Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festival nabídne české herecké hvězdy

  10:12aktualizováno  10:12
Již třetí ročník divadelní přehlídky Festival divadla 2-3-4 herců začne 2. března v Třebíči. V průběhu deseti dní budou k vidění některá z těch nejlepších divadelních komorních inscenací, jež nabízí současná pražská a brněnská divadelní scéna.

Přijede Bolek Polívka, Richard Krajčo, Jiří Bartoška i Ivana Chýlková.

Od 18.února jsou v prodeji vstupenky na všechna festivalová představení. Jde o profesionální česká divadla, která každoročně přijíždějí do Třebíče s hrami pro omezený počet herců.

Patronem festivalu se stal třebíčský rodák, bavič, herec a člen Národního divadla v Praze Miroslav Donutil. Ten také přehlídku v sále Národního domu slavnostně zahájí. Prvním z šesti představení, které diváci uvidí, bude komedie Bez předsudků s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou.

Hra Bez předsudků vznikla v režii Romana Štolpa. "Hra se odehrává v motelu, kde musí v jediném volném pokoji neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen," řekla k zahajující lechtivé komedii Ivana Řídká z pořádajícího třebíčského kulturního střediska.

V průběhu dalších dní se diváci mohou těšit na herce zvučných jmen, které jinak vidí spíše v televizi, než na scéně některého z divadel na Vysočině. Přijede Richarda Krajča, Martina Delišová a David Švehlík s vtipnou komedií, pojednávající o životních strastech a slastech tří mladých lidí.

Chybět nebude Ivana Chýlková, Eva Holubová spolu s Jaromírem a Janem Medunou. Velkým lákadlem divadelní přehlídky je také představení s Jiřím Bartoškou a Zuzanou Bydžovskou či tolik opěvované Čekání na Godota v podání komika a herce Bolka Polívky.

"Jsme moc rádi, že se nám podařilo tento opravdový divadelní bonbónek na přehlídku dostat," řekla Ivana Řídká, která přišla s myšlenkou pořádání celé akce.

Hra je mistrovským tahem režiséra Zdeňka Černína z Městského divadla v Brně. Festival 11. března zakončí Divadelní spolek Frída z Brna hospodskou komedií pro dvacet postav a tři herce. V ní se představí i slovenský herec Kamil Mikulčík.

Autoři:Nejčtenější

Zemřel režisér Miloš Forman, tvůrce oscarového Amadea

Miloš Forman na snímku z roku 2004 při přebírání jedné z mnoha cen, kterých se...

Filmový režisér Miloš Forman, držitel dvou Oscarů za nejlepší režii a také otec dvou párů klukovských dvojčat, zemřel v...

VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...Doutník, sklenku a třikrát ho...o, vyzval DeVito k vzpomínce na Formana

Danny DeVito a Jack Nicholson ve slavném Formanově snímku Přelet nad kukaččím...

Edward Norton, Danny DeVito, Jim Carrey i Antonio Banderas. Největší osobnosti Hollywoodu vyjádřily smutek nad odchodem...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Další z rubriky

RECENZE: Záchvaty a třaskavý střet protipólů oživují poctivého Idiota

Záběr z kostýmové zkoušky nového nastudování Idiota v Divadle Rokoko

Nastudování Idiota v pražském Rokoku nabízí uctivé zpracování látky s několika režijními bonusy a především dobrými...

RECENZE: Kdo odcizil Dům v jabloních? Diváci pátrají ve Winternitzově vile

Záběr z imerzivního představení Dům v jabloních, které se hraje ve...

Ocitnout se v době první republiky a navíc v kouzelném prostředí Winternitzovy vily nabízí divákům nový imerzivní...

V Německu hrají Mein Kampf. Kdo přijde se svastikou, má vstup zdarma

Zdraví se Sieg Heil, mají násilnickou minulost, odsuzují místní ženy, které...

Pokud přijdete na představení Mein Kampf s hákovým křížem, máte vstup zdarma. Nečekanou nabídku učinilo divákům divadlo...

Najdete na iDNES.cz