Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DOKUMENT: Dopis Martina Michala pro Martu Kubišovou

  0:01aktualizováno  0:01
Portál iDNES.cz získal k nahlédnutí dopis pořadatele turné Golden Kids a manžela Heleny Vondráčkové Martina Michala adresovaný zpěvačce Martě Kubišové. Níže naleznete jeho plné znění.
Dopis, schránka, obálka, pošta,

Dopis, schránka, obálka, pošta, | foto: Profimedia.cz

V Řitce dne 09.03.2008

Vážená paní Kubišová,

vzhledem k nastalým okolnostem jsme, ač velmi neradi, nuceni Vám sdělit několik závažných a velmi zásadních okolností.

Jak velmi dobře víte, došlo mezi Vámi, panem Václavem Neckářem, paní Helenou Vondráčkovou a společností Agentura MM Praha, s.r.o. k dohodě o uspořádání společného turné Golden Kids, které by bylo spojeno s výročím 40 let založení tohoto uskupení a s nímž by bylo spojeno i vydání CD hitů a natočení a vydání DVD z jednoho z živých vystoupení v rámci celého turné.

Všechny strany s projektem výslovně souhlasily, včetně sjednaného honoráře. Na základě ústní dohody, která je ve Vašem případě doložitelná i následnou písemnou korespondencí s panem Jiřím Pritzem (kterého jste si určila jako zprostředkovatele a zástupce pro jednání s naší agenturou) a některými Vašimi vyjádřeními v médiích, započala příprava a jednání o možných termínech vystoupení.

Teprve po té, kdy z Vaší strany byly odsouhlaseny termíny a bylo odsouhlaseno, že budou na tyto termíny také podepsány smlouvy s pořadateli o uskutečnění toho kterého koncertu a tyto smlouvy byly také naší agenturou podepsány, což Vám bylo sděleno a toto jste akceptovala, byl najednou ze strany pana Jiřího Pritze vznesen požadavek, že se musí uzavřít písemná smlouva.

Byť bylo původně ujednáno, že písemnou bude až smlouva na koncert, který bude snímán pro výrobu DVD a případné televizní vysílání s ohledem na nutnost udělení licence, z naší strany byl návrh smlouvy zaslán, opět k rukám pana Jiřího Pritze. Jeho protinávrh však byl naprosto neakceptovatelný, neboť odňal jakoukoli možnost vůbec koncert v 02 Aréně zaznamenat, natož jej šířit prostřednictvím DVD.

Naopak se snažil o udělení licence k tomu, abyste mohla zazpívat publiku na koncertu (a to ještě s naprosto nepochopitelnými podmínkami, které by zhatily i samotné koncerty), což je naprostý právní i faktický nesmysl. V ostatních věcech byla smlouva poněkud svérázná a zčásti bylo zjevné, že došlo k nepochopení celé podstaty věci.

Byla však připravena naše advokátka, aby základní principy a mechanismy vysvětlila, o čemž jsme pana Pritze také informovali. K tomu bohužel nedošlo. Ze strany pana Jiřího Pritze pak byl naší agentuře doručen elektronickou poštou dopis, v němž nám sděluje, že jste jej informovala, že od projektu odstupujete.

Dopis byl odeslán dne 03.03.2008 a ačkoli jsme před tím avizovali a máme potvrzeno, že jste velmi dobře věděla, že jak jednatel společnosti, tak paní Helena Vondráčková, budou týden mimo Českou republiku, jednatele jiným způsobem nikdo nekontaktoval. Z tohoto důvodu tak předmětný dopis byl vyzvednut až po návratu, tedy 08.03.2008.

Od tohoto okamžiku jsou nejenom z naší strany vyvíjeny maximální snahy o vyřešení celé věci, prozatím, bohužel, marně. Již v mezidobí, konkrétně 05.03.2008, jste se vyjadřovala do médií, konkrétně pro internetové vysílání, kde jste sdělila, že není jasné, kdy Golden Kids vystoupí, neboť „kolidují termíny“.)

Což velmi znepokojilo jak pořadatele, tak sponzory, ale i příznivce, nehledě k tomu, že zejména u pořadatelů a sponzorů došlo přinejmenším ke zpochybnění dobré pověsti naší společnosti.

