Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dopis určený do rukou pana Christofa

aktualizováno 
- Vážení čtenáři iDnesu,
jako první internetový deník vám exkluzivně přinášíme přepis dopisu, který byl zaslán panu Christofovi, známém majiteli seriálu The Truman Show. Dopis byl poslán anonymně, máme však odůvodnění se domnívat, že Christof dobře zná odesílatele. Nebudeme zde psát žádné naše domněnky, či závěry, protože se domníváme, že je jen na vás, jaký úsudek si z dopisu vytvoříte.

Vážený pane Christofe,

vzhledem k naší předchozí domluvě, zasílám vám předběžný souhrn fakt, která jsem jako právník pana Trumana Burbanka získal. Již před třiceti lety jste koupil zárodek pana Burbanka od jeho matky s tím, že ho budete vychovávat jako svého vlastního syna. Vymohl jste si přístup do porodnice, kde se Burbank narodil a odvysílal tyto záběry do celého světa. Pan Burbank nemá proti vám v tomto bodu žádná obvinění, tvrdí, že veškerou zodpovědnost přebírá jeho matka, která zemřela po porodu.
Analyzováním smluv firmy Builroam jsem dospěl k názoru, že natáčecí komplex, jakousi klec, jste vystavěl již před porodem pana Burbanka, a tudíž nemůže být sporů o tom, zda jste kupoval dítě s úmyslem natáčet jeho život či ne. Pan Burbank se ohrazuje, protože je mu jasné, že jste ho uvrhnul do paralelního světa, který on jako dítě nemohl rozlišit od našeho a vychovával jste ho ve stálém bludu. Zvláštní důraz klade na plyšového medvídka, který měl v oku zabudovanou kameru, a tak bylo kdykoliv možné dívat se dítěti do úst. Můj klient to považuje za nahlížení do soukromí, kterého jste se posléze ujal v mnohem větší míře. O tom později.
Dětství Trumana Burbanka nebylo zase tak zlé a traumatizující, jak si mnozí členové spolku "Zachraňte Trumana!" myslí. Zde souhlasí i Truman Burbank, že jeho dospívání probíhalo bez větších překážek a k prvnímu intimnímu kontaktu s dívkou došlo až po 16. roku jeho věku. Naštěstí jste se vyvaroval veškerých obscénností a nechutností, což vám soud jistě přičte k dobru.
Zatím se tedy nedá mluvit o týrání dítěte, protože p. Burbank dospíval ve veškeré péči jeho adoptivních rodičů a vy, jako oficiální pěstoun, jste si vedl velmi dobře. První vážnější skutečností, na kterou budu u soudu poukazovat, je, že ač překročil osmnáct let svého věku (tudíž už BYL plnoletý), tak jste odmítl odhalit mu skutečnost a pokračoval jste dál ve svých ďábelských plánech.
Stejně tak poukáži na fakt, že nikdy nebylo mému klientovi dopřáno opustit ostrov Seaheaven, protože jste mu vštípil vodní fóbii. Psychiatr, kterého nebudu jmenovat, se mnou souhlasí v tom, že jste ovlivnil zrající osobnost Trumana Burbanka a zacházel s ním jako s hračkou. Naštěstí to na něj nemělo příliš devastující vliv, protože si uchoval cestovatelské choutky, které jsou mu vlastní do dneška (v této chvíli se nachází na ostrově Fidži s vaší bývalou statistkou). Tyto úmysly jste mu vymlouval pomocí jeho nejlepšího přítele, který za ním chodil i v krizových chvílích a jeho trápení natáčel kamerou LMC-007, kterou měl ukrytou v knoflíku u košile. Zde pan Truman zásadně nesouhlasí a hodlá svojí žalobu opřít na faktu, že jste mu “lezl” do soukromí kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Ani místo, kam se utíkal před světem, nebylo prosto pěti kamer.
Nebudu protahovat celý dopis, a tak další z obvinění uvedu pouze bodově. Souhrnem tvoří právnický materiál o několika stovkách stran, které jsou nazvány “Lukes report”. Následuje prvních deset bodů, na které jsem ochoten vás tímto připravit:
1) pan Truman zásadně nesouhlasí s instalací kamer ve své ložnici. I když diváci neviděli nic z toho, co se odehrávalo v noci, tak obsluha ve vašem řídícím centru si mohla užívat
2) pan Truman odmítá skutečnost, že by své manželství uzavřel s ženou, která byla za soužití s ním placena
3) pan Truman se ohrazuje proti instalaci všech kamer, které sledovaly jeho život (viz. Příloha 42, strany 1-5000)
4) pan Truman vás ODMÍTÁ uznat za boha (viz. vaše vyjádření pro TV společnost Novo, příloha 5)
5) pan Truman a s ním studenti psychiatrie po celém světě vás žalují z manipulace s rozvíjející se osobností
6) pan Truman vystupuje též jako svědek násilí, kterého se vaši lidé dopustili na jeho nynější přítelkyni
7) pan Truman po vás žádá finanční náhradu pro ženu, které byla odejmuta noha
8) pan Truman chce nového medvídka bez kamery v oku
9) pan Truman vás už nikdy nechce vidět, dle jeho vlastních slov "Ať se ten mizera dá vystřelit na Měsíc".
10) pan Truman po vás požaduje jako částečnou kompenzaci jeho utrpení, komplex Seaheaven
Další obvinění naleznete v přílohách 1-4, 6-20, 27-50. Jedná se i o žaloby komparsu, který využil vaší nenadálé, pro vás nešťastné, situace.

S úctou,

Luke X.

P.S: Peníze pošlete na konto číslo 1031622018/529303

Christof, muž, kterému celý svět vděčí za vznik Truman show.

Christof pomáhá nejlepšímu příteli Trumana Burbanka odříkat správně scénář.

Christoff miluje Trumanův obraz jako svého syna.

Všichni napjatě sledují pátrní po zmizelém Trumanovi.

Pozorné sledování děje je důležité...

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Dalibor Gondík jako Helena Vondráčková
TELEVIZIONÁŘ: Babiš, Aerosmith, nebo Pink? Jejich tvář má také známý hlas

Ustálenou lenivou skladbu sobotních taškařic zase jednou rozbije státotvorný test národa s rituální hrou na povolební koláče, sloupce, procenta a sňatky z...  celý článek

Jennifer Lawrence ve filmu matka!
RECENZE: Hororová matka! vyvolá spíše dojem chaosu než děsu

Už od dob, kdy v roce 2000 vznikalo jeho Rekviem za sen, hledá Darren Aronofsky inspiraci v hlubinách podvědomí, kde se stýká strach s nepřiznanými touhami.  celý článek

Upoutávka k seriálu Až po uši 2
VIDEO: Hřebejkův seriál Až po uši 2 se vydá na horské svahy

Všichni se hledají – a občas se najdou v cizí posteli, prozrazuje druhá série komediálního seriálu Jana Hřebejka Až po uši, který nasadí HBO 12. listopadu....  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.