Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Preacher není jenom násilí. Je to hledání víry, obhajuje seriál Cooper

  6:56aktualizováno  6:56
Hledá Boha s cigaretou v ruce a spravedlností v pěsti. Nový seriál The Preacher (v překladu Kazatel), který vysílá televize AMC, nabízí alternativu k velkolepým superhrdinským eposům. Představitel hlavního hrdiny Dominic Cooper odpovídal zahraničním novinářům na jejich otázky během setkání v Londýně.

Řekl byste, že postava kazatele Jesseho, kterého v seriálu ztvárňujete je superhrdina nebo antihrdina?
Asi antihrdina, ale netušící antihrdina. To je dobře, protože nemá ponětí, jak se svými schopnostmi, které jsou velmi silné, pracovat a využívat je. Zápolí s jejich výhodami. Otázkou ale je, jestli by se kdokoliv z nás zvládl vyrovnat s takovým množstvím síly. Opravdu bychom činili jenom dobro nebo bychom skončili plni sobeckých úmyslů?

Bylo složité se do jeho role vcítit?
Na začátku jsem si myslel, že to bude jednoduché, protože v komiksové předloze se dá o jeho charakteru vyčíst mnohé. Nakonec to ale tak jednoduché nebylo. Není to jako když máte román nabitý informacemi o historii dané postavy. A pak bylo taky těžké zahrát dobře to, jak moc je v první epizodě neustále deprimovaný, s kocovinou a jednoduše rezignovaný. Obával jsem se, že to bude nudné.

Fotogalerie

Jak se vám jako Britovi zvykalo na texaský přízvuk, kterým postava mluví?
Dostal jsem jazykovou poradkyni, stejně jako moje kolegyně Ruth, která ji taktéž potřebovala. Je složité zvládnout, aby přízvuk herci nelezl do herectví. Bylo celkem složité najít a určit přesnou míru toho, jak moc mám dialektu využívat.

Nespojil jste se s hereckým kolegou Andrew Lincolnem, který je taktéž Brit, ale v seriálu Živí mrtví, musí mluvit jižanským přízvukem?
S Andrewem jsem o tomto nemluvil. Máme ale stejného agenta, takže jsem se od něj spíš snažil zjistit, jak zvládá natáčet tak dlouho dobu a zároveň si udrží čistou tvůrčí mysl a není nudný.

Komiksová předloha seriálu je plná násilí a z náboženského hlediska velmi kontroverzní. Povedlo se tuto atmosféru udržet i v seriálu nebo jste trochu polevili?
Myslím, že ne. Řekl bych, že tvůrci seriálu byli naopak velmi odvážní a jde to poznat už od první epizody, kde jsou hned tři velké bitky. Není to ale jenom o násilí, v některých z nich více poznáváte jednotlivé postavy. Co se týče čistě náboženského hlediska, tak si myslím, že to udělali velmi chytře. Ten seriál nikoho nesoudí, ani se nesnaží podbízet názory. Naopak otvírá diskuzi.

Takže věřící lidé nebudou šokovaní?
Z mé zkušenosti nejsou věřící jen tak jednoduše šokováni. Jsou zvyklí na dlouhosáhlé diskuze a nesouhlas, který jim lidé často vyjadřují. Opravdu doufám, že to tak nebude, protože si myslím, že Jesse je muž, který doufá v nalezení víry.

V co by chtěl věřit?
Před smrtí svého otce měl velkou oporu v něm. Tu ale ztratil a tak hledá novou a doufá, že by ji mohl najít znovu právě v náboženství. Stále ale bojuje mezi dvěma protiklady - tím, čím je a tím, čím chce být.

Seriál Preacher můžete sledovat na stanici AMC každé pondělí od 3:00 v původním znění a od 10:00 večer s českým dabingem.

Autor:Nejčtenější

Nečekaně zemřela Dolores O'Riordanová, nezaměnitelný hlas Cranberries

Zpěvačka Dolores O'Riordanová na pražském koncertu kapely The Cranberries

Hlavní tvář irské skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová náhle zemřela ve věku 46 let. Zpěvačku našli v hotelovém...

PRVNÍ DOJMY: Pat a Mat, Vetchý a Donutil. A konec rudých iluzí

Hrdinové filmu Můj strýček Archimedes

Ač točí v obou zemích, tvrdí, že do rodného Řecka jezdí žít, kdežto do své druhé vlasti, do Česka, spíš pracovat. I...Zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. Do Prahy tajně přivezl Nico

Hudební publicista Vojtěch Lindaur na snímku z roku 2011

Ve věku šedesáti let po dlouhé nemoci zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. V říjnu 1985 do Československa tajně...

RECENZE: Rapl, Pustina a teď Vzteklina. Tohle opět není idylická série

Johana Matoušková a Kryštof Hádek v seriálu Vzteklina

Takřka hororovým masakrem při noční pitce v lovecké chatě začne na ČT 1 šestidílná Vzteklina. Krimi ze Šumavy má...

Ceny Trilobit vyhrál dokument Mečiar, anticenu dostal moderátor Soukup

Zuzana Kronerová a Pavel Nový ve filmu Bába z ledu

Český filmový a televizní svaz předal výroční ceny Trilobit. Nejlepším loňským filmem se stal dokument Mečiar, který...

Další z rubriky

VIDEO: Přichází Já, Tonya. Krasobruslařka, která napadla soupeřku

Trailer k filmu Já, Tonya

Životopisný příběh Já, Tonya, který do našich kin přijde 1. března, označují distributoři za „černočernou komedii“. S...

S mužem to byl zoufale odvážný čin, říká o manželství Pawlovská

Spisovatelka a scenáristka Halina Pawlowská

Spisovatelka a scenáristka Halina Pawlowská (62) ráda píše zábavnou formou nejen o lásce, ale i životních katastrofách....

Patnáct tisíc diváků postačilo Churchillovi jenom na čtvrté místo

Z filmu Nejtemnější hodina

Víkend v kinech patřil trvalkám, novinky startovaly na nižších příčkách. Nejúspěšnější z nich, Nejtemnější hodina s...

Najdete na iDNES.cz