Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dracula změní loď bratří Formanů ve hřbitov

  10:46aktualizováno  10:46
Divadelní loď bratří Formanů Tajemství se změní ve hřbitov. Tak totiž pojal scénograf Hynek Dřízhal novou inscenaci Dracula v podání souboru Aqualung, která má dnes v režii Pavla Kheka a Martina Vokouna premiéru.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - z generální zkoušky | foto: Ivan Prokop

"Budeme se snažit být hrůzostrašní v napětí. Diváci usednou u svých stolů v hledišti, které se změní ve hroby se svíčkami. Musí počítat s tím, že kdykoliv se může něco odehrát těsně vedle nich. Věříme, že je budeme neustále překvapovat, strašit a samozřejmě i bavit a rozesmívat," řekl Khek.

Volné umělecké seskupení Aqualung vzniklo před dvěma lety. "Po sbratření s Formany jsme svůj první projekt nazvaný Vzducholoď uvedli právě na jejich lodi. Loni následovala Cesta kolem světa v režii Aleše Kisila a letos komiks Pán času. Od podzimu bychom měli hostovat v Dejvickém divadle v Praze," podotýká principál Aqualungu Lubor Šplíchal.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - z generální zkouškyV inscenaci Dracula se objeví spolu s Janem Konečným, Václavem Rašilovem, Zuzanou Dřízhalovou, Evou Leimbergerovou a dalšími.

Adaptace známého románu Brama Stokera bude poslední novinkou končící první vlny devátého ročníku Vlnobití na lodi Tajemství. Od 27. června do 4. července tu bude mít celkem pět představení - loď kotví nad Libeňským mostem v Jankovcově ulici v Praze 7 - Holešovicích.

Khek s Vokounem chtěli Draculu realizovat už v přírodním divadle v Lokti, kde ještě jako studenti divadelní akademie připravili Sen noci svatojánské.

"Tehdy se to nepovedlo a teď jsme přivítali možnost nastudovat ho zase v netypickém prostředí. Příběh vytahujeme do hlediště a snažíme se rozehrát celý lodní prostor," řekl Khek.

Spolu se svým kolegou s tímto divadelním souborem pracuje poprvé. "Je to hravé divadlo, většinu situací jeho členové rozehrávají komediálně a improvizují, což je dobré," uvedl a vysvětlil, že horor na divadle má tu vlastnost, že sám sebe paroduje. V inscenaci se uplatní i stínohra, projekce a dokonce i loutky.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - čtená zkouškaPodle produkční Divadla bratří Formanů Blanky Borůvkové bude druhá vlna Vlnobití zahájena 20. srpna představením Vzducholoď - do té doby se na lodi hrát nebude.

"To ale neznamená, že by Formani zaháleli. Se svou plenérovou inscenací Obludárium budou dva měsíce na festivalu v Antverpách. Českou premiéru pak bude mít tento jejich projekt v září na festivalu Divadlo v Plzni," řekla Borůvková.

Pak se Obludárium hrané pod cirkusovým stanem přesune do Třeště u Jihlavy, dále do italského města Modena a poté zřejmě do Prahy či některé její okrajové části.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

Cirkus 20. století veze Rudé brigády, srpen 68 i rozhlasovou Válku světů

Záběr z představení 8, které Divadlo Continuo hraje na poli u Švestkového dvora.

Ač plánovanou premiéru spláchla a odnesla bouře, zve až do středy jihočeské Divadlo Continuo na svůj Švestkový dvůr, v...

Děti okupantů? Turisté v kožichu? V Arše řeší vztah k dnešním „Rusákům“

Záběr z představení Rusáci?

Jak se mladí Rusové žijící v Česku vyrovnávají s naším historickým komplexem? Jak vnímají vlastní minulost? I tyto...

RECENZE: Optimismus MacDonaldové překoná v Ungeltu i hospodářskou krizi

Záběr z představení Kdokoli může dělat cokoli

Betty opouští venkov a vrací se do Seattlu k sestrám a matce. Bohužel se právě píší 30. léta, ekonomická situace novým...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz