Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DOKUMENT: Dopis Martina Michala pro Martu Kubišovou

  0:01aktualizováno  0:01
Portál iDNES.cz získal k nahlédnutí dopis pořadatele turné Golden Kids a manžela Heleny Vondráčkové Martina Michala adresovaný zpěvačce Martě Kubišové. Níže naleznete jeho plné znění.
Dopis, schránka, obálka, pošta,

Dopis, schránka, obálka, pošta, | foto: Profimedia.cz

V Řitce dne 09.03.2008

Vážená paní Kubišová,

vzhledem k nastalým okolnostem jsme, ač velmi neradi, nuceni Vám sdělit několik závažných a velmi zásadních okolností.

Jak velmi dobře víte, došlo mezi Vámi, panem Václavem Neckářem, paní Helenou Vondráčkovou a společností Agentura MM Praha, s.r.o. k dohodě o uspořádání společného turné Golden Kids, které by bylo spojeno s výročím 40 let založení tohoto uskupení a s nímž by bylo spojeno i vydání CD hitů a natočení a vydání DVD z jednoho z živých vystoupení v rámci celého turné.

Všechny strany s projektem výslovně souhlasily, včetně sjednaného honoráře. Na základě ústní dohody, která je ve Vašem případě doložitelná i následnou písemnou korespondencí s panem Jiřím Pritzem (kterého jste si určila jako zprostředkovatele a zástupce pro jednání s naší agenturou) a některými Vašimi vyjádřeními v médiích, započala příprava a jednání o možných termínech vystoupení.

Teprve po té, kdy z Vaší strany byly odsouhlaseny termíny a bylo odsouhlaseno, že budou na tyto termíny také podepsány smlouvy s pořadateli o uskutečnění toho kterého koncertu a tyto smlouvy byly také naší agenturou podepsány, což Vám bylo sděleno a toto jste akceptovala, byl najednou ze strany pana Jiřího Pritze vznesen požadavek, že se musí uzavřít písemná smlouva.

Byť bylo původně ujednáno, že písemnou bude až smlouva na koncert, který bude snímán pro výrobu DVD a případné televizní vysílání s ohledem na nutnost udělení licence, z naší strany byl návrh smlouvy zaslán, opět k rukám pana Jiřího Pritze. Jeho protinávrh však byl naprosto neakceptovatelný, neboť odňal jakoukoli možnost vůbec koncert v 02 Aréně zaznamenat, natož jej šířit prostřednictvím DVD.

Naopak se snažil o udělení licence k tomu, abyste mohla zazpívat publiku na koncertu (a to ještě s naprosto nepochopitelnými podmínkami, které by zhatily i samotné koncerty), což je naprostý právní i faktický nesmysl. V ostatních věcech byla smlouva poněkud svérázná a zčásti bylo zjevné, že došlo k nepochopení celé podstaty věci.

Byla však připravena naše advokátka, aby základní principy a mechanismy vysvětlila, o čemž jsme pana Pritze také informovali. K tomu bohužel nedošlo. Ze strany pana Jiřího Pritze pak byl naší agentuře doručen elektronickou poštou dopis, v němž nám sděluje, že jste jej informovala, že od projektu odstupujete.

Dopis byl odeslán dne 03.03.2008 a ačkoli jsme před tím avizovali a máme potvrzeno, že jste velmi dobře věděla, že jak jednatel společnosti, tak paní Helena Vondráčková, budou týden mimo Českou republiku, jednatele jiným způsobem nikdo nekontaktoval. Z tohoto důvodu tak předmětný dopis byl vyzvednut až po návratu, tedy 08.03.2008.

Od tohoto okamžiku jsou nejenom z naší strany vyvíjeny maximální snahy o vyřešení celé věci, prozatím, bohužel, marně. Již v mezidobí, konkrétně 05.03.2008, jste se vyjadřovala do médií, konkrétně pro internetové vysílání, kde jste sdělila, že není jasné, kdy Golden Kids vystoupí, neboť „kolidují termíny“.)

Což velmi znepokojilo jak pořadatele, tak sponzory, ale i příznivce, nehledě k tomu, že zejména u pořadatelů a sponzorů došlo přinejmenším ke zpochybnění dobré pověsti naší společnosti.

Musíme Vám, bohužel, sdělit, že Váš prokazatelný a výslovný souhlas s uskutečněním

koncertní šňůry Golden Kids (je prokázán jak svědky tak listinnými důkazy) a s

konkrétními termíny, jakož i s podpisy smluv na tato vystoupení, je uzavřením smlouvy, která nebyla nahrazena žádnou jinou. Vaše odstoupení od smlouvy je ve formě, jakou jste učinila, neplatné.