Musíme Vám, bohužel, sdělit, že Váš prokazatelný a výslovný souhlas s uskutečněním

koncertní šňůry Golden Kids (je prokázán jak svědky tak listinnými důkazy) a s

konkrétními termíny, jakož i s podpisy smluv na tato vystoupení, je uzavřením smlouvy, která nebyla nahrazena žádnou jinou. Vaše odstoupení od smlouvy je ve formě, jakou jste učinila, neplatné.

Pokud však na něm i nadále budete trvat, budeme nuceni především bezodkladně učinit veškerá opatření k tomu, aby byly vypovězeny, s Vaším výslovným souhlasem již uzavřené, smlouvy na jednotlivé koncerty. To se neobejde bez jak hmotných tak nehmotných škod.

Hmotné (finanční) škody jsou v této chvíli předběžně vyčísleny na částku téměř 8 milionů korun českých.

Samozřejmě, že v případě Vašeho trvání na neplatném odstoupení do smlouvy, se budeme snažit o to, aby škody byly co nejmenší. Nicméně i tak se bude jednat řádově o několik milionů (pro příklad jenom zrušení koncertu v Lucerně, kde již jsou v prodeji lístky, o čemž velmi dobře víte, když na tento jakož i jiné koncerty navíc sama na svých oficiálních stránkách do této chvíle zvete své příznivce, bude čítat náhrady jenom za stornopoplatky a již zadané a vyrobené reklamy ve výši 1,5 milionu korun českých).

Bohužel, vzhledem ke všem okolnostem, budeme nuceni takto vzniklé škody vymáhat k náhradě po Vás, neboť Vy jste nositelem všech práv a povinností z uzavřené ústní dohody. Pan Jiří Pritz vystupoval pouze jako Váš zástupce pro jednání a tvrdil, že vykonává Vaši vůli, tedy nositelem práv a povinností (a tím odpovědným) vůči naší Agentuře není.

Že s celou věcí budou spojeny nepříjemné mediální důsledky, které se v konečném stadiu dotknou nepříznivě všech zúčastněných umělců, tedy nejen Vás, ale i pana Neckáře a paní Vondráčkové, je více než jasné.

Je nám velmi líto, že tímto svým postupem hrozíte způsobit finanční ztráty nejenom sobě, ale svým uměleckým kolegům (tedy panu Václavu Neckářovi, paní Heleně Vondráčkové a skupině Boom! Band!) a vůbec celému realizačnímu týmu, který se na přípravách turné podílel a podílí.

V neposlední řadě Vám musíme sdělit, že Váš návrh řešení s tím, že se všichni budeme tvářit, že se nám nepodařilo sladit termíny a proto se koncerty neuskuteční, ačkoli toto není pravda, nemůžeme přijmout, jak je ze shora uvedených skutečností zcela zřejmé.

Tímto bychom uváděli v omyl nejenom pořadatele, ale také všechny příznivce a fanoušky, k čemuž se naše agentura nikdy nepropůjčí. I přes stávající situaci nadále doufáme, že celá věc má řešení a že své slovo, které jste dala nejenom naší agentuře, ale svým pěveckým kolegům, dodržíte a Vámi již výslovně odsouhlasené a potvrzené koncerty v Praze – Lucerně, v Olomouci, v Karlových Varech, V Bratislavě, v Košících a v 02 Aréně v Praze se ke spokojenosti jak umělců tak především nadšených a těšících se příznivců uskuteční a nebude nutno přikračovat k naprosto krajním, nicméně nutným krokům, jak jsou naznačeny shora.

Pouze Vám musíme sdělit, že s ohledem na shora uvedené, neboť máme povinnost se postarat o to, aby nedošlo k vyšším škodám, než je nezbytně nutné, lze shora naznačené kroky provést nejpozději zítra, tedy 11.03.2008 v pozdně odpoledních hodinách. Do této doby, tedy cca do 17 hodin, očekáváme a stále doufáme, že vše ještě jednou a pečlivě zvážíte a svůj postoj přehodnotíte.

S úctou                                                                     Agentura MM Praha, s.r.o.
Martin Michal, jednatel
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Festival Soundtrack zahájí Čechomor s legendárním filmem Rok ďábla

Čechomor (Benátská! s Impulsem, Liberec, 29. července 2017)

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se uskuteční poslední prázdninový víkend, přinese hned...

GLOSA: Aznavourově návratu nechybělo skoro nic, leda titulky

Charles Aznavour v pražském Kongresovém centru (16. března 2018)

Charles Aznavour a jeho kapela v pátek večer v pražském Kongresovém centru nabídli půldruhé hodiny bravurně odehrané a...

Najdete na iDNES.cz