Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dracula změní loď bratří Formanů ve hřbitov

  10:46aktualizováno  10:46
Divadelní loď bratří Formanů Tajemství se změní ve hřbitov. Tak totiž pojal scénograf Hynek Dřízhal novou inscenaci Dracula v podání souboru Aqualung, která má dnes v režii Pavla Kheka a Martina Vokouna premiéru.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - z generální zkoušky | foto: Ivan Prokop

"Budeme se snažit být hrůzostrašní v napětí. Diváci usednou u svých stolů v hledišti, které se změní ve hroby se svíčkami. Musí počítat s tím, že kdykoliv se může něco odehrát těsně vedle nich. Věříme, že je budeme neustále překvapovat, strašit a samozřejmě i bavit a rozesmívat," řekl Khek.

Volné umělecké seskupení Aqualung vzniklo před dvěma lety. "Po sbratření s Formany jsme svůj první projekt nazvaný Vzducholoď uvedli právě na jejich lodi. Loni následovala Cesta kolem světa v režii Aleše Kisila a letos komiks Pán času. Od podzimu bychom měli hostovat v Dejvickém divadle v Praze," podotýká principál Aqualungu Lubor Šplíchal.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - z generální zkouškyV inscenaci Dracula se objeví spolu s Janem Konečným, Václavem Rašilovem, Zuzanou Dřízhalovou, Evou Leimbergerovou a dalšími.

Adaptace známého románu Brama Stokera bude poslední novinkou končící první vlny devátého ročníku Vlnobití na lodi Tajemství. Od 27. června do 4. července tu bude mít celkem pět představení - loď kotví nad Libeňským mostem v Jankovcově ulici v Praze 7 - Holešovicích.

Khek s Vokounem chtěli Draculu realizovat už v přírodním divadle v Lokti, kde ještě jako studenti divadelní akademie připravili Sen noci svatojánské.

"Tehdy se to nepovedlo a teď jsme přivítali možnost nastudovat ho zase v netypickém prostředí. Příběh vytahujeme do hlediště a snažíme se rozehrát celý lodní prostor," řekl Khek.

Spolu se svým kolegou s tímto divadelním souborem pracuje poprvé. "Je to hravé divadlo, většinu situací jeho členové rozehrávají komediálně a improvizují, což je dobré," uvedl a vysvětlil, že horor na divadle má tu vlastnost, že sám sebe paroduje. V inscenaci se uplatní i stínohra, projekce a dokonce i loutky.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - čtená zkouškaPodle produkční Divadla bratří Formanů Blanky Borůvkové bude druhá vlna Vlnobití zahájena 20. srpna představením Vzducholoď - do té doby se na lodi hrát nebude.

"To ale neznamená, že by Formani zaháleli. Se svou plenérovou inscenací Obludárium budou dva měsíce na festivalu v Antverpách. Českou premiéru pak bude mít tento jejich projekt v září na festivalu Divadlo v Plzni," řekla Borůvková.

Pak se Obludárium hrané pod cirkusovým stanem přesune do Třeště u Jihlavy, dále do italského města Modena a poté zřejmě do Prahy či některé její okrajové části.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

Plýtvání duší a časem. Faust ve Stavovském řeší krizi středního věku

Martin Pechlát ve Faustovi

Nastudování Goetheho klasiky ve Stavovském divadle je prvním režijním počinem Jana Friče v pozici kmenového režiséra...

RECENZE: Sex a kříže. Na Palmovce se ukřičené polské režie opravdu nebáli

Z uvedení Něco za něco v Divadle pod Palmovkou

Temná scéna, hutná a silně nabasovaná hudba. Od úvodních minut je jasné, že nastudování Shakespearovy poslední komedie...

VIDEO: Když se mluví bez mluvení a tancuje, aniž by se tancovalo

Festival Bazaar

Pražské Divadlo Ponec v pátek uvítá mezinárodně oceňované představení o lidské komunikaci v režii špičkového...

Najdete na iDNES.cz