Pokud však na něm i nadále budete trvat, budeme nuceni především bezodkladně učinit veškerá opatření k tomu, aby byly vypovězeny, s Vaším výslovným souhlasem již uzavřené, smlouvy na jednotlivé koncerty. To se neobejde bez jak hmotných tak nehmotných škod.

Hmotné (finanční) škody jsou v této chvíli předběžně vyčísleny na částku téměř 8 milionů korun českých.

Samozřejmě, že v případě Vašeho trvání na neplatném odstoupení do smlouvy, se budeme snažit o to, aby škody byly co nejmenší. Nicméně i tak se bude jednat řádově o několik milionů (pro příklad jenom zrušení koncertu v Lucerně, kde již jsou v prodeji lístky, o čemž velmi dobře víte, když na tento jakož i jiné koncerty navíc sama na svých oficiálních stránkách do této chvíle zvete své příznivce, bude čítat náhrady jenom za stornopoplatky a již zadané a vyrobené reklamy ve výši 1,5 milionu korun českých).

Bohužel, vzhledem ke všem okolnostem, budeme nuceni takto vzniklé škody vymáhat k náhradě po Vás, neboť Vy jste nositelem všech práv a povinností z uzavřené ústní dohody. Pan Jiří Pritz vystupoval pouze jako Váš zástupce pro jednání a tvrdil, že vykonává Vaši vůli, tedy nositelem práv a povinností (a tím odpovědným) vůči naší Agentuře není.

Že s celou věcí budou spojeny nepříjemné mediální důsledky, které se v konečném stadiu dotknou nepříznivě všech zúčastněných umělců, tedy nejen Vás, ale i pana Neckáře a paní Vondráčkové, je více než jasné.

Je nám velmi líto, že tímto svým postupem hrozíte způsobit finanční ztráty nejenom sobě, ale svým uměleckým kolegům (tedy panu Václavu Neckářovi, paní Heleně Vondráčkové a skupině Boom! Band!) a vůbec celému realizačnímu týmu, který se na přípravách turné podílel a podílí.

V neposlední řadě Vám musíme sdělit, že Váš návrh řešení s tím, že se všichni budeme tvářit, že se nám nepodařilo sladit termíny a proto se koncerty neuskuteční, ačkoli toto není pravda, nemůžeme přijmout, jak je ze shora uvedených skutečností zcela zřejmé.

Tímto bychom uváděli v omyl nejenom pořadatele, ale také všechny příznivce a fanoušky, k čemuž se naše agentura nikdy nepropůjčí. I přes stávající situaci nadále doufáme, že celá věc má řešení a že své slovo, které jste dala nejenom naší agentuře, ale svým pěveckým kolegům, dodržíte a Vámi již výslovně odsouhlasené a potvrzené koncerty v Praze – Lucerně, v Olomouci, v Karlových Varech, V Bratislavě, v Košících a v 02 Aréně v Praze se ke spokojenosti jak umělců tak především nadšených a těšících se příznivců uskuteční a nebude nutno přikračovat k naprosto krajním, nicméně nutným krokům, jak jsou naznačeny shora.

Pouze Vám musíme sdělit, že s ohledem na shora uvedené, neboť máme povinnost se postarat o to, aby nedošlo k vyšším škodám, než je nezbytně nutné, lze shora naznačené kroky provést nejpozději zítra, tedy 11.03.2008 v pozdně odpoledních hodinách. Do této doby, tedy cca do 17 hodin, očekáváme a stále doufáme, že vše ještě jednou a pečlivě zvážíte a svůj postoj přehodnotíte.

S úctou                                                                     Agentura MM Praha, s.r.o.
Martin Michal, jednatel
Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

RECENZE: Charismatický Pepula. Sukův portrét dost říká, ale i zamlčuje

Josef Suk během koncertu Pražského jara v roce 2007

Novináři, kteří znali houslistu Josefa Suka, vědí, jak byl plachý a uzavřený. Přimět ho k rozhovoru bylo velmi obtížné....

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Na Soundtracku zahrají i hudbu z Kingdom Come. K mání byly lístky se slevou

Tvůrci hry Kingdom Come: Deliverance vrátili areálu jeho středověkou podobu,...

Kingdom Come: Deliverance, tedy česká počítačová hra roku, která zaujala i v zahraničí, se na festivalu Soundtrack...

Najdete na iDNES.cz