Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filatelisté si dají sraz v Jihlavě

  10:00aktualizováno  10:00
Jihlava - Celostátní kolo filatelistické olympiády a Kongres mladých filatelistů bude o nadcházejícím víkendu hostit Jihlava. V souvislosti s těmito dvěma akcemi, vydala Česká pošta příležitostné razítko a speciální korespondenční lístek. Na lísku je znázorněna grafika budovy školy na Havlíčkově ulici z roku 1925. Tehdy byl tento objekt znám spíše pod jménem Dřevěnomlýnská škola.

"Razítkem bude razit listovní zásilky pouze dva dny, a to od 15. do 16. června," poukazuje na zajímavost Pravoslav Schleis, provozovatel jihlavské Poštovny a člen klubu jihlavských filatelistů.

Filatelistická olympiáda se uskuteční v době od 15. do 17. června v prostorách Základní školy Havlíčkova v Jihlavě a sjede se na ní téměř šedesát účastníků z celé republiky. "Hlavní náplní olympiády bude soutěž o nejlepšího mladého filatelistu," vysvětluje Pravoslav Schleis.

Ve čtyřech věkových kategoriích budou mladí nadšenci prokazovat své znalosti a dovednosti z oboru filatelie a poštovnictví. Hodnocení se ujmou vedle dalších odborníků i nejvyšší představitelé Svazu českých filatelistů - předseda Lubomír Brendl a tajemník Jaroslav Maleček. Hlavní maraton prověřování znalostí mladých filatelistů se uskuteční v sobotu v dopoledních hodinách. Slavnostní vyhodnocení filatelistické olympiády a předání cen pořadatelé naplánovali na 17. června, v aule Vyšší odborné školy na Tolstého ulici.

Druhou akcí, která se bude konat 16. června a má rovněž celorepublikový dosah, bude Kongres mladých filatelistů. "Jedná se o sraz vedoucích pracovníků filatelistických kroužků a jejich nejlepších členů," řekl Schleis o akci, která se uskuteční v prostorách restaurace U Lyžaře.

Na schůzce si budou filatelisté předávat vzájemné zkušenosti z práce v kroužcích a konfrontovat své postřehy a znalosti z práce.

Nedílnou součástí víkendového filatelistického setkání bude výstava známek. Ta bude ve dnech 15. až 21. června nainstalována ve výstavních prostorách galerie hotelu Gustav Mahler. Expozice bude následně ve dnech 21. až 24. června, (v době havířského průvodu) deponována do vestibulu jihlavského magistrátu.

Jihlavský klub filatelistů však pořadatelstvím této akce nekončí a na rok 2003 již v těchto dnech připravuje mezinárodní filatelistickou výstavu OSTROPA II. 2003.
V jejím rámci hodlají filatelistické přivítat zástupce z Německa, Rakouska, Polska či Rumunska.

Autoři:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

V 93 letech zemřela Luba Skořepová, herečka zkoumající záhady přírody

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Hrála v Národním divadle, desítky postav vytvořila i v televizních...

Najdete na iDNES.cz