v souboru Divadla na...

Ve věku 70 let zemřel herec Břetislav Slováček. Hrál dlouhá léta v pražském Divadle na Vinohradech, odkud v 90. letech...

Další z rubriky

Další státní cena v ohrožení, odmítla ji rodina Evalda Schorma

Příběh falešného faráře (Vlastimil Brodský),  který pomáhá všem vesničanům, ale...

Letošní předávání cen v kultuře, jimiž stát oceňuje výrazné osobnosti, má další trhlinu. Poté, co odmítl převzít cenu...

Zemřel herec Břetislav Slováček, novinář z filmu Rozpuštěný a vypuštěný

Herec Břetislav Slováček v březnu 2009, kdy působil v souboru Divadla na...

Ve věku 70 let zemřel herec Břetislav Slováček. Hrál dlouhá léta v pražském Divadle na Vinohradech, odkud v 90. letech...

Banksy skartované dílo přejmenoval na Láska v koši. Majitelce zůstane

Šokované publikum sleduje, jak Banksyho obraz ničí sám sebe.

Žena, která za více než milion liber zakoupila dílo záhadného umělce Banksyho, jež se vzápětí samo skartovalo, si jeho...Najdete na iDNES.cz